Biožidiniai

Skaityti daugiau

Židinys namuose yra neatsiejama stiliaus, šilumos ir jaukumo puoselėjimo dalis. Tačiau tradiciniai ugniakurai kelia daug nepatogumų ir pavojų. Jiems reikia specialaus įrengimo, veikimo metu gali aprūkti šalia esantys objektai, atvira liepsna - kelti gaisro riziką, o pats židinio kūrenimas - varginti. 

Vis labiau populiarėja saugesnė ir ekologiškesnė židinių alternatyva – biožidinys. Naujos kartos židinys laužo nusistovėjusius standartus, kadangi jį galima statyti bet kokio dydžio erdvėje. Tai praplečia butų gyventojų galimybes taip pat mėgautis židinio kuriamu jaukumu ir šiluma.

Biožidinys naudoja gamtai draugišką etanolį. Kuro degimo metu į aplinką neišskiria kenksmingų šalutinių produktų.  Be to, jo sukurta šiluma nenusileidžia tradiciniu būdu sukurtai kaitrai, todėl puikiai tinka naudoti ir kaip pagalbinę priemonę papildomai šilumai sukurti.

Veikimo principas

Biožidiniai yra lengvai integruojami į norimą interjerą. Jiems nereikia dūmtraukių, ventiliacijos sistemų ar kitų papildomų montavimo darbų. Naujos kartos židiniai yra mobilūs, tad esant poreikiui galite keisti jų stovėjimo vietą – perkelti į svetainę, miegamąjį ar darbo kambarį.

Biožidinių veikimui naudojamas 100% bioetanolis. Viskas, ką jums reikia padaryti – įpilti ekologiško kuro į biožidinį ir įžiebti ugnį. Biokuras saugiai dega atvira ugnimi, kurios dydį galite reguliuoti.  Kai kurie įrenginiai gali turėti apsauginį stiklą, tad juos ypač saugu naudoti net ir tose vietose, kuriose būna vaikai.

Biožidinių tipai

Biožidiniai pagal įrengimo tipą gali būti pastatomi arba įmontuojami. Pastatomi biožidiniai yra nedideli, kompaktiški ir tinka beveik bet kurioje namų ar verslo erdvėje. Biožidiniai ant stalo taps puikia interjero detale, kuri skleis malonią šilumą ir kurs jaukumą šalia jūsų. Tuo tarpu įmontuojami biožidiniai yra populiarūs ieškant inovatyvių sprendimų, kurie pakeistų įprastus didelius namų židinius. Juos galima kabinti arba įmontuoti ant sienos.

Biožidinių privalumai

Modernūs ir stilingi biožidiniai turi be galo daug privalumų, kurie nepalieka abejonių – tai geriausias pasirinkimas siekiantiems puoselėti namų jaukumą. Tai puikiai atspindi žemiau išvardintos naudos, kurias pabrėžia biožidinių naudotojai.

Efektyvus ir ekologiškas kuras

Bioetanolis yra spirituotas skystis, kuris degdamas sukuria tikros liepsnos vaizdą. Jis yra gaminamas iš tokių sveikų produktų kaip cukranendrės, runkeliai, bulvės, kukurūzai. Todėl šis biokuras yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Priklausimai nuo biožidinio tipo, 1 litro spirito užtenka palaikyti 4 valandų nepertraukiamos ugnies rusenimą, o veikimo metu išskiriama iki 4 kW šiluma. 

Lengva priežiūra ir montavimas

Viskas ko reikia – pastatyti biožidinį norimoje vietoje, įpilti biokuro ir įžiebti ugnį. Todėl galite pamiršti varginančius darbus kaip infrastruktūros griovimo ar montavimo darbus, malkų nešimas, pelenų išnešimas, aplinkos aplink židinį valymas bei namų vėdinimas. Vienintelis darbas, kuris jūsų laukia – retkarčiais nuvalyti dulkes nuo paviršių.

Draugiškas aplinkai

Verta atkreipti dėmesį, kad veikimo metu palaikoma švari aplinka – jokių dūmų, smalkių, pelenų, specifinio kvapo ar kitų nemalonių teršalų, kurie kenkia aplinkai ir žmogaus sveikatai. Priešingai, nei tradiciniai židiniai, kūrenami kietuoju arba gamtinėmis dujomis, biožidiniai į aplinką neišskiria jokių žalingų toksinų. Daugiausiai, ko galite tikėtis iš pažangios įrangos – tai nedidelis anglies dvideginio kiekis, prilygstantis žmogaus iškvepiamam orui, ir nežymūs garai.

Mobilumas

Vienas biožidinys gali sukurti malonią aplinką bet kur, kur esate. Ilgais tingiais rytas jis gali rusenti miegamajame. Gyvas interjero akcentas džiugins akis darbo kambaryje, kai jame atliksite svarbiausius dienos darbus. Ilgais vakarais šeimai susibūrus svetainėje jis taps šilumos židiniu. Be to, biožidinys taps nepamainomu pagalbininku, jei norėsite atsipalaiduoti romantiškoje vonios kambario aplinkoje.

Patarimai, kaip išsirinkti biožidinį namams

Jį išsirinkti yra labai paprasta. Čia galite pamiršti įprastus būsto dydžio ir įrenginio integravimo parametrus. Svarbu atsižvelgti į kelis atrankos kriterijus, kurie leis lengvai ir efektyviai naudotis biožidiniu jam neskiriant per didelio dėmesio ir laiko resursų.

Vieta

Laikymo vieta turi tiesioginę įtaką jo tipui. Jei namuose nėra daug erdvės, norėsite įrenginį perkelti iš vieno kambario į kitą, verta įsivertinti, kiek tam turėsite erdvės. Pavyzdžiui, jei planuojate biožidinį nešti į vonios kambarį arba miegamąjį siekiant ten sukurti romantišką jaukumą – verta rinktis pastatomą židinį ant stalo. Jie yra stilingi, kompaktiški ir užima be galo mažai vietos. 

Tačiau jei norite įrengi jaukią pasisėdėjimo vietą svetainėje – jums pravers tradicinio židinio imitaciją turintis sieninis biožidinys. Jo kuriamas jaukumas pripildo erdvę, todėl jį galima jausti net ir tolimiausiame kambario pakraštyje.

Biokuro talpa

Tai nėra esminis atrankos kriterijus, tačiau tai padeda sutaupyti laiko įrenginio priežiūrai. Žinant, kad apie 4 valandų nepertraukiamam veikimui reikia 1 l bioetanolio, lengvai  apskaičiuosite, kiek kiekvienu atveju galite sugaišti laiko reguliariai pildant kuro talpyklą.

Dizainas

Neabejojama, kad biožidiniai yra nepakartojama gyva namų interjero stiliaus detalė. Todėl platus jų asortimentas leidžia išsirinkti tinkamiausios spalvos, formos ir medžiagų įmontuojamą arba biožidinį ant stalo. Rinkitės iš klasikinio, modernaus ar prabangaus dizaino įrenginį ir mėgaukitės jo teikiama šiluma ir jaukumu bet kurioje namų vietoje.

Biožidinio kaina

Jis kainuoja žymiai pigiau nei standartiniai židiniai namams. Taip pat jis nereikalauja papildomų išlaidų specifinei įrangai ir montavimo darbams. Komplekte rasite viską, kas reikalinga paprastam įrenginio integravimui į erdvę. Galiausiai, biožidinio eksploatacija yra labai ekonomiška. Bioetanolis pilnai sudega, o jo įsigijimo išlaidos yra žymiai mažesnės lyginant su kietojo kuro ar gamtinių dujų įsigijimu norint sukurti tokį pat rezultatą.

Susisiekite!