Priešgaisriniai detektoriai

Priešgaisriniai detektoriai yra skirti aptikti pirmuosius galimo gaisro ar mirtinų dujų signalus. Šiai grupei yra priskiriami dūmų, anglies monoksido ir dujų nuotekio detektoriai. Jie stebi realiu laiku ir aptinka padidėjusį skirtingų dalelių koncentracijos kiekį ore. Apie galimą pavojų įrenginiai informuoja garso signalu arba šviesomis. Maža investicija įsigyjant priešgaisrinį detektorių gali apsaugoti jūsų brangų turtą.

Skaityti daugiau

Gaisras gali kilti gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose nepriklausomai nuo to, ar juose yra žmonių ar ne. Netinkamai prižiūrimos patalpos, neatsargus elgesys su ugnimi, techniškai netvarkingų elektrinių arba dujinių prietaisų naudojimas gali sukelia skaudžias pasekmes. Todėl priešgaisrinės saugos užtikrinimui rekomenduojama naudoti priešgaisrinius detektorius.

Priešgaisriniai davikliai - prietaisai, padedantys nustatyti galimą gaisro pavojų ir garsiniu signalu informuojantys apie tai patalpoje esančius žmones. Laiku sureagavus galima ne tik išgelbėti turtą, bet ir užkirsti kelią galimiems sveikatos sutrikimams.

Gaisro daviklio tipai

Gaisro davikliams yra priskiriami įvairūs prietaisai. Tačiau pagrindiniai, kurie padeda vykdyti gaisro prevenciją, yra trys.

Dūmų detektoriai

Tai gaisro davikliai, padedantys identifikuoti padidėjusį dūmų kiekį ore. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai dar nėra gaisro židinio, akivaizdžiai matomų ir juntamų dūmų. Dūmus aptinkantys prietaisai garsiniu signalu informuoja patalpose bei aplink jas esančius žmones apie galimą gaisro pavojų.

Rekomenduojama daviklį įrengti centrinėje lubų dalyje. Efektyviam prietaiso naudojimui tinkamiausios patalpos yra miegamasis, koridoriai, sandėliukai ir laiptinės. Nedidelis dūmų detektorius yra lengvai montuojamas, todėl tai gali atlikti patys turto savininkai arba nuomininkai. Be to, nuo 2018 metų jis yra privalomas kiekvienuose namuose.

Anglies monoksido (smalkių) detektoriai

Anglies monoksidas yra žmogaus sveikatai nuodingos dujos. Per didelė jų koncentracija ore gali ne tik turėti neigiamą įtaką savijautai, bet ir sukelti mirtį. Todėl būtina stebėti jų koncentraciją ore ir esant poreikiui tinkamai reaguoti. O tam puikiai tinka smalkių kiekį ore fiksuojantys detektoriai.

Anglies monoksidas gali susidaryti keliais atvejais: neefektyviai sudegant kurui, naudojant techniškai netvarkingus elektrinius prietaisus, neužtikrinant tinkamos patalpų ventiliacijos ir net kilus gaisrui. Užtikrinant tinkamą priešgaisrinę saugą šį įrenginį rekomenduojama montuoti arti galimų anglies monoksido židinių kaip įvairaus tipo šildymo įrenginiai bei kiti elektros prietaisai. Tai galite lengvai atlikti patys perskaitę įrenginio informacinį lapelį.

Dujų nuotėkio detektoriai

Padidėjęs gamtinių ir suskystintų dujų kiekis ore gali ne tik pakenkti žmogaus sveikatai, bet ir tapti kilusio gaisro arba sprogimo priežastimi. Tai ypač aktualu tiems, kurie namus šildosi ir maistą gamina dujiniais prietaisais. Todėl tokiuose namuose būtinas tikslų dujų koncentracijos ore stebėjimą atliekantis įrenginys.

Apie leistiną normą viršijantį dujų kiekį įrenginys informuoja garsiniu ir vaizdiniu signalu, todėl yra tinkamas naudoti ir girdėjimo negalią turintiems asmenims. Siekiant aptikti suskystintų dujų nuotėkį, prietaisą rekomenduojama tvirtinti 30 centimetrų, o gamtinių dujų – 50 centimetrų aukštyje nuo grindų. Prietaisas itin lengvai montuojamas – jums reikės jį tik pritvirtinti prie sienos ir įjungti į maitinimo lizdą.

Kaip tinkamai išsirinkti priešgaisrinius daviklius?

Priešgaisriniams davikliams yra priskiriami įvairaus tipo detektoriai. Todėl prieš pradedant domėtis gaisro davikliais įvertinkite patalpoje galimas kilti grėsmes. Jei pastatus šildote dujomis, naudojate įvairaus tipo elektrinius prietaisus ir yra rizika kilti gaisrui – maksimaliai apsaugai geriausiai tiks pilnas, trijų skirtingų detektorių komplektas.

Kitu atveju galite rinktis pavienius priešgaisrinius detektorius, kurie fiksuoja dūmus, padidėjusią dujų arba smalkių koncentraciją ore. Visi įrenginiai yra nedideli ir estetiškos išvaizdos, todėl lengvai įsilies į bet kurį namų interjerą ir neatkreips į save per didelio dėmesio. O jūs galėsite jaustis saugūs tinkamai pasirūpinę priešgaisrine sauga savo namuose bei komercinėse patalpose.

Vis tik, jei kyla papildomų klausimų renkantis konkretaus tipo įrenginį – susisiekite su Oro1 ekspertais. Mes profesionaliai pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti individualius jūsų poreikius atitinkantį gaisro daviklį.

Susisiekite!