Aromaterapija ir eteriniai aliejai. Pagalba emocinei ir psichologinei sveikatai.

Aromaterapija nuo seno yra žinoma kaip alternatyviosios medicinos kryptis. Tačiau dažniausiai ji būdavo sutinkama masažo ir kosmetologo kabinetuose, bei kitose vietose, kuriose gerinama žmonių savijauta ir puoselėjamas grožis.

Tačiau naujausios technologijos ir sukurti prietaisai leidžia žmonėms saugiai ir efektyviai užsiimti aromaterapija tiesiog namuose. Difuzorių ir eterinių aliejų pagalba ji gerina namų atmosferą, suteikia jiems daugiau jaukumo ir prabangos pojūtį. Taip pat eteriniai aliejai padeda atsipalaiduoti, nusiraminti, lengviau užmigti ar susikoncentruoti.

Kvapų difuzoriai

Kvapų difuzoriai yra ne tik stilingų ir jaukių namų akcentas, bet ir puikus pagalbininkas norint praktikuoti aromaterapiją namuose. Kadangi garinimui yra naudojami tik natūralūs eteriniai aliejai, į atmosferą nėra išskiriami jokie chemikalai. Todėl difuzorių ir eterinių aliejų naudojimas yra saugus ir naudingas sveikatai. Be to, naudojant aromaterapinius difuzorius atsikratysite ir nemalonių namų gyventojų – vabzdžių.

Kvapų difuzoriai be tiesioginės savo funkcijos – garinti eterinius aliejus, gali tuo pat metu ir drėkinti orą. Tokie prietaisai yra vadinami ultragarsiniais difuzoriais. Jie veikia tyliai, todėl puikiai tinka net ir tylos reikalaujančiose erdvėse.

Eteriniai aliejai

Skirtingi eteriniai aliejai turi skirtingą poveikį mūsų emocinei ir psichologinei sveikatai. Žinodami eterinių aliejų naudas, galėsite lengviau išsirinkti jums tinkamiausius kvapus. Žemiau apžvelgiame populiariausius eterinių aliejų kvapus, kurie yra naudojami namuose.

Citrinų arba citrinžolių kvapas

Jis turi antibakterinių savybių, todėl prisideda prie oro kokybės gerinimo. Šis eterinis aliejus gali būti garinamas tiek difuzoriuose, tiek ir oro drėkintuvuose, kurie turi papildomą aromaterapijos funkciją. Taip pat citrinų kvapas tonizuoja, todėl ypač yra populiarus protinį darbą dirbančių žmonių tarpe.

Norintiems atsikratyti nemalonaus batų kvapo, verta į juos įlašinti kelis lašelius stebuklingo, citrinžole kvepiančios eterinio skysčio.

Levandų kvapas

Levandos turi raminantį poveikį, todėl populiaru levandų kvapo eterinį aliejų lašinti ant pagalvių ar kitose miegamojo vietose. Atpalaiduojantis kvapas padeda lengviau užmigti ir pailsėti. O naudojamas ant odos levandų eterinis aliejus padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis.

Arbatmedžio kvapas

Arbatmedžio eterinis aliejus pasižymi medicininėmis savybėmis. Antibakterinis poveikis yra jaučiamas naudojant šiuo eteriniu aliejumi praturtintas asmens higienos priemones kaip muilus, prausiklius ar burnos skalavimo skysčius. O valant namus su vandeniu, į kurį yra įlašintas arbatmedžio eterinis aliejus, lengvai dezinfekuosite paviršius, kuriais be rizikos susirgti galės ropoti jūsų mažyliai.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nors šis eterinis aliejus yra labai naudingas ir universalus naudoti – būtina išsiaiškinti ar nesate jam alergiški. Taip pat šio kvapo nerekomenduojama namuose, kuriuose gyvena augintiniai.

Eukaliptų kvapas

Eukaliptų eterinis aliejus tinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Jį yra ypač pamėgę tie, kurie turi kvėpavimo takų problemų. Todėl dažnai jis yra naudojamas ne tik aromaterapijoje, bet ir darant inhaliacijas. Šis eterinis aliejus palengvina kvėpavimą ir energizuoja, todėl būnant eukaliptais kvepiančioje erdvėje jausitės žvalūs ir darbingi.

Pipirmėčių kvapas

Pipirmėtė pasižymi raminančiu ir energizuojančiu poveikiu. Dėl šių savybių pipirmėčių eterinis aliejus ypač praverčia darbinėje aplinkoje. Garinant aliejų kūnas atsipalaiduoja, o mintis pavyksta lengvai sukoncentruoti užduotimis atlikti. Taip pat kvėpuojant pipirmėčių kvapo praturtintu oru gerėja nuotaika. Be to, šis kvapas žiemą gali suteikti šilumos jausmą, o vasarą priešingai – atgaivos pojūtį.

Kova prieš kenkėjus

Eukaliptų, levandų, pipirmėtės, citrinų ir citrinžolių eteriniai aliejai yra naudojami ir kaip prevencija prieš erkes, uodus ir kandis. Eterinis aliejus gali būti lašinamas ant drabužių vaikams nuo 1 metų. O kovojant su kenkėjais spintose užtenka suvilgyti šiuo aliejumi vatos tamponus ir juos palikti lentynose.

Kai sunku išsirinkti

Jei turite ne vieną, o kelis jus kamuojančius nemalonius pojūčius, verta išbandyti eterinių aliejų rinkinius. Jie yra žymiai pigesni, o juose rasite populiariausius kvapus, kurie atras savo paskirtį jūsų namuose.

Rinkiniuose dominuoja tokie eterinių aliejų kvapai kaip levandų, pipirmėčių, citrinžolių, apelsinų, eukaliptų ir arbatmedžių. Taip pat galėsite išbandyti ir mažiau žinomus kvapus kaip rozmarinų, pušų, greipfrutų, frankincenso, cinamono ir bergamočių. Rinkiniuose yra 6-12 skirtingų eterinių aliejų, kurie yra supilstyti į 5-10 ml buteliukus.

Susiję straipsniai

2024-01-29

Oro vėsintuvas. Kuo jis skiriasi nuo oro kondicionieriaus?

"Blog" straipsnyje aptarėme kuo gi skiriasi oro vėsintuvas ir oro kondicionierius.
2023-11-28

5 pagrindiniai kriterijai renkantis oro valytuvą namams

Apžvelgiame 5 pagrindinius kriterijus, kurie padės išsirinkti oro valytuvą namams.
2023-12-27

Oro1 ekspertai pataria kaip išsirinkti tinkamą lauko šildytuvą

Sužinokite esminius lauko šildytuvų skirtumus ir išsirinkite tinkamą modelį savo terasai ar balkonui.

Susijusios prekės