Infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra tinkami tiek uždarų, tiek atvirų patalpų komfortiškam oro temperatūros palaikymui. Išskirtinė šių įrenginių technologija leidžia sukurti natūralią, saulės šilumai artimą jaukumą, nes šildytuvas šildo ne orą, o paviršius. Dėl šios priežasties šiluma išsilaiko žymiai ilgiau ir yra atspari vėjo gūsiams, priešingai nei įprastų šildytuvų sukurta šiluma.

Skaityti daugiau

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas – tai novatoriškas vidaus ir išorės patalpų šildymo įrenginys. Dėl savo unikalaus veikimo pamėgtas ne tik komerciniuose, sandėliavimo, bet ir gyvenamosiose patalpose.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai lengvai transportuojami, montuojami ir valdomi. Todėl jie puikiai tinka žmonėms, kurie nori greitai, patogiai ir pigiai prišildyti patalpas.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvo veikimo principas

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas, priešingai nei kitos šildymo sistemos, savo spinduliuote veikia ne orą, o paviršius. Todėl šilumą pradeda skleisti ne tik įrenginys, bet ir įšilę baldai, sienos, grindys ir kiti patalpose esantys objektai. Dėl šios priežasties infrared šildytuvai greičiau ir efektyviau įšildo visą patalpų mikroklimatą, palaiko jo pastovią temperatūrą net ir esant vėjui ar skersvėjui.

Lyginant su kitomis šildymo sistemomis, jie patalpų šildymui sunaudoja apie 30% mažiau elektros energijos ir yra priskiriami ekonomiškiausių šildytuvų kategorijai.

Be to, šildymas infraraudonaisiais spinduliais yra saugus žmogui ir jį supančiai aplinkai, nes nesukuria kontrastinės temperatūros srovių, nesausina oro ir nemaišo jo su dulkėmis.

Patalpos, kuriose galima naudoti infraraudonųjų spindulių šildytuvą

Įprastai infraraudonųjų spindulių šildytuvas yra naudojamas atskirų gamybos, maitinimo įstaigų, garažų, sandėlių vietų šildymui. Taip pat dėl efektyvaus ir ekonomiško veikimo jis dažnai pasirenkamas ir lauko terasų šildymui privačiuose namuose ar restoranuose, viešbučiuose. 

Infrared šildytuvai gali būti naudojami dviem būdais. Jie gali pakeisti tradicines, neekonomiškas centrinio šildymo sistemas. Taip pat tai gali tapti papildomu šilumos šaltiniu šaltuoju metų sezonu.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų tipai

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai skirstomi pagal savo bangų ilgį. Pagal tai galima lengvai įvertinti, kuris šildytuvas jums tiks labiausiai.

Trumpųjų infraraudonųjų bangų šildytuvas

Dujinis arba kvarcinis trumpųjų bangų šildytuvas puikiai tinka didelių patalpų šildymui. Taip pat jis tinkamas toms erdvėms, kurias yra sunku apšildyti tradicinėmis šilumos sistemomis.

Vidutinių infraraudonųjų bangų šildytuvas

Halogeninis, anglies pluošto arba keramikinis vidutinių bangų šildytuvas yra naudojamas ne tik uždarų, bet ir atvirų erdvių apšildymui. Todėl jis ypač patiks tiems, kurie nori mėgautis malonia šiluma namuose ir lauko terasose.

Tolimųjų infraraudonųjų bangų šildytuvas

Anglies pluošto arba keramikinis tolimųjų bangų šildytuvas pravers tiems, kurie nori patalpose tolygiai paskirstyti šilumą. Šio tipo šildytuvai naudojami mažų buitinių arba komercinių erdvių šildymui.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvo privalumai

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai turi be galo daug privalumų ir dažnu atveju yra žymiai pranašesni už tradiciškas šilumos sistemas

Paprasta priežiūra ir saugus naudojimas

Infrared šildytuvai lengvai valdomi, nereikalauja papildomo laiko, žinių ir finansų. Jų montavimas – labai paprastas. Užtenka pasirūpinti tik elektros lizdu. Infraraudonųjų spindulių šildytuvai efektyviai dirba tiek sausoje, tiek drėgnoje vietoje.

Be to, jie šildymo metu neišskiria į orą šalutinių produktų, todėl oras išlieka sausas, švarus ir gaivus. Taip pat jis užkerta kelią dulkių judėjimui, todėl tinkamas naudoti žmonėms, turintiems alergiją arba sergantiems astma.

Efektyvus ir ekonomiškas

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai suvartoja labai mažai elektros energijos. Taip pat šildydami paviršius, o ne orą, jie ilgiau išlaiko tolygią šilumą patalpose. Taip pat šildytuvai gali tapti puikia centrinio šildymo alternatyva arba būti naudojami kaip papildomi šildymo priedai.

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią infraraudonųjų spindulių šildytuvą

Renkantis tinkamą patalpų šildymo technologiją būtina atkreipti dėmesį į kelis kriterijus. Jie gali nulemti, kaip labai būsite patenkinti naujojo pirkinio teikiama nauda.

Šildytuvo veikimo vieta

Tai vienas iš svarbiausių šildytuvo rinkimosi kriterijų. Jis atskleidžia be galo daug šilumos įrenginio parametrų, kurie bus reikalingi efektyviai ir ekonomiškai palaikant malonią temperatūrą norimoje patalpoje. Jei įrenginys stovės lauke, svarbu, kad jis būtų pakankamo dydžio ir svorio. Infraraudonųjų spindulių šildytuvas turi būti atsparus vėjo ir drėgmės faktoriams, montavimas pritaikytas lauko sąlygoms.

Jei infraraudonųjų spindulių šildytuvas bus skirtas vidaus patalpų temperatūros palaikymui, atkreipkite dėmesį į įrenginio galingumą, veikimo garsą ir dizaino suderinamumo galimybes interjere. Šildytuvai gali būti pastatomi, pakabinami prie lubų arba montuojami prie sienos. Stilingo dizaino infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali tapti puikia interjero detale, o pakabinamos šildymo lempos mažai kuo skirtis nuo įprastų šviestuvų. Taip pat jie gali būti kabinami prie sienos - būtent šis montavimo variantas yra populiariausias. Pastatomus šildytuvus dažnai renkasi verslo atstovai, nes įrenginiai lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą.

Papildomos funkcijos ir komplektacija

Skirtinga infrared šildytuvų komplektacija ir papildomos funkcijos palengvina apsisprendimą įsigyti ekonomiškiausią šildytuvą. Peržiūrėkite populiariausius infraraudonųjų spindulių šildytuvo parametrus ir išsirinkite, kurie jums yra naudingiausi.

Įprastai beveik kiekvienas šildytuvas yra valdomas skydelio arba nuotolinio pultelio pagalba.

Dauguma infrared šildytuvų skleidžia šviesą. Tačiau anglies pluošto šildytuvai, priešingai nei kiti, turi mažiausio intensyvumo apšvietimą ir nevargina akių. O jei vis tik nepageidaujate papildomos šviesos patalpose - rinkitės MICA kaitinimo sistemą turinčius šildytuvus, kurie visiškai neskleidžia šviesos. 

Infraraudonųjų spindulių šildytuve integruotas laikmatis palengvina įrenginio priežiūrą. Užtenka tik nustatyti norimą veikimo laiką ir mėgautis malonia šiluma.

Šildymo lygiai leidžia pasirinkti norimą šildymo intensyvumą, kuris atitiks jūsų individualius poreikius.

Dvigubą šildymo elementą turintys įrenginiai gali apšildyti maksimalų patalpų plotą. Tai ypač aktualu komercinių patalpų arba sandėlių turėtojams.

Papildomi tvirtinimo elementai atveria platesnes šildytuvo panaudojimo galimybes. Jų pagalba galima keisti įrenginio veikimo kryptį.

Perkaitimo apsauga leidžia saugiai naudoti šildytuvą šaltuoju metų sezonu ir prailginti šildymo lempos veikimo laiką.

Susisiekite!