Eteriniai Aliejai

Natūralūs eteriniai aliejai gali pripildyti namus malonaus kvapo. Žinant skirtingų aromatų naudą žmogaus sveikatai vienu metu galite ne tik kvepinti namus, bet ir užsiimti aromaterapija. Savyje chemikalų neturintys, gydomosiomis savybėmis pasižymintys aliejai padės palaikyti puikią emocinę ir psichologinę sveikatą. Rinkitės pavienius eterinius aliejus arba išbandykite Oro1 kruopščiai atrinktus ir supakuotus aliejų rinkinius.

Skaityti daugiau

Eteriniai aliejai – koncentruoto kvapo ir lakios tekstūros ekstraktai. Jie yra išgaunami iš vaistinių aromatinių augalų sėklų, šaknų, lapų, žiedynų ir šakelių, sakų ar net žievės.  Eterinis aliejus savyje neturi jokių priemaišų, todėl jis gali būti saugus naudoti tiek vaikams, tiek nėščiosioms.

Eteriniai aliejai garinimui aliejai dėl savo gydomojo poveikio sveikatai plačiai naudojami aromaterapijoje. Taip pat juos mėgsta žmonės, kurie nori savo namus pripildyti maloniais kvapais.

Aromatinių eterinių aliejų nauda

Eterinis aliejus puikiai žinomas dėl savo gydomųjų savybių. Tačiau pradėjus juos garinti pastebima ir daugiau naudų.

Gydomasis poveikis sveikatai

Įkvepiant orą, praturtintą eteriniais aliejais, jis patenka į kraujotaką. Iš ten skverbiasi gilyn į ląstelės vidų ir pripildo ją deguonimi. Todėl būnant aplinkoje, kurioje yra garinamas eterinis aliejus, stiprinama imuninė sistema bei mažinami ligų sukelti simptomai (įskaitant ir skausmą). Todėl aromaterapiniai aliejai naudojami ne tik gydymui, bet ir prevencijai.

Nuo to, kokius eterinius aliejus difuzoriams pasirinksite, priklausys ir jų poveikis sveikatai. Jie gali sumažinti stresą ir nerimą, atpalaiduoti ir nuraminti, pagerinti miego kokybę, kelti nuotaiką, suteikti daugiau energijos, skatinti susikaupimą.

Atbaido vabzdžius ir kenkėjus

Parazitai nemėgsta eterinio aliejaus kvapo. Jei namuose yra „nepageidaujamų svečių“ užtenka pradėti naudoti eterinius aliejus namuose arba gamtoje.

Valo, dezinfekuoja ir kvėpina orą

Eterinis aliejus pripildo namus maloniu aromatu ir sukuria jaukią aplinką. Tačiau kiekvienas kvapas turi ir savo papildomų savybių. Kai kurie eteriniai aliejai gali valyti ir dezinfekuoti orą. Todėl būtent tokioje aplinkoje valosi kvėpavimo takai, iš oro lengviau pasisavinamas deguonis ir stiprėja imuninė sistema.

Kaip išsirinkti eterinius aliejus difuzoriams?

Pirkėjai eterinius aliejus difuzoriams renkasi pagal tai, kokio poveikio nori. Todėl neužtenka žinoti, kokie aromatai patinka – būtina pasidomėti ir jų poveikiu fizinei ir emocinei sveikatai.

Eteriniai aliejai nerimo ir streso mažinimui

Kiekvienas žmogus kasdien patiria stresą, nerimą ar įtampą. Puikiam atsipalaidavimui po darbų ypač tinkamas levandų kvapo eteriniai aliejai difuzoriui. Jis taip pat maloniai atpalaiduoja ir gerina miego kokybę.

Eteriniai aliejai oro valymui

Būnant švariame ore organizmas lengviau pasisavina deguonį ir jaučiasi žymiai geriau. Todėl rekomenduojama paįvairinti namų kvapą įtraukiant ir arbatmedžio aromatinius aliejus. Jis grynina orą, veikia antibakteriškai ir yra puiki prevencinė priemonė prieš grybelį.

Eteriniai aliejai ligų gydymui ir prevencijai

Eukaliptas – vienas iš pagrindinių aliejų difuzoriams, kurie palengvina kvėpavimo ligų sukeltus simptomus, valo sinusus ir veikia kaip prevencinė priemonė. Dėl savo savybių jį ypač mėgsta jautrūs, alergiški ir kvėpavimo problemų turintys žmonės.

Eteriniai aliejai, keliantys nuotaiką ir suteikiantys energijos

Praskaidrinti nuotaiką ir būti energingesni galite pradėję garinti pipirmėčių arba citrusinių vaisių eterinius aliejus. Malonus ir gaivus kvapas suteiks daugiau jėgų atlikti kasdienius darbus ir priimti naujus iššūkius.

Eteriniai aliejai, skatinantys susikaupimą

Dirbantiems protinį ir atsakingą darbą ypač svarbus budrumas, dėmesingumas ir koncentracija. Todėl pipirmėtės aliejai difuzoriams ypač pravers biure arba darbo kambaryje namuose.

Eteriniai aliejai apsaugai nuo parazitų

Beveik visi eteriniai aliejai atbaido parazitus. Taip lengvai ir nebrangiai atsisveikinsite su kandimis, erkėmis, uodais ir kitais vabzdžiais.

Eteriniai aliejai tiems, kurie nori išspręsti daugiau savijautos problemų

Jei pirmą kartą renkatės eterinį aliejų ir norite išspręsti ne vieną, o kelias savijautos problemas, rinkitės eterinių aliejų rinkinius. Juose rasite nuo 6 iki 12 skirtingų eterinių aliejų difuzoriui. Juos išbandžius ateityje lengviau išsirinksite jums tinkančius natūralius eterinius aliejus.

Kaip naudoti eterinį aliejų?

Eterinis aliejus naudojamas trimis būdais: garinant, naudojant ant odos ir lašinant ant paviršių. Garinimas yra vienas iš paprasčiausių ir saugiausių eterinių aliejų namams naudojimo būdų. Jis teigiamai veikia žmogaus fizinę ir emocinę sveikatą per kvėpavimą. Naudojimo instrukcija yra nurodoma ant kiekvieno buteliuko dėžutės arba etiketės.

Taip pat natūralūs eteriniai aliejai naudojami kosmetikos ir higienos priemonėse. Jis maišomas į kūno priežiūros bei masažo produktus. SVARBU: Neeksperimentuokite patys, rinkitės jau paruoštas priemones su eteriniais aliejais.

Žmonės, einantys į gamtą ir norintys apsisaugoti nuo vabzdžių, gali užlašinti kelis lašelius eterinio aliejaus ant drabužių. Jei norima atsikratyti parazitų namuose – lašinkite kvepiantį skystį ant vatos diskelių.

Susisiekite!