Oro drėkintuvai

Platus Adolus oro drėkintuvų asortimentas Oro1 internetinėje svetainėje. Čia kiekvienas ras sau tinkamiausią įrenginį patalpų drėkinimui. Itin našūs ir papildomų funkcijų oro valytuvai be savo tiesioginės paskirties gali valyti vandenį, būti naudojamas kaip aromaterapinis oro difuzorius. Adolus oro drėkintuvai yra tinkami ne tik namų, biurų, bet ir mokyklų patalpų drėkinimui.

Skaityti daugiau

Ar žinojote, kad prasidėjus šildymo sezonui ar esant didelei sausrai oro drėgmė patalpose gali nukristi iki 20 proc., tai yra vos ne tris kartus žemiau rekomenduotinos normos? Sausas oras yra ne tik nemalonus, tačiau ir kenkia kvėpavimo takams, odai ar net baldams. Išspręsti šią problemą galima ypač lengvai ir greitai su oro drėkintuvais. Oro drėkintuvas –  patogus, greitas ir efektyvus prietaisas, padedantis atgaivinti patalpoje esantį orą ir pakelti jo drėgmės lygį.

Oro drėkintuvai – kas tai?

Oro drėkintuvas – nepakeičiamas prietaisas, padedantis atgaivinti, sudrėkinti išsausėjusį orą patalpose. Oro drėkinimas ypač aktualus prasidėjus šildymo sezonui, tačiau puikiai tinkamas ir esant dideliems vasaros karščiams. Oro drėkintuvas – prietaisas, kuris dulksnos, miglos pavidalu garina jame esantį vandenį ir taip pakelia patalpoje esančio oro santykinę drėgmę. Šie prietaisai dažniausiai naudojami prasidėjus šildymo sezonui darbo ar gyvenamosiose patalpose.

Kam reikalingas oro drėkintuvas?

Vidutinė statistinė oro drėgmė patalpoje – 35–40 proc., o specialistų teigimu, komfortabiliausia aplinkos drėgmė žmogui – 50–60 procentų. Vadinasi, net ir nejaučiant didelio oro išsausėjimo namuose, drėgmės kiekis gali būti per mažas. Šildymo sezono metu drėgmės kiekis nukrenta iki 20–30 procentų, o tai yra 2–3 kartus mažiau, nei rekomenduotina norma. Taip išsausėjusiam orui drėkinti tiesiog būtinas oro drėkintuvas. 

Žinote tą jausmą, kai grįžus namo jus pasitinka ne maloni gaiva, bet sausas namų oras, kai atrodo, kad nuo drėgmės stygiaus braška net baldai? Sausas namų oras kenkia ne tik patiems namams, bet ir Jums. Oro drėkintuvai gali padėti apsaugoti Jus ir Jūsų augintinius nuo įvairių ligų, padėti ilgiau išsaugoti baldus.

Kartais klaidingai manoma, kad pakelti drėgmės kiekį patalpoje galima tiesiog gerai ją išvėdinus. Deja, bet šis triukas ne visai tinkamas, mat patalpose reikalinga pastovi drėgmė, o pastovi drėgmė į uždaras patalpas nepatenka dėl sandarių pastatų konstrukcijų. Vėdinant atvėrus langus ar duris (ypač po lietaus) įmanoma šiek tiek padidinti drėgmės lygį patalpose, tačiau vos keliais procentais ir tik tol, kol už lango nėra šaltuko. Pradėjus šalti lauke esanti drėgmė taip pat sušąla, oras išsausėja, o trumpas vėdinimas tikrai nepakels drėgmės iki reikiamo lygio.

Oro drėkintuvas – nauda ne tik Jums, Jūsų augintiniams, bet ir namams

Oro drėkinimas oro drėkintuvais yra išties naudingas tiek žmonėms, tiek augintiniams, kambarinėms gėlėms ir net baldams. Išsausėjęs oras gali sukelti odos pleiskanojimą ar išsausėjimą, dirginti kvėpavimo takus, sausinti akis. 

Oro drėkintuvas išties naudingas namams, kuriuose yra vaikų ar kūdikių, kurių oda, kvėpavimo takai vis dar vystosi ir yra lengvai pažeidžiami, linkę alergizuoti. Be to, tinkamas drėgmės kiekis svarbus ir augintiniams. Oro drėkintuvai gali padėti apsaugoti augintinius nuo odos ir kailio problemų, kvėpavimo takų išsausėjimo. Namuose augantys augalai taip pat Jums padėkos už gaivų ir drėgme prisodrintą orą. 

Ne paslaptis, kad namai „kvėpuoja“, ypač, jei juose daug natūralaus medžio. Mediniai baldai, grindys ar apdaila, ypač sausoje patalpoje, gali skeldėti, tad norint juos apsaugoti, būtina orą nuolat drėkinti oro drėkintuvais.

Tinkamas drėgmės kiekis ore:

 • padeda išvengti kvėpavimo takų ligų;
 • neleidžia išsausėti odai ir plaukams;
 • užtikrina tinkamą augintinių kvėpavimo takų, odos ir kailio būklę;
 • padeda augalams išlikti sveikiems ir gražiems;
 • apsaugo medinius baldus nuo išsausėjimo;
 • stabdo medinių grindų, durų ar dekoro elementų skilinėjimą. 

Oro drėkintuvų funkcijos ir rūšys

Egzistuoja ne viena oro drėkintuvų rūšis. Jos skiriasi savo veikimo principu, atliekamomis funkcijomis. Štai keli pagrindiniai drėkinimo būdai:

Drėkinimas šaltais garais

Tokie oro drėkintuvai iš patalpos traukia sausą orą, leidžia jam tekėti per drėgną filtrą ir į patalpą grąžina jau sudrėkintą orą. Be drėkinimo šie prietaisai patrauklūs tuo, kad pašalina ore esančias dulkes ir kitus nešvarumus. Žinoma, jeigu jūsų pagrindinis tikslas yra būtent oro valymas, daug efektyviau išvalysite orą naudodami būtent oro valytuvus, kurie yra pagaminti tik šiai funkcijai. 

Oro drėkinimas oro valytuvais-drėkintuvais

Tokio tipo drėkintuvai, kaip jau atskleidžia pats jų pavadinimas, ne tik drėkina, bet ir valo orą. Jie savo veikimo principu primena anksčiau aptartus drėkintuvus šaltais garais, tačiau skiriasi tuo, kad čia oras drėkinamas be keičiamų filtrų. Tokio tipo drėkintuvai-valytuvai iš oro pašalina dulkes, žiedadulkes, nemalonius kvapus ir kitas mikrodaleles, tad yra ypač tinkami alergiškiems žmonėms. 

Drėkinimas šiltais garais

Tokio tipo drėkintuvai orą drėkina dviem elektrodais, kurie padeda vandeniui užvirti ir virsti garais, kurie per nedideles angas yra išleidžiami į patalpas. Drėkinant šiltais garais patalpų temperatūra gali šiek tiek pakilti. Didžiausias šio tipo drėkintuvų pliusas – užvirus vandenį sunaikinami visi jame esantys virusai ir bakterijos, tad plūstantys garai yra švarūs. Be to, į šį prietaisą galima lašinti eterinių aliejų, tad vienu metu galima ir drėkinti, ir kvėpinti patalpos orą.

Oro drėkinimas ultragarsiniu drėkintuvu

Ultragarsinis oro drėkintuvas turi įmontuotą membraną, kuri vibruodama skaido vandenį į mikrodaleles, vandens debesį. Išskaidytas vanduo drėkina ventiliatoriumi įtrauktą sausą orą, o orui prisisotinus drėgmės jis išpučiamas į patalpą. Šis drėkintuvas yra bene tyliausias, tačiau gali būti girdimi vandens burbuliavimo garsai. Šiems drėkintuvams būtinas distiliuotas vanduo.

Dekoratyviniai drėkintuvai

Šie drėkintuvai savo veikimo principu yra panašūs į ultragarsinius oro drėkintuvus. Skirtumas tas, kad dekoratyvinio drėkintuvo skleidžiami garai gali būti apšviesti specialiu įmontuotu šviestuvu bet kokiu norimu atspalviu. Toks patalpų drėkinimas išties dekoratyvus, puikiai tinka fotosesijoms ar įvairioms šventėms, tačiau turi gan didelį minusą – aplink stovą su drėkintuvu kaupiasi vanduo.

Geriausi oro drėkintuvai namams: kaip išsirinkti?

Oro drėkintuvų pasiūla išties didelė, tad išsirinkti tinkamiausią gali būti sunku. Siekdami palengvinti šį procesą trumpai pristatome, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš pirkdami oro drėkintuvą.

 • Kokių funkcijų tikitės iš drėkintuvo. Kaip jau supratote, be drėkinimo šie prietaisai taip pat gali atlikti ir kitas papildomas funkcijas: valyti orą, garinti eterinius aliejus. Tad labai svarbu prieš renkantis oro drėkintuvą įvertinti, kokių funkcijų pageidaujate.
 • Atkreipti dėmesį į visus namų gyventojus. Renkantis oro drėkintuvą svarbu ne tik tai, ar Jūsų namų oras yra išsausėjęs, tačiau ir tai, ar Jūs, Jūsų šeimos nariai ar augintiniai turi alergijų (ypač dulkėms, žiedadulkėms). Geriausi oro drėkintuvai namams, kuriuose gyvena alergiški ar dažnai besiskundžiantys kvėpavimo takų išsausėjimu, sudirgimu žmonės, bus tie, kurie ne tik drėkins, bet ir valys orą.
 • Kokį plotą norite drėkinti. Drėkintuvai skiriasi ir savo dydžiu bei intensyvumu, tad svarbu įvertinti, kokią erdvę norite drėkinti. Jei drėkinsite tik vieną nedidelį kambarį, jums gali užtekti ir vieno mažos talpos ultragarsinio drėkintuvo. Jei, visgi, drėkinti žadate visus namus, tuomet vertėtų apsvarstyti didesnius oro drėkintuvus.
 • Kam bus skirta. Ne paslaptis, kad kai kurie augalų mylėtojai oro drėkintuvus naudoja siekdami sukurti palankesnes sąlygas augalams. Tokiu atveju geru pasirinkimu gali tapti drėkintuvai, apink kuriuos vandens dalelės nusėda, o ne išsisklaido ore. 
 • Numatoma drėkintuvo vieta. Prieš įsigyjant drėkintuvą apgalvokite, kur jį statysite. Jei Jūsų būstas ar kita erdvė, kurioje norite įrengti oro drėkintuvą yra itin maža, galbūt Jums labiau tiktų ne pastatomi, o pakabinami oro drėkintuvai? Tokiu būdu galėsite sunaudoti dar mažiau vietos.
 • Koks drėkintuvo tipas labiausiai Jums tinka. Renkantis geriausią oro drėkintuvą svarbu nuspręsti, koks veikimo principas jums tinkamiausias. Renkantis patalpas drėkinti šiltų garų principu, patalpos gali šiek tiek sušilti, tad jei toje erdvėje vyrauja ir taip aukšta temperatūra, galbūt derėtų apsvarstyti kitokį, aplinkos nešildantį sprendimą. 
 • Papildomų funkcijų svarba. Kai kurie drėkintuvai be savo pagrindinių funkcijų turi kelias smulkias, tačiau kartais labai svarbias detales. Pavyzdžiui, kai kurie oro drėkintuvai matuoja drėgmę patys ir pasiekus norimą kiekį automatiškai išsijungia, o drėgmės kiekiui nukritus – įsijungia. Kiti drėkintuvai turi laikmačius, tad Jums tereikia jį įjungti ir nustatyti norimą laiko intervalą, po kurio jis išsijungs pats. Oro drėkintuvuose gali būti įrengtas apšvietimas, kas šiems prietaisams suteikia estetiškumo bendrame patalpų interjere.
 • Kokį vandenį žadate naudoti. Ko gero, nesustebinsime teigdami, kad kai kurie drėkintuvai yra ypač jautrūs vandenyje esančioms kalkėms, mineralams ir mikroelementams. 

Drėkintuvai internetu – lengva išsirinkti net neišėjus iš namų

Oro drėkintuvas gali padėti išspręsti daugybę su sausų patalpų oru susijusių problemų: sausėjančią odą, perštinčias akis, nesibaigiančias alergijas, sudirgusius kvėpavimo takus. Šauniausia tai, kad šiuos prietaisus galima įsigyti net neiškėlus kojos iš namų. Oro drėkintuvai internetu dažnai būna pigesni, juos gali pristatyti į bet kurią Lietuvos vietą, tad sutaupysite ne tik pinigų, laiko bet ir kuro! Perkant internetu lengva išsirinkti – dažnai prie kiekvienos prekės galima matyti pirkėjų vertinimus, o norint sužinoti daugiau, visuomet galima patikrinti kokie yra atsiliepimai apie konkretų drėkintuvą. Oro drėkintuvų atsiliepimai taip pat gali padėti apsispręsti.

Susisiekite!