Drėgmės surinkėjai ir sausintuvai

Drėgmės surinkėjai arba dar kitai vadinami oro sausintuvai iš aplinkos surenka perteklinę drėgmę ir taip apsaugo žmonių sveikatą bei turtą nuo pelėsio ar kitų drėgmės sukeltų problemų. Įrenginiai yra pritaikyti dirbti patalpose, kurių drėgmės lygis yra nedidelis arba labai aukštas. Todėl patvarūs ir kokybiški Adolus drėgmės surinkėjai bus naudingi ne tik namuose, sandėliukuose, garažuose, bet ir statybvietėse.

Skaityti daugiau
44,00 €
69,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 20 m2.
Našumas: 300ml/diena (25°C, RH85%)
Drėgmės lygio kontrolė: Nėra.
Nominalus oro srautas: iki 70 m3/h.
-36%
74,00 €
99,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 12 m2.
Našumas: 700ml/diena (25°C, RH85%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 125 m3/h.
-25%
139,00 €
155,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 30 m2.
Našumas: 10 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 120 m3/h.
-10%
209,00 €
283,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 30 m2.
Našumas: 20 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 120 m3/h.
-26%
189,00 €
239,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 25 m2.
Našumas: 16 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 120 m3/h.
-20%
159,00 €
189,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 25 m2.
Našumas: 12 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 125 m3/h.
-15%
349,00 €
419,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 40 m2
Našumas: 50 ltr/diena (30°C, RH80%);
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Filtrai: Plaunamas oro filtras
-16%

Drėgmės surinkėjas arba oro sausintuvas – tai prietaisas, kuris surenka iš atmosferos perteklinę drėgmę. Jis padeda apsaugoti žmogaus sveikatą ir puoselėti pastatų ilgaamžiškumą, mažina drėgmės padaromą žalą bei efektyviai kovoja su jos jau sukeltais neigiamais padariniais kaip pelėsis. Vaikai ir senjorai yra itin jautrūs šiems siūliniams grybams, todėl jei jūsų namuose gyvena mažamečiai ar brandaus amžiaus žmonės - būtinai pasirūpinkite jų gerove. Be to, pelėsis gali sukelti ir nagų grybelio infekciją.

Drėgmės surinktuvas naudojamas tiek gyvenamuosiuose butuose ar namuose, tiek komercinėse patalpose. Oro drėgmės surinkėjas yra ypač greita pagalba po gaisro gesinimo arba pastatų užliejimo trūkus vamzdžiams. Jei kankina per didelė drėgmė, kuri kenkia ne tik sveikatai, bet ir jūsų turimam turtui – oro sausintuvas puiki ilgalaikė investicija, kuri atsipirks su kaupu.

Mėgausitės gaiviu oru, atsikratysite mikroorganizmų, kurie kelia alergiją, prisidėsite prie drėgmės prevencijos, o svarbiausia – kursite malonų mikroklimatą gyvenimui ir darbui. Oro sausintuvas yra pritaikytas jautriems ir alergiškiems žmonėms, todėl galite ramiai naudoti juos siekiant palaikyti komfortišką patalpų atmosferą.

Kokia yra drėgmės surinkėjo paskirtis?

Pagrindinė oro sausintuvo funkcija – surinkti perteklinę drėgmę, palaikyti sveikatai ir aplinkai tinkamą oro drėgnumą bei prisidėti prie drėgmės prevencijos. Naudojant sausintuvą itin drėgnoje patalpoje apsaugoma pastato konstrukcija, baldai, įranga, sandėliuojami produktai, o darbuotojai gali efektyviai dirbti patalpose be alergenų.

Kodėl reikia sausinti patalpas?

Atvėsus orams, rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį, dėl kontrastingos oro temperatūros ir  nepakankamos ventiliacijos ant langų, palangių ir kitų paviršių ima kauptis maži vandens lašeliai – kondensatas. Taip pat drėgmės lygį  pakelia ir tokia žmogaus ūkinė veikla kaip maisto gamyba, maudymasis duše, drabužių skalbimas ir džiovinimas bei akvariumo laikymas.

Perteklinė drėgmė įsigeria į minkštus baldus, drabužius ir patalynę, pastato sienas, o namuose nuolat jaučiamas šaltis ir nemalonus kvapas. Gyvenamosiose arba komercinėse patalpose oro drėgmės lygiui pakilus daugiau nei 60% sukuriamos puikios sąlygos atsirasti ir plisti pelėsiui bei grybeliui. Būnant tokioje patalpoje žymiai greičiau susergama kvėpavimo takų ligomis arba pasireiškia alerginė reakcija.

Nors pirmiausia skubama patalpas vėdinti pravėrus langus, efektyviausias būdas nuolat palaikyti tinkamą oro drėgmę – įsigyti oro sausintuvą. Jis ne tik surinks perteklinę drėgmę, bet ir išvalys orą. Todėl galėsite džiaugtis sveikatą puoselėjančia aplinka be bakterijų, dulkių ir gyvūnų plaukų.

Kokie yra oro drėgmės surinkėjų tipai?

Įprastai drėgmės surinktuvas yra naudojamas dviem atvejais: palaikant tinkamą drėgmę butuose arba namuose bei sausinant orą komercinėse patalpose. Pagal panaudojimo paskirtį, drėgmės surinkėjai yra skirstomi į 2 tipus – pramoninius ir komercinius.

  • Buitinis drėgmės surinkėjas. Jis yra naudojamas gyvenamuosiuose namuose, butuose arba soduose. Daugiausiai drėgmė kaupiasi tokiuose kambariuose kaip vonios kambaryje, virtuvėje, džiovykloje ir miegamajame. Naudojant buitinį drėgmės surinkėją šiose patalpose apsaugosite savo turtą nuo galimos drėgmės žalos ir jos neigiamos įtakos savo sveikatai. Įprastai šio tipo oro sausintuvai yra estetiškos išvaizdos, nedideli, mažesnio galingumo, o jų veikimas – tylus, todėl tai netrukdys jūsų poilsiui ar darbui. Itin didelė drėgmė kaupiasi ir sandėliuke, rūsyje bei garaže. Čia naudojami drėgmės surinkėjai yra didesni, atsparesni oro temperatūros pokyčiams ir veikia ilgą laiką be pertraukų.
  • Pramoninis oro sausintuvas. Jis yra naudojamas didelių komercinių patalpų oro sausinimui kur drėgmės lygis yra labai aukštas. Tai gali būti gamybinės arba sandėliavimo patalpos, statybvietės, garažai, angarai ar net SPA ir baseinų erdvės. Dažnai tokio tipo drėgmės surinkėjai yra dideli, galingi ir turi didesnę vandens laikymo talpą.

Kaip išsirinkti oro sausintuvą?

Geriausi drėgmės surinkėjai yra tie, kurie atitinka jūsų individualius poreikius. Todėl prieš planuojant įsigyti oro sausintuvą išmatuokite oro drėgmę, tiksliai žinokite, kokio dydžio ir tipo patalpas norėsite sausinti ir išsiaiškinkite, kas yra pagrindinis perteklinės drėgmės sukėlėjas. Tai leis lengviau įsigyti efektyviausią prietaisą palaikant komfortabilų namų ir darbo mikroklimatą. Taip pat apsisprendimui reikšmingą įtaką turi ir pačio įrenginio techniniai parametrai.

Galingumas.

Siekiant geriausio rezultato būtina perskaityti drėgmės surinktuvo gamintojo pateiktą informaciją, kurioje nurodoma, kokiam didžiausiam plotui yra skirtas prietaisas. Per silpnas drėgmės surinkėjas didelėse patalpose reikalaus dažnesnės priežiūros ir nepasieks norimo rezultato. Per galingas prietaisas gali per daug išsausinti orą ir sunaudoti didelį kiekį elektros energijos. Todėl būtina atkreipti dėmesį į įrenginio specifikacijas ir jomis vadovautis renkantis oro sausintuvą namams ar komercinėms patalpoms. Tai padės ne tik mėgautis komfortu, bet ir sutaupyti.

Dydis ir bakelio talpa.

Drėgmės surinkėjo dydis yra labai svarbus faktorius tiems, kurie planuoja šį įrenginį statyti mažoje patalpoje arba dažnai jį transportuoti iš vienos vietos į kitą. Tokiais atvejais ypač naudingi tampa oro sausintuvai, turintys ratukus ar transportavimui skirtas rankenas. Norint sausinti ypač drėgnas patalpas pravartu rinktis tokį drėgmės surinktuvą, kuris turi didelę bakelio talpą. Taip išvengsite nuolatinės priežiūros išpilant kondensatą, o įrenginys efektyviai atliks jam skirtą užduotį be papildomo jūsų įsikišimo.

Dizainas. 

Tai svarbi detalė tiems, kurie oro sausintuvą planuoja statyti bute arba name ir jį derinti prie bendro interjero. Skirtingų spalvų ir formų įrenginiai gali įsilieti į bendrą namų stilių, o atvykę svečiai jų net nepastebės. Priešingu atveju, dekoruotas drėgmės surinkėjas gali papuošti namų aplinką ir tapti puikia interjero detale.

Veikimo triukšmo lygis.

Tai ypač svarbu žmonėms, kurie planuoja drėgmės surinkėją laikyti tokiose patalpose, kuriose būtina tyla ir ramybė, pavyzdžiui, miegamajame, darbo arba vaikų kambaryje. Triukšmingiausi yra kompresoriniai oro sausintuvai ir tie, kurie turi didžiausią veikimo galią. Tačiau, jei patalpos yra labai drėgnos, rinkitės galingą įrenginį su papildomai integruota miego funkcija. Tai padės pritildyti įrenginio veikimo garsą.

Papildomos funkcijos.

Papildomos drėgmės surinkėjo funkcijos padės sukurti komfortišką aplinką ir palengvinti įrenginio priežiūrą:

  • Automatinis išmanus įrenginio valdymas. Galite naudotis automatiniu oro sausintuvo išsijungimu, kuris ypač praverčia tais atvejais, kai bakelis yra pilnas ir realiu metu nėra šalia žmogaus, kuris galėtų vandenį išpilti. Galite nustatyti automatinį norimos oro drėgmės palaikymą. Tokiu atveju įrenginys pagal poreikį pats įsijungs ir išsijungs – taip bus taupoma elektros energija. Taip pat galite įjungti laikmatį ir nustatyti, kiek laiko dar veiks oro drėgmės surinkėjas po jo paleidimo. Dauguma funkcijų galite nustatyti nuotoliniu pulteliu arba naudodamiesi išmaniąja programėle savo telefone ar planšetiniame kompiuteryje.
  • Skalbinių džiovinimo funkcija leidžia vienu metu ne tik surinkti drėgmę, bet ir skatinti drabužių ir medžiaginių baldų džiūvimą.
  • Papildomi oro filtrai ne tik kuria palankų sveikatai mikroklimatą, bet ir sunaikina ore tvyrančias dulkes, bakterijas, plaukus ir kitus alergenus.
  • UV sterilizacija suteikia galimybę išvalyti vandenį iš čiaupo. Taip jame panaikinami visi virusai ir kiti mikroorganizmai.
  • Miego režimas bus ypač aktualu tiems, kas planuoja oro sausintuvą statyti miegamajame. Tylus veikimas ir užtamsintas ekranas užtikrins ramų miegą ir poilsį.

Ekologiškumas ir energijos efektyvumo lygis.

One1 oro sausintuvai turi išmaniąsias technologijas, kurios leidžia palaikyti oro drėgmės lygį tausojant aplinką ir efektyviai naudojant elektros energiją. Įrenginiuose naudojamos R290 dujos neturi neigiamos įtakos ozono sluoksniui, neteršia aplinkos ir nekenkia žmogaus sveikatai.

Kokia yra drėgmės surinkėjo kaina?

Drėgmės surinkėjo kaina priklauso nuo kelių pagrindinių faktorių. Daugiausiai įtakos kainai turi įrenginio gamintojas, galingumas ir papildomos funkcijos. Taip pat drėgmės surinkėjo kainą gali pakelti jo ekologiškumas, energijos suvartojimo efektyvumas, integruotos technologijos ar inovacijos.

Susisiekite!