Elektriniai radiatoriai

Elektriniai radiatoriai yra skirti įvairių tipų patalpoms. Nors savo išvaizda jie primena įprastus radiatorius, tačiau jie yra žymiai pranašesni. Adolus elektriniai radiatoriai yra sukurti pagal naujausias technologijas. Jos leidžia šildyti net ir drėgnas patalpas, o įrenginį valdyti patogiai – tiesiog mobiliuoju telefonu. Be to, galite rinktis skirtingo intensyvumo šildymo režimus.

Skaityti daugiau

Elektriniai radiatoriai yra šilumą generuojantys prietaisai, kurie yra skirti įvairių patalpų šildymui. Jais galima naudotis palaikant malonią oro temperatūrą butuose, namuose, biuruose, parduotuvėse, sandėliuose, garažuose ir kitose komercinėse erdvėse. Tai modernus iš šiuolaikiškas būdas be didelių pastangų užtikrinti patalpų mikroklimatą, kuris bus palankus tiek žmogaus sveikatai, tiek ir pastatų infrastruktūrai.

Padidėjus drėgmei namuose, ypač rudenį, namuose jaučiamas perdėtas šaltis. Tad šildytuvo gali prireikti net ir tada, kai šildymo sezonas dar nėra prasidėjęs. Šildant patalpas konvekciniu šildytuvu sukuriamas komfortiškas mikroklimatas, kuriame būnant sumažėja rizika susirgti peršalimo ligomis. Taip pat dirbant tokioje aplinkoje išlieka dėmesio koncentracija.

Be to, jei turite patalpas, kuriose nėra centrinio šildymo, galite naudoti elektrinius konvektorius, kurie neleis pastatams peršalti ir sudrėkti. O tai reiškia, kad apsaugosite savo nekilnojamą turtą nuo pelėsio ir jo neigiamų padarinių.

Šildymo radiatorių veikimas

Elektrinio radiatoriaus veikimo principas yra labai paprastas. Įrenginyje esantis šildymo elementas sugeneruotą šilumą natūraliai paskleidžia erdvėje per natūralią oro cirkuliaciją, dar kitaip vadinamą konvekciją. Todėl dažnai šio tipo įrenginiai dar vadinami ir konvekciniais radiatoriais.

Konvekcinis šildytuvas išlaiko atmosferą gaivią, nes šildymo metu nėra išsausinamas oras. O natūraliai skleidžiama šiluma į patalpas dirbtinai nekelia dulkių, bakterijų ir alergenų, susikaupusių ant paviršių.

Dėl savo veikimo principo konvekcinis šildytuvas greitai ir tolygiai šildo patalpas. Šis įrenginys gali būti naudojamas tiek atvėsus orams vasarą, tiek ir prasidėjus šildymo sezonui žiemą. Kadangi ne visais atvejais centrinis šildymas gali užtikrinti malonų mikroklimatą namuose ir darbe, konvekcinis radiatorius gali būti puikus pagalbininkas, palaikantis stabilią norimą oro temperatūrą erdvėse.

Privalumai

Elektriniai radiatoriai turi be galo daug privalumų, kurie užtikrina efektyvų, ekonomišką ir greitą patalpų šildymą. Oro1 ekspertai išrinko populiariausius elektrinių radiatorių privalumus, dėl kurių šilumos palaikymui yra pasirenkami būtent konvekciniai radiatoriai.

Tinka šildyti drėgnas patalpas

Elektriniai radiatoriai, turintys IP20, IP24 ir didesnę atsparumo drėgmei klasę, yra tinkami šildyti patalpas, kuriose kaupiasi kondensatas arba vanduo. Tokio tipo konvekciniai radiatoriai yra naudojami voniose, sandėliukuose ar garažuose. Tai padeda ne tik užtikrinti tinkamą oro temperatūrą, bet ir šildymo metu išgarinti dalį perteklinės drėgmės ir apsisaugoti nuo pelėsio įsimetimo į paviršius rizikos.

Galimybė valdyti elektrinį radiatorių mobiliuoju telefonu

Tai ypač aktualu asmenims, kurie mėgsta laisvę. Jei pamiršote įjungti įrenginį arba pasikeitė jūsų dienos planai, jūs galite nustatyti elektrinio radiatoriaus veikimo parametrus net ir tais atvejais, kai jūsų nėra namuose.  Užtenka, kad įrenginys būtų įjungtas į maitinimo lizdą ir į Wi-Fi tinklą.

Tylus veikimas

Planuojantys šildyti gyvenamųjų butų ir namų kambarius bei darbo erdves renkasi elektrinius radiatorius dėl jų tylaus veikimo. Jais šildant patalpas nesukuriamas papildomas triukšmas, todėl neblaškomas dėmesys darbams atlikti, o laikant įrenginį miegamajame ar vaikų kambaryje - netrikdomas poilsis.

Ekonomiškas šildymas

Taupūs elektriniai radiatoriai turi savyje integruotus termostatus, kurie padeda užtikrinti efektyvų energijos panaudojimą. Nustatant minimalią ir maksimalią oro temperatūrą ekonomiški elektriniai šildytuvai įsijungs ir išsijungs pasiekus nustatytas temperatūros ribas. Taip pat galima nustatyti pageidaujamą dienos ir nakties komfortišką oro temperatūrą bei norimus įrenginio veikimo laikus.

Be to, naujos kartos elektriniai šildytuvai šilumai generuoti naudoja aliuminio kaitinimo elementą, kuris greitai įkaista, tačiau lėtai atvėsta. Tokiu atveju išvengiama oro perkaitinimo ir elektros energijos švaistymo. O energijos suvartojimo sąnaudos šildant patalpas su konvekciniu radiatoriumi gali sumažėti iki 25 %.

Nesausina oro

Elektriniai radiatoriai nuo kitų šildymo įrenginių skiriasi tuo, kad proceso metu nėra visiškai išgarinama ore esanti drėgmė. Tai reiškia, kad būnant šildomose patalpose patogiai jaučiasi visi: vaikai, suaugę ir seneliai. Be to, teisingai naudojant elektrinius radiatorius dingsta rizika susirgti peršalimo bei kvėpavimo takų ligomis.

Elektrinių konvektorių ilgaamžiškumas

 Įsigiję šio tipo šildymo įrenginį klientai neabejoja – tai ekonomiški elektriniai radiatoriai. Jie retai genda, priežiūrai nereikalauja papildomų investicijų, o tarnauja net iki 20 metų. Todėl elektrinio radiatoriaus įsigijimas yra puiki investicija į ekonomišką šilumos palaikymą daugiau nei vieneriems, penkeriems ar dešimčiai metų.

Konvekcinio šildytuvo funkcijos

Tam, kad patalpų šildymas būtų lengvas ir malonus, elektriniai radiatoriai turi papildomas funkcijas. Jos suteikia daugiau komforto ir leidžia įrenginiui prisitaikyti prie jūsų individualių poreikių.

Skirtingi šildymo režimai

Kai kurie elektriniai radiatoriai turi papildomus režimus, kurie leidžia reguliuoti šildymo intensyvumą. Norėdami greitai įšildyti erdves galite rinktis TURBO funkciją, o malonios šilumos palaikymui – ECO, Comfort bei kitus įrenginio veikimo režimus.

Taip pat norimam šilumos lygiui pasiekti galima reguliuoti ir šildymo intensyvumą bei galingumo lygį, pavyzdžiui, 800 W, 1200 W arba 2000 W.

Itin tikslus termostatas

Ši funkcija leidžia palaikyti stabilią oro temperatūrą ir išvengti didelių jos nuokrypių.

Laikmatis

Ši elektrinio radiatoriaus funkcija padeda lengvai valdyti įrenginio veikimą ir taupyti. Nustatant konvekcinio radiatoriaus veikimo laiką, jis neveiks, kai jūsų nėra namuose, tačiau  prišildys patalpas prieš jums grįžtant namo. Todėl nepajausite drastiško oro temperatūrų skirtumo.

Šildymo radiatorių montavimas

Elektriniai radiatoriai yra labai paprastai montuojami. Jie gali būti pakabinami ant sienos arba pastatomi. Antrasis būdas yra labai populiarus dėl savo mobilumo. Tai leidžia vieną konvekcinį radiatorių panaudoti šildant kelias skirtingas erdves.

Svarbiausias kriterijus montuojant ir naudojantis elektriniu radiatoriumi – pastatyti arba pakabinti jį tokioje vietoje, kur lengvai vyksta natūrali oro cirkuliacija. Todėl reikia vengti labai uždarios vietos – neintegruoti įrenginio spintelėse, po stalu, lentynomis, kambarių kampuose tarp baldų. 

Verta nepamiršti ir to, kad ant elektrinio radiatoriaus negalima džiovinti drabužių, batų ir kitų daiktų (nebent įrenginys turi tokią funkciją), kurie sustabdo lengvą šilumos ir oro cirkuliaciją įrenginyje. Dėl šios priežasties dažnai konvekcinių šildytuvų dizainai turi šlaitinį nuolydį, kuris padeda naudotojams nepamiršti šios svarbios taisyklės norint efektyviai šildyti patalpas.

Elektrinio radiatoriaus kaina

Konvekcinių radiatorių kainos priklauso nuo daugelio parametrų: galios, dydžio, funkcijų, apšildomo ploto ir gamintojo. Todėl prieš renkantis elektrinį radiatorių aiškiai įvardinkite šiuos punktus tam, kad galėtumėte įsigyti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį elektrinį radiatorių.

Patarimai, kaip išsirinkti elektrinį radiatorių

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. O lengvai išsirinktas elektrinis radiatorius efektyviai tarnaus ne vienerius metus.

Atkreipkite dėmesį į šildomų patalpų dydį ir įrenginio galią

Suderinus šiuos du parametrus efektyviai šildysite patalpas sunaudojant optimalų energijos kiekį. Konvekcinis radiatorius veiks tobulomis sąlygomis, kurios atitinka jo pajėgumą. Patalpos bus greitai įšildomos, įrenginys veiks tam tikrą laiką ir, žinoma, neperkais. Galite sužinoti, kokio dydžio patalpoms apšildyti yra skirtas elektrinis radiatorius, perskaitę informaciją prekės kortelėje.

Identifikuokite, kokia bus panaudojimo paskirtis

Skirtinga įrenginio paskirtis reikalauja skirtingų įrenginio ypatybių. Pavyzdžiui, šildant vonios kambarį konvekcinis radiatorius turi būti atsparus drėgmei, miegamajame, vaikų ir darbo kambaryje – bus svarbus įrenginio veikimo garsas.

Įrenginių vartojimo įpročiai

Jie diktuoja sąlygas, kokios funkcijos bus svarbios renkantis konvekcinį šildytuvą. Išmanūs ir aktyvūs - rinksis galimybę įrenginį valdyti mobiliuoju telefonu, termostato ir laikmačio funkcijas. Turintys vaikų - atkreips dėmesį į saugumo parametrus.

Jei vis tik sunku išsirinkti, kuris elektrinis radiatorius jums yra tinkamiausias, kreipkitės į Oro1 ekspertus, kurie padės jums ir atsakys į rūpimus klausimus.

Susisiekite!