Kodėl privalote įsigyti priešgaisrinį detektorių, jei jo dar neturite namuose.

Atvėsus orams ir prasidėjus šildymui jūsų brangiausiam turtui, iškyla pavojus. Ypač jis padidėja ten, kur patalpos yra šildomos kietuoju kuru ir naudojama daug elektrinių prietaisų. Netinkamai paruošta šildymo sistema, nevalyti kaminai, be priežiūros palikti židiniai, netvarkingi elektros lizdai ar įrenginių laidai – tai tik maža dalis priežasčių, dėl kurių kyla gaisrai, suniokojamas turtas ir miršta žmonės.

Nuo 2018 metų kiekvieni namai privalo turėti dūmų detektorius, kurie padės išvengti skaudžių pasekmių ir apsaugoti kilnojamą ir nekilnojamą turtą bei žmonių sveikatą. Šiame straipsnyje detaliau aptarsime priešgaisrinių detektorių naudą ir pasirinkimo galimybes tam, kad būdami namuose jaustumėtės saugiai ištisus metus.

Kodėl dūmų detektoriai?

Dažniausiai gaisro židiniu tampa be priežiūros paliktos rusenančios žarijos ar net cigarečių nuorūkos. Nuo jų ima smilkti drabužiai, minkšti baldai ir kiti degūs daiktai. Tad dūmai yra pirminis signalas, pranešantis apie kylantį pavojų. Laiku pastebėjus pirmuosius gaisro požymius galima suvaldyti situaciją ir išvengti skaudžių pasekmių. Tad pagrindinė dūmų detektoriaus funkcija ir yra informuoti pastatuose esančius žmones apie gaisro tikimybę.

Priešgaisrinių detektorių tipai

Jie yra kelių tipų: dūmų detektoriai, smalkių detektoriai ir dujų nuotėkio detektoriai. Visi įrenginiai yra naudingi, jei žinote, kuo jie skiriasi ir naudojate juos teisingai pagal paskirtį.

Dūmų detektoriai

Efektyviausi yra fotoelektriniai priešgaisriniai detektoriai. Jie padeda identifikuoti padidėjusį ne tik aiškiai matomų, bet ir net nejuntamų (neturinčių kvapo ir nematomų) dūmų kiekį ore. Išgirdus garsinį signalą, dar net neatsiradus gaisro židiniui, galima imtis veiksmų ir išvengti nelaimių.

Anglies monoksido detektoriai

Dažnos žmonių mirtys gaisruose yra apsinuodijimas nuodingomis dujomis – smalkėmis. Jei dieną jas dar galima pastebėti, deja, miegant naktį tai padaryti yra žymiai sudėtingiau. Anglies monoksido detektoriai nuolat tikrina smalkių kiekį ore. Todėl turint tokio tipo detektorių įmanoma laiku sureaguoti, pabėgti nuo pavojaus ir apsaugoti savo turtą.

Dujų nuotėkio detektoriai

Dujų detektoriai gali padėti išvengti dviejų didelių pavojų: sprogimo ir gaisro. Dujų nuotėkio detektorius būtina integruoti ten, kur patalpos yra šildomos dujomis arba jų pagalba yra gaminamas maistas. Taip pat pravartu vieną detektorių laikyti ir garaže, kuriame stovi dujomis varomas automobilis.

Dažniausi mitai apie priešgaisrinius detektorius

Nors dūmų detektoriai yra būtini kiekvienuose gyvenamuosiuose namuose, tačiau dar yra daug būstų, kurie jų neįsigijo. Tai gali būti dėl to, kad žmonės yra mažai informuoti apie detektorių svarbą ir naudą. Taip pat tai galėjo nutikti dėl visuomenėje vyraujančių mitų, kurie atgraso žmones įsigyti detektorius.

Abejonės dėl detektorių efektyvumo

Jos kyla tada, kai namuose įvyksta nelaimės nors juose buvo integruoti detektoriai. Tačiau pagrindinė priežastis yra ta, kad patalpose buvo per mažai detektorių arba įrengti netinkamo tipo įrenginiai. Pavyzdžiui, vienas dūmų detektorius gali saugoti iki 60 kvadratinių metrų patalpą. Tačiau jei joje yra aukštų baldų, sienų, pertvarų ir kitų trikdžių, kurie apsunkina lengvą oro judėjimą ir jo patekimą į detektorių, jis laiku nepranešė apie galimą pavojų.

Negalima tikėtis geros namų apsaugos, jei pasirinktas netinkamas priešgaisrinės saugos detektorius. Pavyzdžiui, jei gaisras kilo dėl dujų nuotėkio, o namuose buvo įrengtas dūmų detektorius. Todėl būtina pasitarti su ekspertais ir įsigyti tinkamą kiekį ir reikiamų tipų detektorių, kurie padės išsaugoti turtą ir artimųjų gyvybes.

Sudėtingas montavimas

Daug kas įsivaizduoja, kad kiekvienas elektroninis prietaisas turi turėti be galo daug laidų ir sujungimų, o pats montavimas – būti sudėtingas. Priešgaisrinių detektorių montavimas yra ypač paprastas. Tereikia įdėti baterijas, kurios dažnu atveju yra detektoriaus komplektacijoje  ir pritvirtinti įrenginius prie stabilaus nejudančio pagrindo.

Esminė taisyklė – reikia žinoti tinkamas tvirtinimui vietas. Jos turi būti atviros, ne arti židinių ir viryklės. Tačiau tai turėtų būti tos vietos, kuriose gaisro tikimybė yra didžiausia ir yra sunku pastebėti židinio vietą. Detektoriai turėtų būti kiekviename namo aukšte, kambaryje ir koridoriuje, nepamirštant sandėliukų ir miegamųjų.

Nepagrįstos viltys

Vyrauja mitas, kad priešgaisriniai detektoriai kontaktuoja su gaisrininkais. Deja, bet yra labai mažai įrenginių, kurie identifikavus galimą gaisro pavojų informuoja gaisrininkus ir jie atvyksta į įvykio vietą. Dažniausiai namuose naudojami buitiniai dūmų detektoriai, kurie garsiniu signalu informuoja namuose esančius asmenis apie galimą gaisro pavojų.

Priešgaisrinių detektorių kaina

Šie įrenginiai kainuoja pigiai, tačiau ši investicija yra neįkainojama. Nedelskite ir kreipkitės į Oro1 specialistus, kurie padės išsirinkti tinkamus priešgaisrinius detektorius ir apskaičiuos, kiek jų reikia tam, kad visi jūsų namai būtų saugūs.

Susiję straipsniai

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.

5 pagrindiniai kriterijai renkantis oro valytuvą namams

Apžvelgiame 5 pagrindinius kriterijus, kurie padės išsirinkti oro valytuvą namams.

Susijusios prekės