Kondicionieriai

Oro1 ekspertų kruopščiai atrinkti inovatyvūs ir kokybiški Adolus oro kondicionieriai. Jie pritaikyti tiek namų, tiek verslo patalpų vėsinimui. Pastatomi kondicionieriai lengvai integruojami į bet kurį interjerą, o įrenginių dizainas neatkreipia į save dėmesio. Adolus kondicionieriai yra sukurti vadovaujantis naujausiomis technologijomis, todėl jų naudojimas yra itin patogus ir efektyvus.

Skaityti daugiau

Kondicionierius, dar kitaip vadinamas šilumos siurblys, palaiko komfortišką oro temperatūrą ir drėgmę. Blogėjanti fizinė ir emocinė sveikata, mieguistumas ar išsiblaškymas dažnai atsiranda dėl per didelės temperatūros ir drėgmės namuose bei darbo vietoje. Todėl būtina tinkamai šaldyti, vėdinti ir naikinti perteklinę drėgmę patalpose. O tam puikiai tinka kondicionieriai butui. Jie ne tik palaiko gaivų ir malonų orą, bet ir užtikrina efektyvią patalpų ventiliaciją sunaudojant mažiausią elektros energijos kiekį.

Be standartinių savo funkcijų – vėdinti ir vėsinti, oro kondicionieriai gali šildyti patalpas ir net pakeisti namuose esančius radiatorius. Kondicionierius su šia papildoma funkcija taip pat praverčia kaip papildoma šilumos sistemos įranga, kai patalpose vėsu dar neprasidėjus arba jau nutraukus šildymo sezoną.

Kondicionieriai yra pritaikyti butų, namų, biurų ir kitų komercinių patalpų vėsinimui arba šildymui. Priklausomai nuo jų dydžio ir norimos paskirties galite išsirinkti jums labiausiai tinkantį oro kondicionierių butui arba namui.

Oro kondicionieriaus privalumai

Pagrindinis kondicionieriaus privalumas – užtikrinama maloni, komfortiška atmosfera, pripildyta gaivaus oro. Tačiau be to, yra ir daugiau privalumų.

Kondicionierius namams gali prisidėti prie kovos su drėgmės sukeltu pelėsiu ar grybeliu. Taip pat jis gali filtruoti orą pašalindamas įvairius alergenus ar didesnes dulkes: plaukus, dulkių erkutes, žiedadulkes ir kitus mikroorganizmus, kuriems esate jautrūs. Filtrai dažniausiai yra valomi ar plaunami, todėl reguliariai juos prižiūrėdami, galite pagerinti oro švarą. Kvėpuodami švariu ir gaiviu oru natūraliai geriau išsimiegosite, pailsėsite, tapsite žymiai produktyvesni, energingesni ir susikoncentravę į vykdomas užduotis. Tiesa, aukščiausią oro valymo kokybę pasieksite tik naudodami oro valytuvus, oro kondicionieriai gali tik papildomai pagelbėti valant orą.  

Oro kondicionieriaus tipai

Kondicionieriai yra skirstomi dviem tipais. Pagal paskirtį jie yra buitiniai ir komerciniai. Pagal poziciją oro kondicionierius gali būti sieninis, lubinis, kasetinis, kanalinis, pastatomas arba mobilus. Žinodami visus kondicionieriaus tipus lengviau išsirinksite jums tinkamiausią įrenginį norimų patalpų vėsinimui.

Buitiniai kondicionieriai

Tai populiariausi kondicionieriai, kurie yra pritaikyti asmeniniam naudojimui butuose, namuose, sodo nameliuose, mažuose biuruose arba parduotuvėse. Jie yra nedideli, stilingi, turi mažesnę veikimo galią, dirba tyliai bei efektyviai  ir taupiai naudoja elektros energiją.

Komerciniai kondicionieriai

Šio tipo kondicionieriai yra naudojami itin didelėse patalpose: administraciniuose pastatuose, sandėliuose, garažuose, gamybinėse patalpose. Kadangi komercinis kondicionierius turi atvėsinti ir palaikyti tinkamą oro drėgmę didelėje patalpoje, jis  yra žymiai didesnis, dažnai turintis sudėtingą vėsinimo sistemą bei didelę veikimo galią. Šiuo atveju renkantis oro kondicionierių komerciniais tikslais už tylų veikimą žymiai svarbesniu faktorius tampa jo gebėjimas efektyviai veikti kontrastinėje oro temperatūroje ir labai drėgnose patalpose.

Sieniniai oro kondicionieriai

Jie yra skirti įvairaus tipo ir dydžio patalpoms. Oro kondicionierių sudaro 2 dalys: vidaus ir lauko. Vidaus dalis montuojama kambario viduje ant sienos, o lauko dalis tvirtinama ant išorinės pastato dalies arba balkone. Montuojant šiuos oro kondicionierius bute gali prireikti papildomo kaimynų sutikimo ir specialaus projekto paruošimo. Todėl prieš renkantis sieninį multi split kondicionierių pasidomėkite, ar galėsite jį įsirengti savo namuose.

Kasetiniai kondicionieriai

Tai dažniausiai būna komerciniai kondicionieriai, skirti didelių patalpų vėdinimui. Šie oro kondicionieriai yra įmontuojami į pakabinamas lubas. Todėl tinka ne visoms patalpoms.

Lubiniai oro kondicionieriai

Jie yra naudojami didelėse komercinėse patalpose. Stacionarus kondicionierius yra montuojamas palubėje arba ant grindų. Pakabinami kondicionieriai yra puiki kasetinių kondicionierių alternatyva. Juos renkasi žmonės, kurie nori integruoti galingą vėsinimo sistemą patalpose, kurios neturi pakabinamų lubų.

Kanaliniai kondicionieriai

Jie itin pasitarnaus tuose namuose, kuriuose vienu metu reikia vėsinti kelias skirtingas patalpas. Kondicionierius yra montuojamas bet kurioje, namų interjere nematomoje vietoje, o erdvės ventiliuojamos paskirstant vėsų orą kanalais, todėl nejaučiama kontrastinių srovių.

Pastatomi kondicionieriai ir Mobilūs kondicionieriai

Tai puiki alternatyva tiems butams ir namams, kurie neturi galimybės naudotis stacionariais sieniniais kondicionieriais. Kondicionierius bute neatkreipia į save dėmesio, nes įprastai yra statomas po langais arba šalia balkono durų. Oro kryptį galite reguliuoti į viršų ar apačią, todėl galėsite mėgautis malonia vėsa net ir oro kondicionieriaus veikimo metu.

Tai oro kondicionierius buto arba nedidelio namo vėsinimui. Dėl savo dydžio, dizaino ir svorio lengvai transportuojamas iš vienos vietos į kitą. Kadangi mobilus kondicionierius neturi savo išorinio bloko, jis yra nepririštas prie konkrečios vietos. Tai leidžia vėsinti skirtingas patalpas skirtingu metu – dieną ventiliuoti svetainę, o naktį vėsinimo įrenginį perkelti į miegamąjį.

Buitiniai kondicionieriai turi papildomų funkcijų, kurių pagalba įrenginys lengvai valdomas išmaniąja programėle arba nuotoliu, veikia tyliai miego metu, efektyviai naudoja elektros energiją veikiant skirtingiems vėdinimo režimams ir kt.

Papildomos oro kondicionieriaus funkcijos

Kiekvienas įrenginys gali turėti papildomų funkcijų, kurios leis išplėsti oro kondicionieriaus namams naudojimo galimybes: vėsinti ir šildyti patalpas, palaikyti tinkamą drėgmę arba valyti orą. Žinoma, pigiausi kondicionieriai šių funkcijų neturės. Todėl svarbu trumpai peržvelgti populiariausias funkcijas, kurios padės jums išsirinkti tinkamiausią namų kondicionierių.

Nuotolinis valdymas

Itin populiari funkcija, kuri leidžia valdyti įrenginį per nuotolį arba net nebūnant namuose. Visus nustatymus galite atlikti tiesiog naudojant programėlę savo išmaniuosiuose įrenginiuose –  mobiliajame telefone arba planšetiniame kompiuteryje.

Skirtingi veikimo režimai

Kondicionieriai su šiais režimais suteikia daugiau komforto būnant vėsinamose patalpose. Oro kondicionieriai gali vėsinti, vėdinti, šildyti, sausinti, valyti, jonizuoti ar net kvepinti orą. O įjungus miego režimą galėsite mėgautis atpalaiduojančiu poilsiu be pašalinių garso trukdžių.

On / Off funkcija

Ji leidžia namuose nuolat palaikyti tinkamą oro temperatūrą net ir tais atvejais, kai jūsų nėra patalpose. Kai pasiekiamos nustatytos mikroklimato normos įrenginys išsijungia, o joms nukritus – automatiškai įsijungia.

Oro kondicionieriaus montavimas

Priklausomai nuo oro kondicionieriaus sudėtingumo, galima kreiptis pagalbos į savo srities specialistus arba montuoti patiems. Įprastai kasetinius, sieninius, dviejų dalių stacionarius kondicionierius montuoja profesionalūs montuotojai. Pastatomus arba mobilius kondicionierius lengva sumontuoti ir patiems.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad dėl patirties neturėjimo netinkamai sumontavus įrangą arba montavimo metu pažeidus įrenginį už jo efektyvumą atsako nebe gamintojas, o montuotojas. Dažnu atveju pirkėjui pažeidus oro kondicionierių prarandama ir pirkiniui priklausanti garantija. Todėl visada rekomenduojame įvertinti naudą ir rizikas montuojant patiems bei priimti tinkamiausią sprendimą.

Kondicionieriaus valdymas ir priežiūra

Kondicionieriaus valdymas yra itin paprastas. Norimus parametrus galite nustatyti įrenginyje arba programėlėje savo išmaniajame įrenginyje. Užtikrinant efektyvų oro kondicionieriaus veikimą rekomenduojame reguliariai keisti filtrus, valyti įrenginio išorę ir vidų, išpilti susikaupusį kondensatą. Visa, su oro kondicionieriaus priežiūra susijusi informacija būna nurodyta prekės informaciniame leidinyje.

Oro kondicionieriaus kaina

Kaina yra vienas iš kriterijų, padedančių išsirinkti norimą prekę. Tačiau ne visada įsigijus pigiausią kondicionierių sutaupysite.

Dažniausiai pigūs oro kondicionieriai būna tie, kurie neturi papildomų funkcijų, skirtingų veikimo režimų, turi mažą veikimo galią ir yra skirti nedidelių patalpų vėdinimui. Naudojantis šiuo įrenginiu sunaudosite daugiau elektros energijos bei tikėtina nesimėgausite norimu komfortu.

Įsigijus brangiausią oro kondicionierių jūs turėsite galingą, pilną visų įmanomų funkcijų komplektaciją – tų, kurių reikia ir tų, kurių galbūt niekada nepanaudosite. Per didelio galingumo vėsinimo įrenginys gali per stipriai atvėsinti arba išsausinti mažas patalpas bei neefektyviai naudoti elektros energiją.

Oro kondicionieriaus kaina apima visus parametrus. Todėl surašykite reikalingiausias įrenginio funkcijas, veikimo galią ir norimą atvėsinti patalpų plotą. Taip išsirinksite geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį kondicionierių.

Oro kondicionieriaus įtaka sveikatai

Kondicionieriaus įtaka žmogaus savijautai labai priklauso nuo to, kaip yra naudojamas įrenginys. Per intensyvus veikimas, išsausintas oras, kontrastinės oro srovės, per didelis lauko ir kambario temperatūrų skirtumas ar tiesioginis vėsinimo srovės jautimas gali turėti neigiamos įtakos sveikatai. Atsakingai naudojantis oro kondicionieriumi galima išvengti visų galimų neigiamų pasekmių.

Kaip išsirinkti tinkamiausią oro kondicionierių?

Labai dažnai populiariausi kondicionieriai sužavi patiklius pirkėjus ir jie įsigyja įrenginį, kuris visiškai neatitinka jų poreikių. Tad į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis naują kondicionierių namams.

Kondicionieriaus tipas

Įsivertinkite kam bus skirtas oro kondicionierius ir kokios yra jo montavimo galimybės. Pagal tai galėsite išsirinkti stacionarų arba mobilų oro kondicionierių, kuris efektyviai atvėsins mažas arba itin dideles patalpas.

Kondicionieriaus galia

Nuo norimų atvėsinti patalpų dydžio priklauso oro kondicionieriaus veikimo galia. Dažniausiai šios proporcijos yra nurodomos prekės specifikacijos lapelyje. Todėl prieš renkantis oro kondicionierių namams arba biurui būtina žinoti jų dydį.

Papildomos funkcijos

Pagal tai, kiek ir kokių funkcijų jums reikės, galėsite išsirinkti geriausią komplektaciją turintį vėsinimo  įrenginį, kuris atitiks jūsų poreikius. Taip nepermokėsite už nenaudojamas funkcijas ir neįsigysite pigiausio kondicionieriaus, kuris bus be jokių veikimo režimų.

Triukšmo lygis

Tai ypač aktualu tiems, kas oro kondicionierių statys miegamajame, vaikų kambaryje arba biure. Papildomas miego režimas arba mažesnė įrenginio galia  - tai 2 pagrindiniai kriterijai, kurie jums pasufleruos, kad tai yra tylus kondicionierius.

Našumas

Jei taupydami pasirinksite per silpną oro kondicionierių didelėms patalpoms – jis intensyviai dirbs ir eikvos per daug elektros energijos. Jei pasirinksite per galingą kondicionierių namams, jis taip pat naudos daug elektros energijos, o kai kuriais atvejais net per daug išsausins orą. Todėl tinkamai pasirinkus oro kondicionierių pagal vėsinamų patalpų dydį ir įrenginio galią, be didelių išlaidų mėgausitės malonia vėsa visą parą.

Dydis ir dizainas

Kiekvienas kondicionierius reikalauja papildomos sienų, lubų ar grindų vietos patalpose. Todėl prieš įsigyjant naują įrenginį numatykite, kurioje vietoje jis bus pastatytas ir kiek jam skirsite erdvės. Pagal tai bus lengviau rinktis ir nepasimesti įvairių dydžių ir stilių pasiūloje.

O jei vis dar sunku išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį oro kondicionierių namams ar biurui – visada galite pasikonsultuoti su mumis. Tokiu būdu atsakysime į jums rūpimus klausimus, suteiksime visokeriopą pagalbą renkantis įrenginį ir pristatysime kondicionierius butui, namams arba biurui visoje Lietuvoje.

Susisiekite!