Dujų nuotekio detektoriai

Dujų nuotekio detektoriai padeda greitai ir laiku identifikuoti padidėjusį gamtinių arba suskystintų dujų kiekį ore. Dėl didelės dujų koncentracijos patalpose gali kilti sprogimas arba gaisras, o žmonės gali apsinuodyti dujomis ir net žūti. Dujų nuotekio detektoriai yra elektriniai, todėl jie veikia nuolat ir nepertraukiamai. Jie yra būtini tokiose patalpose, kuriose yra dujiniai įrenginiai bei automobiliai su dujų įranga.

Skaityti daugiau

Dujų detektorius – tai priešgaisrinės saugos kategorijai priskiriamas įrenginys, kuris padeda nustatyti padidėjusį gamtinių arba suskystintų dujų kiekį ore. Dujų nuotėkio daviklis nuolat tikrina dujų kiekį ore ir apie galimą pavojų praneša garsiniu signalu ir LED lemputės šviesa. Todėl įrenginys yra saugus ir efektyvus naudoti regėjimo bei klausos negalią turintiems asmenims.

Dujų nuotėkio detektorius ypač rekomenduojamas nekilnojamo turto savininkams, kurie pastatus šildo ir naudoja įrenginius, kurių veikimui reikalingos degios bei sprogios dujos. Jis puikiai tinka tiek gyvenamosioms erdvėms, tiek ir komerciniams objektams.

Kodėl svarbu sekti dujų kiekį ore?

Dujų nuotėkis, priešingai nei kitos galimos gaisro bei sprogimo priežastys, yra sunkiai aptinkamas. Dažnai apie dujų keliamą grėsmę pradedama galvoti užuodus pasikeitusį oro kvapą, tačiau šis indikatorius ne visada pasireiškia. O pavėluotai sužinojus apie galimą pavojų, situacija jau būna kritinė. 

Dujų nuotėkio detektorius padeda turto savininkams išlikti ramiems ir kontroliuoti situaciją. Įrenginyje esantis sensorius informuoja apie dujų  viršytas leistinas ribas, o laiku radus keliamo pavojaus šaltinį galima nedelsiant imtis tinkamų veiksmų jį panaikinti ir išvengti skaudžių pasekmių tiek sveikatai, tiek ir turtui.

Galimi dujų nuotėkio šaltiniai

Kiekviename pastate yra bent keli galimi dujų nuotėkio šaltiniai, kurie nekontroliuojami ateityje gali būti pavojingi ne tik toje vietoje gyvenantiems arba dirbantiems asmenims, bet ir jų kaimynams. Dujų balionų pagalba gaminamas maistas, dujomis kūrenamos šildymo krosnelės ar net garaže laikomas automobilis su dujų įranga – tai tik kelios dažniausios gaisro arba sprogimo priežastys. Tam, kad išvengtumėte pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai, rinkitės nuolat veikiančius elektrinius dujų nuotėkio detektorius, kurie iš karto įspės jus apie padidėjusį dujų kiekį ore.

Dujų nuotėkio detektoriaus montavimas

Dujų detektorius yra mažas, o jo montavimas yra paprastas. Todėl tai galite atlikti ir patys. Tačiau priklausomai nuo to, kokių dujų koncentraciją stebės įrenginys, priklauso ir jo montavimo specifika. Dujų detektorius geriausiai aptiks padidėjusį suskystintų dujų kiekį ore, kai bus pritvirtintas prie sienos virš grindų 30 centimetrų aukštyje. Norėdami laiku identifikuoti galimą gamtinių dujų pavojų, įrenginį tvirtinkite 50 centimetrų nuo lubų aukštyje.

Dujų detektoriaus kaina

Dujų koncentraciją ore stebintis įrenginys yra labai pigus lyginant tuo to, kokią naudą jis suteikia naudotojui. Vienkartinė investicija jums atsipirks su kaupu. Dujų nuotėkio detektorius padės išvengti galimų finansinių išlaidų: brangaus gydymo, gyvenamojo turto arba komercinių patalpų remonto, naujo nekilnojamo ir kilnojamo turto pirkimo.

Susisiekite!