Kiekvienas nori palaikyti savo namų švarą ir tvarką, kuri apima ne tik aplinką, bet ir atmosferą. Pirmą kartą susidūrus su perteklinės drėgmės problemomis kyla daug klausimų, o laiko ieškoti atsakymų ne visada yra. Juk pastebėjus pelėsį pirmiausia skubama kaip įmanoma greičiau sustabdyti jo plėtimąsi. Oro1 ekspertai dalinasi dažniausiai klientų užduodamais klausimais ir pateikia aiškius atsakymus, kurie padės laiku pastebėti galimą perteklinės drėgmės grėsmę ir jai užkirsti kelią.
1. Kokios yra oro drėgmės normos?
Tam, kad jaustumėtės gerai, o aplinkai nebūtų padaroma žala, turite atkreipti dėmesį į du oro faktorius: temperatūrą ir drėgmę. Oro temperatūra turėtų būti 18-22 laipsniai, o drėgmės lygis svyruoti nuo 40% iki 60%. Perkopus šias normas namuose gali imti veistis pelėsis, bakterijos, virusai ir kiti mikroorganizmai, kurie kenkia ne tik žmogaus sveikatai, bet ir interjero objektų kokybei.
2. Kokie yra pirmieji perteklinės oro drėgmės požymiai?
Pirmiausia atsiranda nemalonus drėgmės (vėliau pelėsio) kvapas. Namuose pradeda jaustis nepaaiškinamas šaltis, nors termometro stulpelis rodo komfortabilią temperatūrą. Taip pat gali imti sunkiau džiūti skalbiniai, pradėti kauptis kondensatas ant langų stiklo ir palangės, o sėdėti ant minkštų baldų tiesiog tampa nemalonu. Galiausiai, namų kampuose, ant sienų, lubų, baldų ir net drabužių gali pasirodyti pirmieji pelėsio pėdsakai.
3. Kas sukelia perteklinę drėgmę namuose?
Šaltiniai gali būti patys įvairiausi. Tai gali būti į patalpas patenkantis drėgnas oras, suliję drabužiai ir nuo batų tirpstantis sniegas. Ypač didelį drėgmės kiekį sukuria ir žmogaus ūkinė veikla kaip maisto gaminimas, maudymasis duše, skalbinių džiovinimas patalpoje. Svarbu paminėti, kad drėgmės lygį ore kelia net ir tokie dalykai kaip akvariumo laikymas, kambarinių gėlių auginimas, naminiai gyvūnai ir net pačio žmogaus buvimas patalpoje. Nepriklausomai nuo žmogaus veiklos prie oro drėgmės padidėjimo prisideda ir nesandarūs namai, pro kurių konstrukcijas į patalpą gali patekti drėgnas lauko oras – ypač tai aktualu lietingą rudenį bei šaltą žiemą.
4. Kaip kovoti su pertekline oro drėgme?
Yra bent keletas būdų, kaip kovoti su pertekline oro drėgme. Pirmiausia rekomenduojame pradėti nuo greičiausiai pritaikomų ir efektyvių būdų, o tik vėliau pereiti prie kitų, ilgalaikėje perspektyvoje naudingų sprendimų. Pastebėjus perteklinės drėgmės požymius (tai gali būti pirmieji arba jau pažengę pėdsakai, pavyzdžiui, pelėsis) svarbu sustabdyti drėgmės kilimą.
Vienas iš būdų – pradėti vėdinti patalpas reguliariai praveriant langus. Tačiau jei tai yra ruduo ar žiema, į erdves tik dar daugiau įsileisite drėgno oro. Šiuo atveju vietoj to, kad sustabdytumėte drėgmės kilimą, jį tik dar labiau paskatinsite. Saugiausias būdas – įsigyti kokybišką oro drėgmės surinkėją, kuris efektyviai pašalins vandens perteklių ir padės palaikyti stabilią oro drėgmės normą. Pavyzdžiui, Oro sausintuvas Adolus OSMO per parą galėtų surinkti net 50 litrų vandens. Įsivaizduokite, ką jis galėtų padaryti su tokiais pajėgumais dirbdamas savaitę arba mėnesį.
Pasirūpinus oro kokybės kontrole pats laikas sutelkti dėmesį į perteklinės drėgmės šaltinių panaikinimą. Kai kuriais atvejais tai galima lengvai išspręsti. Pavyzdžiui, jei turite didelį akvariumą, galbūt pavyktų įsigyti mažesnį. Jei turite daug kambarinių augalų, dalį jų atiduokite artimiesiems. Vietoj skalbinių džiovinimo natūraliu būdu rinkitės jų sausinimą džiovyklėje. Įprastus maisto gamybos įpročius keiskite į tuos, kurie kuria mažiau garų – kepkite maistą orkaitėje, karšto oro gruzdintuvėje arba įmontuokite galingesnį gartraukį.
Žymiai sudėtingiau pašalinti tuos drėgmės sukėlėjus, kurie yra susiję su pastato konstrukcija. Pavyzdžiui, jei namas yra pralaidus, turi įvairių plyšių, nesandarų vandentiekį ir kanalizaciją, neefektyvią ventiliacijos sistemą ir kita. Pašalinti šiuos namo trūkumus užtruks ne tik daugiau laiko, reikalaus energijos, bet ir pinigų.
5. Kokie yra geriausi oro sausintuvai?
Viskas priklauso nuo to, ko jums reikia. Jei turite itin didelę perteklinę oro drėgmę, jums bus naudingas galingas oro sausintuvas. Jei norite vykdyti tik prevenciją jums pakaks nedidelio, ekonomiško ir stilingai atrodančio oro sausintuvo Adolus VIVO. Jei planuojate įrenginį laikyti miegamajame, jums patiks Adolus TOPO ir kiti tyliai veikiantys oro sausintuvai. Jei pasistatėte ar įsigijote naujos statybos namus, turite komercines erdves arba sandėliavimo patalpas neabejotinai geriausiu pasirinkimu taps pramoninis drėgmės surinkėjas Adolus Cube X600.
6. Kaip išsirinkti kokybišką oro sausintuvą?
Kokybiškas oro sausintuvas yra tas, kuris atitinka jūsų individualius poreikius ir yra ilgaamžiškas. Būtent ilgą įrenginio tarnavimo laiką nulemia gamintojas. Ne veltui Oro1 asortimente karaliauja Adolus gaminiai, kurie yra vieni lyderiaujančių oro kokybės kontrolės rinkoje. Pažangios, naujos kartos technologijos leidžia įrenginį pritaikyti prie kasdienių vartotojų įpročių: palengvinti oro sausintuvų priežiūrą, valdymą ir užtikrinti ekonomišką energijos suvartojimą.
Kiti svarbūs atrankos kriterijai yra patalpų dydis, oro drėgmės surinkėjo galingumas, papildomos funkcijos, valdymo galimybės. Visa tai dažniausiai yra nurodoma prekės internetiniame puslapyje.
7. Kokia yra oro sausintuvo kaina?
Kaina priklauso nuo kelių dalykų. Pirmiausia - nuo gamintojo vardo, nes tai apibrėžia įrenginio kokybę, technologijas, ekonomiškumą, ilgaamžiškumą ir kitus kokybės parametrus. Kita kainos sudedamoji dalis yra oro sausintuvo galingumas. Įprastai, kuo galingesnis prietaisas, tuo jis daugiau kainuoja. Lygiai taip pat yra ir su papildomomis funkcijomis: kuo jų daugiau, tuo labiau kyla prekės kaina. Todėl prieš pasirenkant tinkamą oro sausintuvą įvertinkite, ar tikrai visos funkcijos jums bus reikalingos ir ar jas tikrai naudosite.
Ką daryti, jei įvertinus visus atrankos kriterijus ir išsirinkus reikiamą perteklinės drėgmės surinkėją kaina jums yra per didelė. Galite ieškoti panašių parametrų analogų. Žinoma, rinkoje pripažintų lyderių gaminiai visur kainuos panašiai. Tad jei dar neturite problemų su pertekline drėgme, tačiau žinote, kad ateityje tai atsiras, rekomenduojame stebėti pardavėjų pasiūlymus, laukti akcijų, ne sezono meto ir taip įsigyti oro sausintuvus su didelėmis nuolaidomis. Tačiau jei neturite galimybės laukti, o reikia čia ir dabar, peržiūrėkite Oro1 asortimentą.
8. Kokios yra populiariausios oro sausintuvo funkcijos?
Mūsų klientai prioritetus teikia skirtingiems įrenginio veikimo režimams, kurie leidžia oro sausintuvą laikyti bet kurioje, net ir tylos reikalaujančioje erdvėje. Taip pat pirkėjams patinka oro valymo ir skalbinių džiovinimo funkcija. Ypač praktiškos funkcijos yra susijusios su oro sausintuvo valdymu: automatinio veikimo nustatymas, laikmatis, savikontrolės diagnostika.
9. Ar oro sausintuvai gali veikti itin drėgnose patalpose?
Taip, jie veikia labai drėgnose patalpose. Dauguma oro sausintuvų veikia, kai oro drėgmė siekia 80% , o Adolus VIVO ir Adolus TOPO – net 85%. Kalbant apie oro temperatūrą, jos normos turėtų būti 25-30 laipsniai tam, kad įrenginys veiktų efektyviai.
10. Kokie yra oro sausintuvų pristatymo būdai ir kaina?
Perkant internetu Oro1 siūlo 2 pristatymo būdus: nemokamą atsiėmimą mūsų sandėlyje, adresu: Kalvarijų g. 159, Vilnius ir pristatymą DPD kurjeriu. Pristatymo į namus paslauga kainuoja 4,99€, tačiau perkant už 100€ ir daugiau užsakytas prekes pristatysime nemokamai. Visą informaciją galite matyti prekės internetiniame puslapyje.