Lauko šildytuvai

Lauko šildytuvai yra skirti komfortiškos šilumos palaikymui atvirose erdvėse: lauko terasose, balkonuose, kupoluose, pavėsinėse. Dėl savo atsparumo išorės dirgikliams įrenginiai gali būti statomi arba kabinami tokiose vietose, kuriose yra labai drėgna ar pučia vėjas. Taip pat lauko šildytuvai tinka ir didelių viešbučio bei restorano erdvių šildymui. Oro1 asortimente rasite įvairaus tipo lauko šildytuvų, todėl lengvai išsirinksite jums tinkamiausią šilumos šaltinį.

Skaityti daugiau

Lauko šildytuvai yra skirti palaikyti komfortišką oro temperatūrą ir jaukią aplinką atvirose erdvėse kaip terasos, balkonai, kupolai ir pavėsinės, restoranai ar net viešbučiai. Šildytuvai, skleisdami ne tik šilumą, bet ir malonią lempos arba ugnies šviesą, sukuria raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą. Priešingai nei įprastas šildymo įrenginys, lauko šildytuvas pasižymi atsparumu gamtos faktoriams: vėjui, lietui, šalčiui ir drėgmei. Taip pat terasos šildytuvas yra sukurtas vadovaujantis aukštais saugumo standartais, todėl jo naudojimas nesukelia žalos žmogaus sveikatai, turtui ir gamtai.

Lauko šildytuvai tikras išsigelbėjimas lietuviams, nes čia net ir vasarą gali užklupti rudeniški orai. Be to, šiltasis sezonas mūsų kraštuose yra labai trumpas, todėl lauko ir terasos šildytuvas ženkliai padidins vakarų, praleistų lauke, skaičių. O būnant gryname ore stiprinama imuninė sistema ir kokybiškiau pailsima.

Lauko šildytuvų tipai

Lauko šildytuvai pagal savo veikimo principą gali būti skirstomi į 2 tipus: dujiniai ir infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Dujinis terasos šildytuvas savo veikimui naudoja deguonį ir dujas, o veikimo metu skleidžia maloniai šildančią ugnies šviesą savo viduje. Infraraudonųjų spindulių lauko šildytuvas yra veikiamas infraraudonųjų spindulių, kurių pagalba įšildo ne tik orą, bet ir erdvėse esančius objektus. Taip šiluma yra išlaikoma ilgiau ir yra atspari vėjo gūsiams.

Taip pat lauko šildytuvai gali būti grupuojami pagal jų montavimo tipą: pastatomi arba pakabinami. Pastatomas lauko šildytuvas yra mobilus, turi tvirtus ratukus ir lengvai transportuojamas iš vienos erdvės į kitą. Tuo tarpu pakabinamas terasos šildytuvas užima mažai vietos, gali būti puikiu lempos pakaitalu virš lauko baldų arba jaukiu šviesos šaltiniu, kuris nevargina akių.

Patarimai, kaip išsirinkti lauko arba terasos šildytuvą

Kaip ir kiekvienas įrenginys, lauko šildytuvas turi savo kriterijus. Atsižvelgus į juos yra žymiai lengviau išsirinkti kokybišką, individualius poreikius atitinkantį įrenginį, kuris šeimininkui tarnaus ilgus metus.

Lauko šildytuvų naudojimo vieta

Vieta, kurioje stovės ir veiks lauko šildytuvas, diktuoja savo sąlygas, pagal kurias parinktas tinkamo tipo įrenginys veiks efektyviau ir kokybiškiau. Svarbu atkreipti dėmesį į šildytuvo informacinėje kortelėje nurodytą jo tipą, galią ir apšildomą plotą.

Dujinis terasos šildytuvas puikiai tiks vietose, kur yra ribotas elektros tiekimas. Be to, įrenginyje rusenanti šilta liepsna sukuria jaukią aplinką, o esant poreikiui šildytuvą lengva perkelti į kitą patalpą.

Infraraudonųjų spindulių lauko šildytuvas bus ypač naudingas atviroje erdvėje, nes jo veikimui neturi įtakos vėjas. Dėl savo unikalaus veikimo jis greitai įšildo orą ir sušildo žmones, todėl operatyviai išsprendžiama žvarbaus oro problema. Taip pat šio tipo įrenginių skleidžiama šviesa neerzina akių, todėl maloni prieblanda skatins dar labiau atsipalaiduoti ir mėgautis artimųjų draugija.

Terasos šildytuvo galia ir apšildomas plotas yra tiesiogiai susiję vienas su kitu. Kuo didesnė erdvės, tuo galingesnio lauko šildytuvo reikės. Svarbu atsiminti, kad naudojant galingą šildytuvą mažose patalpose ne tik eikvojama per daug dujų arba elektros, bet ir pakenkiama mikroklimato kokybei. Todėl prieš perkant būtina atidžiai perskaityti gamintojų informacinius prekių lapelius ir vadovautis jų rekomendacijomis.

IP apsaugos laipsnis

Jis yra ypač aktualus lauko šildytuvams. IP parodo įrenginio saugumo laipsnį. Kuo jis didesnis – tuo lauko šildytuvas yra saugesnis. Minimalus IP saugumo rodiklis yra 4IP, o maksimalus – 68IP.

Oro1 lauko šildytuvų IP yra nuo 24 iki 67. 24IP reiškia, kad lauko šildytuvas yra atsparus 12,5 mm ir didesniems kietiesiems kūnams bei vandens purslams. O 67IP saugumo laipsnį turintis terasos šildytuvas yra visiškai sandarus ir saugus net ir trumpam jį panardinus į vandenį.

Papildomos lauko šildytuvo funkcijos

Šildymo įrenginiai yra pritaikyti taip, kad maksimaliai atitiktų pirkėjo lūkesčius ir užtikrintų paprastą jų naudojimą. Todėl papildomos funkcijos gali padėti lengviau orientuotis dideliame lauko šildytuvų asortimente ir suprasti, kokia įrenginio komplektacija yra reikalinga.

Laikmatis

Padeda kontroliuoti lauko šildytuvo veikimo laiką. Turint šią funkciją, galima nustatyti po kiek laiko šildytuvui nustoti veikti ir taip taupyti dujas arba elektros energiją.

Apsauga nuo perkaitimo

Užtikrina ilgesnį kaitinimo lempų veikimą. Pasiekus maksimalią darbinę temperatūrą šildytuvas išsijungia automatiškai.

Šildymo lygiai

Padeda reguliuoti šildymo intensyvumą. Infraraudonųjų spindulių šildytuvuose gali būti 1, 2 ar 4 skirtingi šildymo intensyvumai. Tuo tarpu dujinių šildytuvų intensyvumas reguliuojamas svirtele, tad galite pasirinkti šildymo intensyvumą grynai pagal savo poreikius. 

Nuotolinis valdymas

Suteikia daugiau patogumo valdant lauko šildytuvą per atstumą.

Susisiekite!