Oro valytuvai

Oro valytuvas – nepakeičiamas prietaisas tiems, kurie nuolat kenčia dėl nešvaraus oro patalpose. Vadovaujantis naujausiomis technologijomis sukurtas Adolus valytuvas gali išvalyti orą iki 99,97 %: nuo stambių iki smulkiausių teršalų, tokių kaip dulkės, žiedadulkės, tabako dūmai ir kt. Įrenginys ypač naudingas alergijas turintiems žmonėms.

Skaityti daugiau
69,00 €
93,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 20 m2.
Valo: Kvapus, dulkes (99.7%, 0.3 µm), alergenus, bakterijas.
Oro jonizavimas: Nėra.
Svoris (be pakuotės) : 0.9 kg.
-25%
59,00 €
78,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 20 m2.
Valo: Kvapus, dulkes (99.7%, 0.3 µm), alergenus, bakterijas.
Oro jonizavimas: Nėra.
Svoris (be pakuotės) : 0.9 kg.
-24%
159,00 €
204,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 33 m2
Valo: Kvapus, dulkes (99.7%, 0.3 µm), alergenus, bakterijas, virusus.
Oro jonizavimas: Yra.
UV-C lempa: Yra (265-280nm)
-22%
135,00 €
175,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 40 m2
Valo: Kvapus, dulkes (99.7%, 0.3 µm), alergenus, bakterijas, virusus.
Oro jonizavimas: Nėra.
UV-C lempa: Yra (265-280nm)
-22%
515,00 €
645,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 96 m2.
Valo: Kvapus, dulkes (99.7%, 0.3 µm), alergenus, bakterijas, virusus.
Oro jonizavimas: Yra.
UV-C lempa: Yra (265-280nm)
-20%

Oro valytuvai – nesudėtingi prietaisai, kurie valo, atgaivina ir drėkina orą. Šie valymo įrenginiai  pašalina iš atmosferos dulkes, plaukus, bakterijas, virusus, tabako gaminių šalutinius produktus ir kitus ore tvyrančius kenksmingus mikroorganizmus. Būnant gryname ore ir juo kvėpuojant ne tik pagerėja savijauta, padidėja darbingumas, kokybiškai pailsima miegant, bet ir išvengiama virusinių bei alerginių ligų.

Oro valytuvai naudingi tiek žiemą, tiek vasarą. Šaltuoju metų sezonu dėl atvėsusios temperatūros nevėdinamos patalpos tampa žymiai užterštesnės už lauko orą. Gyvenamųjų erdvių orą teršia tokie faktoriai kaip naminių gyvūnų auginimas, cheminių ir kosmetikos priemonių naudojimas, rūkymas ar net vaikščiojimas į lauką. Vasarą, ypač miesto gyventojų, namus teršia pro atvirus langus į vidų patenkantis nešvarus oras. Dažniausiai jis būna kupinas teršalų, žiedadulkių, bakterijų, virusų ir kitų alergenų.

Todėl oro valytuvai jonizatoriai tampa nepamainomi pagalbininkai valant orą tiek namuose, tiek ir biure. Dėl saugaus naudojimo, mažai suvartojamos elektros energijos ir paprastos priežiūros jie gali veikti ištisus metus. Oro valytuvai drėkintuvai yra ypač rekomenduojami alergijas ar padidintą jautrumą išorės veiksniams turintiems žmonėms.

Kuo skiriasi oro valytuvas drėkintuvas nuo oro valytuvo jonizatoriaus?

Pirmą kartą renkantis oro valytuvą kyla labai daug klausimų. Vienas iš tokių – kuo skiriasi įprastas oro valytuvas nuo oro valytuvo jonizatoriaus? Abu šie oro valymo įrenginiai atlieka tą pačią funkciją – valo užterštą orą ir pripildo jį drėgmės. Esminis skirtumas – kaip veikia oro valytuvai?

Standartiniai oro valytuvai yra sudaryti iš ventiliatoriaus ir filtrų. Ventiliatoriaus pagalba į įrenginį traukiamas nešvarus oras. Jis pereina per filtrą, kuriame pasilieka visi mikroorganizmai, kurie gali pakenkti sveikatai ir gerai savijautai. Taip iš oro pašalinama net iki 99,9 % visų nešvarumų. Pasibaigus valymo procesui švarus ir drėgnas oras išleidžiamas į patalpas. Priešingai nei oro valytuvai jonizatoriai, standartiniai oro valytuvai plačiai naudojami didelių ir mažų nešvarumų šalinimui iš oro.

Oro valytuvai jonizatoriai atmosferos valymui pasitelkia neigiamus jonus, kurie elektros pagalba yra sukuriami ir paleidžiami į patalpas. Prie šių atomų prisijungia teigiamą įtampą turintys itin maži teršalai. Tokiu būdu valydami orą kartu užkertate kelią bakterijų, virusų, pelėsio ir net grybelio plitimui namuose ar biure. Būtent dėl šių priežasčių ir naudojami oro valytuvai jonizatoriai.

Kaip išsirinkti geriausią oro valytuvą jonizatorių?

Oro valytuvai tarnauja ilgus metus. Todėl siekiant geriausios patirties juos naudojant, būtina atsižvelgti į esminius kriterijus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią oro valymo įrenginį.  Taip ateityje galėsite maksimaliai mėgautis visais oro valytuvo teikiamais privalumais.

Valomų patalpų plotas

Tai vienas iš pagrindinių parametrų, lemiančių, ar pasirinktas oro valytuvas jums tinka. Geriausia rinktis oro valytuvus, kurie geba išvalyti tokį pat arba šiek tiek didesnę nei jūsų pasirinktą patalpą. Todėl prieš pradedant dairytis po oro valytuvų drėkintuvų asortimentą tiksliai sužinokite kokio dydžio patalpoms bus skirtas naujas pirkinys.

Filtrai

Skirtingi oro valytuvai turi skirtingus oro filtrus. Nuo jų priklauso, kaip kokybiškai bus išvalytas oras. Sužinokite, kuo skiriasi oro valytuvų filtrai ir išsirinkite geriausiai, jūsų poreikius atitinkantį oro valymo įrenginį.

Anglies filtrai lengvai naikina smulkias teršalų daleles ar dujas iš atmosferos. Naudojant šio tipo filtrus iš atmosferos panaikinami nemalonūs kvapai ir smulkiosios chemikalų dalelės.

Tuo tarpu, HEPA filtrai yra skirti stambių mikroorganizmų išvalymui iš oro. Tokiu būdu iš oro lengvai išvalysite dulkes, žiedadulkes, bakterijas ir virusus bei kitus alergenus.

Kai kurie oro valytuvai gali turėti ir papildomą priešfiltrį. Jis savyje sulaiko stambias, ore tvyrančias daleles kaip plaukai ar pleiskanos. Kadangi HEPA filtras yra vienas brangiausių filtro tipų, pagrindinė priešfiltrio paskirtis – prailginti jo efektyvaus veikimo laiką. Įprastai priešfiltris būna vienkartinio naudojimo arba plaunas.

Galia

Oro drėkintuvų valytuvų galia matuojama vatais. Tai parodo kaip greitai ir efektyviai šis įrenginys gali išvalyti norimų patalpų orą. Kadangi oro valytuvai turi veikti nuolat, tai taip pat parodo, kiek elektros energijos bus sunaudojama valant norimų patalpų orą. Ilgalaikėje perspektyvoje išsirinkus oro valymo įrenginį pagal šį parametrą ne tik tikslingai investuosite į geresnę savo savijautą, bet ir sutaupysite elektros sąskaitų atžvilgiu.

Našumas

Šis parametras parodo, kiek kubinių metrų oro valytuvai gali perfiltruoti per valandą. Dažnai šis skaičius gaunamas skaičiuojant patalpų ploto ir įrenginio galios proporciją. Našumo faktorius tampa ypač svarbus žmonėms, kurie yra itin jautrūs arba alergiški ore esantiems mikroorganizmams. Jiems rekomenduojama rinktis įrenginį, kuris patalpų orą prafiltruoja ne mažiau nei 4 kartus per valandą.

Triukšmo lygis

Naudojant oro valytuvus drėkintuvus namuose itin svarbiu parametru tampa ir įrenginio veikimo garsas. Jis matuojamas decibelais. Kuo mažesnis jų skaičius, tuo oro valytuvai tyliau dirba.

Papildomos funkcijos

Be standartinės savo funkcijos oro valytuvai papildomai gali drėkinti orą ir jame palaikyti tinkamą sveikatai jonų balansą. Tad jei norite vienu įrenginiu išspręsti sauso oro ir varginančios atmosferos problemas – rinkitės oro valytuvus su papildomomis funkcijomis.

Oro valytuvų atsiliepimai

Vartotojų patirtis, atsiliepimai ir rekomendacijos, ženkliai palengvina apsisprendimą pirkti konkretų oro drėkintuvą valytuvą. Jei įrenginys yra kokybiškas, atsiliepimai apie prekę bus gausūs ir teigiami.

Kaip padidinti oro valytuvų efektyvumą?

Oro valytuvų efektyvumas priklauso nuo kelių faktorių. Pirmiausia, norint išlaikyti oro drėkintuvų valytuvų efektyvumą būtina reguliari jo priežiūra valant arba keičiant filtrus.

Taip pat didelę reikšmę įrenginio efektyvumui turi tai, kurioje vietoje jį pastatysite. Kai oro valytuvai yra pastatomi erdvioje vietoje, kur oro srautas lengvai juda be papildomų kliūčių, atmosfera išvaloma greitai ir kokybiškai.

Galiausiai, veikiant oro valytuvams būtina uždaryti patalpų duris ir langus. Taip užtikrinsite, kad į išvalyto oro patalpas nepateks lauke esantis užterštas oras.

Nuo ko priklauso oro valytuvo jonizatoriaus kaina?

Oro valytuvų asortimentas yra labai platus, kaip ir jų kainų diapazonas. Didžiausią įtaką įrenginio kainai lemia gamintojo vardas, galia, našumas ir papildomos funkcijos. Todėl jei neplanuojate naudotis drėkinimo ar jonizavimo funkcija, pasirinkite standartinį oro valytuvą, kuris bus pigesnis. Tačiau būkite budrūs. Kartais pirkdami brangesnį įrenginį galite žymiai labiau sutaupyti ateityje. Pavyzdžiui, oro valytuvai gali būti labai ekonomiški ir mažai vartoti elektros energijos.

Kadangi oro valytuvų drėkintuvų veikimui būtini filtrai, prieš perkant įrenginį būtina atsižvelgti ir į jų kainą. Tai gali lemti kiek papildomai pavyks sutaupyti ateityje reguliariai keičiant filtrus.

Susisiekite!