Anglies monoksido smalkių detektoriai

Anglies monoksido detektoriai dar kitaip vadinami smalkių detektoriais. Jie reguliariai stebi CO kiekį ore ir apie galimą pavojų informuoja garsiniu ir vaizdiniu signalu. CO yra pavojingas žmogaus sveikatai. Dažnai apsinuodijama šiomis dujomis dar tik esant galimo gaisro užuomazgoms. Įsigykite patikimą anglies monoksido smalkių detektorių ir apsaugokite savo bei artimųjų sveikatą.

Skaityti daugiau

Smalkių detektorius, dar kitaip vadinamas anglies monoksido detektoriumi, yra skirtas stebėti CO kiekį ore. Tai nuodingos dujos, kurios kelia žalingos tiek žmogaus sveikatai, tiek ir jo turtui. Laiku nesureagavus į padidėjusią anglies monoksido koncentraciją gali kilti gaisras, stipriai apsinuodyti ir net mirti žmonės.

Smalkių detektorius reguliariai stebi  ir garsiniu bei vaizdiniu signalu informuoja patalpoje esančius asmenis apie kylantį galimą pavojų. Todėl jis plačiai naudojamas tokiuose objektuose kaip namai, garažai, sandėliai ir komercinės patalpos.

Kodėl svarbu stebėti smalkių kiekį ore?

Smalkes namuose gali išskirti deginamas kuras, blogai sumontuoti namų apyvokos įrenginiai kaip dujiniai šildytuvai, viryklės, krosnys bei prietaisai, kurie nėra reguliariai prižiūrimi. Taip pat CO gali išskirti ankstyvosios stadijos gaisro židiniai – smilkstantys drabužiai,  popierius, mediena bei neprižiūrimos žarijos.

Anglies monoksidas nėra akivaizdžiai matomas, tačiau jo neigiama įtaka sveikatai yra didžiulė. CO yra ypač žalingas vaikų ir gyvūnų sveikatai, nes jie yra žymiai jautresni tokio tipo dujoms. O šalutinis poveikis sveikatai pasireiškia žaibišku greičiu.

Smalkės taip pat gali pranešti apie galimą gaisro židinį. Namuose įmontuotas smalkių daviklis gali jus informuoti ir padėti užkirsti kelią galimai gaisro žalai jūsų turtui. Jei įprastai gaisras galėtų pasiglemžti jūsų namus per 20 minučių, šių dienų modernūs namai gali atsilaikyti vos 5 minutes. Laiko išgelbėti savo turtą beveik nėra. Todėl smalkių detektorius yra būtinas kiekvienuose namuose tam, kad galėtumėte apsaugoti ne tik savo sveikatą, bet ir turtą.

Anglies monoksido detektorius veikimas

Anglies monoksido detektorius gali veikti bet kurioje patalpoje, kurios temperatūra yra ne žemesnė nei 0 laipsnių. Detektoriuje esantis elektrocheminis smalkių daviklis nuolat stebi CO koncentracijos lygį ir jo išsilaikymo ore trukmę. Pirmieji smalkių detektoriaus signalai aktyvuojasi nuo 30 ppm koncentracijos, kuri ore išsilaiko ne mažiau 2 valandas. Esamą oro situaciją visada galima stebėti anglies monoksido detektoriaus LED ekrane.

Smalkių detektoriaus montavimas

Anglies monoksido detektoriaus su jame integruotu smalkių davikliu montavimas yra labai paprastas. Todėl juo gali naudotis bet kuris turto savininkas arba gyventojas. Įprastai smalkių detektorius yra montuojamas prie lubų, arčiau galimų smalkių židinių: orkaitės, krosnies, elektrinių ir dujinių prietaisų, kurie gali turėti įtakos padidėjusiai CO koncentracijai ore.

Tam, kad smalkių detektorius tarnautų ilgai ir kokybiškai, jį montuojant vadovaukitės gamintojo pateikta montavimo instrukcija ir priežiūra.

Susisiekite!