Kvapų difuzoriai

Oro1 internetinėje parduotuvėje rasite platų kvapų difuzorių asortimentą. Stilingo dizaino įrenginiai gali tapti stilinga interjero detale. O namai, pripildyti malonaus aromato, bus jaukesni. Adolus kvapų garintuvai į aplinką skleidžia tik natūralius eterinius aliejus. Be tiesioginės savo funkcijos kvapų difuzoriai taip pat gali drėkinti patalpų orą. Taip pat naudojant kvapų garintuvą galima atsikratyti nemalonių namų gyventojų – vabzdžių.

Skaityti daugiau

Difuzorius – tai eterinių aliejų garintuvas, kuris pripildo orą sveikatai naudingais kvapais. Geriausiai kvapiosios medžiagos sklinda šiltoje aplinkoje, todėl difuzorius galima naudoti tiek vasarą, tiek žiemą. Kvapų difuzorius ypač pravers tiems, kurie siekia namuose sukurti jaukią atmosferą. Taip pat difuzoriai eteriniams aliejams turi antibakterinių savybių, kurios palengvina peršalimo ligų simptomus.

Namų kvepalų mėgėjams kvapų difuzoriai yra tikras atradimas. Priešingai nei kvapiosios žvakės, lazdelės, oro gaivikliai, namų kvepalai bei smilkalai, garintuvas į orą išgarina tik natūralius, chemikalų savyje neturinčius eterinius aliejus. Dėl to garintuvų naudojimas yra ypač saugus. Atlikus pagrindinius difuzoriaus nustatymus būsite ramūs, kad yra palaikoma tinkama temperatūra, išsauganti visas eterinio aliejaus savybes ir maksimalią naudą sveikatai.

Aromatiniai difuzoriai

Aromaterapija priklauso alternatyviosios medicinos kategorijai ir yra labai dažnai naudojama šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje. Priklausomai nuo to, kokie kvapai yra pasirenkami, aromatiniai difuzoriai gali teigiamai veikti kvėpavimo takus, pakelti nuotaiką, atpalaiduoti, mažinti stresą, pagerinti miego kokybę, padidinti koncentraciją ar net stiprinti imunitetą.

Difuzoriaus nauda

Difuzoriaus, kaip ir aromaterapijos, nauda yra akivaizdi. Reguliariai namuose naudojant kvapų difuzorių ne tik sukursite komfortišką aplinką,  bet ir visapusiškai pasirūpinsite savo ir artimųjų sveikata.

Nemalonių kvapų šalinimas ir vabzdžių atbaidymas

Vienas iš akivaizdžiai matomų difuzorių naudų – dingęs nemalonus kvapas ir vabzdžiai. Kvapų difuzoriai išvalo orą ir pripildo jį maloniais aromatais. Eterinių aliejų kvapas ypač nepatinka vabzdžiams, todėl naudojant garintuvą pastebėsite, kad „nepageidaujamų svečių“ nebeliks namuose ir net terasoje.

Sveikatos puoselėjimas

Skirtingi eteriniai aliejai, skirtingai veikia fizinę ir psichologinę žmogaus sveikatą. Difuzoriai eteriniams aliejams paskleidžia ore malonų kvapą, kuris kvėpuojant per nosį keliauja į smegenis. Dėl teigiamo aromaterapijos įtakos jos lengvai padeda kūnui ir mintims nurimti arba priešingai – susikoncentruoti bei padidinti darbingumą. Skirtingomis dienomis galima naudoti vis kitus eterinius aliejus, kurių veikliosios medžiagos padės pasiekti norimą savijautą.

Teisingai pasirinkus eterinius aliejus galima natūraliais būdais ne tik pasirūpinti savo sveikata, bet ir jos profilaktika. Kvapų difuzoriai suskaido aliejus iki smulkiausių dalelių, kurios sklandydamos patalpose švarina orą, o jo įkvėpus – valo kvėpavimo takus, lengvina kvėpavimą ir atitolina peršalimo ligų tikimybę.

Tinkamos oro drėgmės palaikymas

Oro drėgmės palaikymas labai svarbus tiek puikiai žmogaus sveikatai, tiek ir patalpoje esantiems mediniams daiktams. Būnant patalpose, kurių drėgnumo lygis yra 50-60%, išvengiama odos ir kvėpavimo takų išsausėjimo. O mediniai objektai, kaip baldai, sienos ir grindys, ilgai nepraranda savo prekinės išvaizdos bei tampa žymiai labiau ilgaamžiški.

Tinka ir jautriems žmonėms

Difuzoriai savo veikimui naudoja orą, vandens garus ir eterinius aliejus, kurie yra priskiriami natūraliai medicinai. Taip pat jie ne tik kvepina, bet ir gali išvalyti iš oro alergenus bei bakterijas. Be to, palaikant tinkamą patalpų drėgmę užkertamas kelias lengvam virusų judėjimui ore. Todėl difuzoriai eteriniams aliejams gali būti naudojami aplinkoje, kurioje būna itin jautrūs ir alergiški žmonės bei vaikai.

Jaukios arba prabangios aplinkos sukūrimas

Kvapų difuzorių asortimentas yra labai platus. Todėl galima išsirinkti ne tik funkcionalų, bet ir ypatingą estetinę išvaizdą turinį difuzorių namams arba biurui. Jis gali praturtinti interjerą savo stiliumi bei skleidžiamais maloniais aromatais. Todėl į patalpą įėjus iš karto bus jaučiama sukurta jauki, prabangi ar atpalaiduojanti atmosfera, kuri maloniai nuteiks.

Difuzoriaus tipai

Difuzorius, kaip ir dauguma įrenginių, turi net keletą skirtingų tipų. Jie leidžia maksimaliai išnaudoti įsigytą įrenginį ir mėgautis malonia aplinka. Populiariausi aromatiniai difuzoriai namams ir biurui – ultragarsinis bei šaltų garų pagrindu veikiamas garintuvas. Žinant jų privalumus ir skirtumus bus žymiai lengviau išsirinkti.

Ultragarsinis difuzorius

Ultragarsiniai difuzoriai tarsi prietaisas 3in1. Pagrindinė jo paskirtis – garinti eterinius aliejus į aplinką taip sukuriant norimą atmosferą bei teigiamą įtaką fizinei bei emocinei sveikatai.

Antroji paskirtis – oro drėkinimas. Ultragarsu veikiamas kvapų difuzorius atlieka ir mini oro drėkintuvo funkciją. Iš difuzoriaus skleidžiami šalti arba šalti garai pripildo orą trūkstama drėgme.

Galiausiai – tai tampa ir puikia interjero detale ar šviestuvu. Išskirtinio dizaino su integruotu šviesos mechanizmu difuzorius leis nusiraminti, o vaikų kambaryje sukurti jaukią aplinką ir saugumo jausmą prieš jiems užmiegant.

Dėl savo veikimo principo ultragarsinis difuzorius veikia tyliai. Todėl jis gali būti naudojamas visose patalpose, įskaitant darbo, vaikų kambarius bei miegamąjį. Iš difuzoriaus ultragarsu į aplinką patekę eteriniai aliejai ilgai išsilaiko ore, todėl galima ilgai mėgautis maloniu aromatu. Vandens garuose ištirpę kvapai patenka ne tik į plaučius, bet ir į kraują. Dėl šios priežasties teigiamas eterinių aliejų poveikis yra žymiai efektyvesnis už sausame ore sklandančias kvapiųjų medžiagų daleles.

Evaporacinis difuzorius

Tai kvapų difuzorius, kuris neturi papildomos oro drėkinimo funkcijos. Karšto sauso oro veikiami eteriniai aliejai suskyla iki smulkiausių detalių, o vėstant temperatūrai jos pasklinda aplinkoje. Su vandens garais nesumaišyti kvapai yra stipresnio aromato, tačiau jų pasklidimo diapazonas yra labai ribotas.

Todėl norint greičiau pajusti difuzoriaus skleidžiamą kvapą, jį teks kilnoti ten, kur būnate. Taip pat šio tipo kvapų difuzoriaus veikimui būtini vienkartiniai arba daugkartiniai filtrai. Todėl prieš pasirenkant šaltų garų veikiamą difuzorių pagalvokite ir apie tolimesnes jo priežiūros ir veikimo išlaidas.

Patarimai, kaip išsirinkti geriausią difuzorių

Difuzorius gali atlikti vieną funkciją – garinti eterinių aliejų molekules į aplinką. Tačiau taip pat jis gali tapti ir multifunkciniu įrenginiu: drėkinti orą, šviesa ir spalvomis sukurti jaukią aplinką, raminti muzikos garsais. Taip pat skirtingi difuzoriai turi ir skirtingas ypatybes, kurios leidžia maksimaliai išnaudoti bei pritaikyti jo veikimą individualiems poreikiams. Štai į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Difuzoriaus tipas

Tai yra vienas pagrindinių kriterijų, kuriais reikia remtis renkantis kvapų garintuvą. Norintys lengvo aromato aplinkoje bei papildomo oro drėkinimo rinksis ultragarsinį difuzorių. Tuo tarpu šaltų garų veikiamas difuzorius patiks be papildomos drėgmės ir intensyvesnio kvapo patalpose norintiems žmonėms.

Difuzoriaus veikimo laikas

Šis aspektas ypač naudingas tiems, kurie turi ribotą galimybę reguliariai prižiūrėti įrenginį. Kuo ilgesnis difuzoriaus nepertraukiamo veikimo laikas, tuo rečiau reiks papildyti vandens talpą ar keisti / valyti filtrus. Padėti apsispręsti gali ir nurodyta įrenginio vandens talpa.

Difuzoriaus galia

Derinkite difuzoriaus pajėgumus su patalpų, kuriose bus įrenginys, plotu. Jis gali svyruoti 15-60 kv. metrų. Išsirinkus per silpną kvapų difuzorių nepajusite jo naudos, nes eterinių aliejų molekulės pasklis ore labai dideliais atstumais viena nuo kitos. O jei įsigysite per galingą difuzorių, jis skleis per intensyvų aromatą, kuris gali būti nemalonus, erzinantis ir net sukelti nepageidaujamus galvos skausmus.

Difuzoriaus veikimo garsas

Tai ypač aktualu tiems, kurie planuoja garintuvą statyti tylos reikalaujančiose patalpose: darbo arba vaikų kambaryje, miegamajame, poilsio erdvėje, masažo salonuose ar kabinetuose. Itin tylus difuzoriaus veikimas leis atsipalaiduoti, pailsėti ir užtikrinti miego kokybę.

Difuzoriaus dizainas ir dydis

Svarbūs ne tik techniniai difuzorių parametrai, bet ir jų dizainas. Dažniausiai garintuvai statomi matomoje vietoje, todėl svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip įrenginys atrodys bendrame namų ar darbo interjere. Be to, iš anksto įvertinus vietos, kurioje stovės difuzorius, dydį išvengsite papildomų problemų dėl jo ribotų pastatymo galimybių.

Papildomos difuzoriaus funkcijos

Tai papildomą naudą naudotojui suteikiantys atributai. Jos padeda lengviau valdyti ir prižiūrėti difuzorių. Taip pat tai suteikia plačias galimybes patirti kuo daugiau įrenginio teikiamų naudų.

Šviesos, spalvų ir garsų instaliacija

Difuzoriai gali atpalaiduoti ir nuraminti. Tačiau papildoma šviesa, spalvos ir muzikos garsai sustiprina eterinių aliejų efektyvumą. Taip pat tai leidžia mėgautis jaukia, romantiška aplinka ir pamiršti visus, per dieną susikaupusius rūpesčius.

Laikmatis ir automatinio įjungimo / išjungimo funkcija

Tai palengvina difuzoriaus naudojimą ir suteikia papildomą saugumą. Užmiršus išjungti arba nukritus prietaisui ant žemės, jis išsijungia automatiškai. Tai ypač aktualu namuose, kuriuose auga vaikai ir bėgioja augintiniai.

Valdymo galimybės

Kiekvieno patogumui pritaikytas difuzorius gali turėti skirtingus valdymo būdus. Vieni įrenginiai nustatomi naudojantis elektroniniu ekranu, kiti – nuotolinio valdymo pulteliu. Taip pat difuzoriai gali turėti ir abu parametrų nustatymo būdus.

Veikimo režimai

Padidinti komfortą namuose ar biure gali skirtingi difuzoriaus veikimo režimai. Populiariausi yra miego, automatinis ir skirtingų greičių režimai.

Susisiekite!