Geriausi drėgmės surinkėjai gyvenimui, darbui ir verslui

Jei namuose ar biure kankina nemalonus kvapas, jaučiamas nepaaiškinamas šaltis, sunkiai džiūna skalbiniai, ant langų kaupiasi kondensatas, ant drabužių, baldų arba sienų atsirado pelėsis – namuose turite neprašytą svečią, perteklinę oro drėgmę. Įprastai ji atsiranda prasidėjus lietingam arba šaltajam sezonui. Taip pat ši problema gali varginti nesandarių namų savininkus. Šiai problemai spręsti pasitelkiami drėgmės surinkėjai ir sausintuvai. Taip pat jie efektyviai naudojami ir perteklinės drėgmės prevencijai.

Apsauga nuo pelėsio

Vienas blogiausių perteklinės oro drėgmės padarinių – pelėsis. Jo beveik neįmanoma išnaikinti, o ilgai būnant ar gyvenant erdvėse, kuriose jis yra, galima pakenkti savo sveikatai. Todėl pastebėjus pirmuosius požymius, ant langų besikaupiantį kondensatą, reiktų sunerimti ir imtis reikalingų priemonių. Vandeniui atsparūs drėgmės surinkėjai išsausina orą iki reikiamo lygio net ir labai drėgnose erdvėse. 

Oro sausintuvai pagal paskirtį

Geriausi drėgmės surinkėjai yra tie, kurie maksimaliai patenkina jūsų poreikius. Todėl straipsnyje pateiktos atskiros oro sausintuvų grupės, kurios padės lengviau išsiaiškinti ir  išsirinkti tinkamiausią variantą.

Oro sausintuvai prevencijai

Neverta laukti problemos atsiradimo. Rekomenduojama oro kokybe rūpintis naudojant tam skirtas prevencines priemones. Itin stilingi, nedideli, ekonomiški oro sausintuvai Adolus VIVO ir Adolus TOPO puikiai pasitarnaus naikinant lokaliai atsiradusią drėgmę vonios kambaryje, skalbykloje, miegamajame, darbo kambaryje arba mažoje parduotuvėje. Neabejojama, kad visame pasaulyje naudojami Adolus oro sausintuvai taps stilinga ir funkcionalia interjero detale.

Šie sausintuvai perteklinės patalpų drėgmės surinkimui naudoja specialią termoelektrinę Pielter technologiją, kurios dėka įrenginiuose esantis oras kondicionuojamas be šaldymo dujų ar kompresoriaus. Naudojant šį pažangų sprendimą per dieną oro sausintuvai gali efektyviai surinkti 300-700 ml drėgmės. Be to, sausintuvai veikia labai tyliai, tad netrukdoma jūsų ir aplinkinių ramybė.

Oro sausintuvai drėgmės šalinimui

Beveik visi Adolus oro sausintuvai padeda išspręsti jau turimą perteklinės drėgmės problemą. Jie ne tik naikina vandens sukurtus padarinius, bet ir gali pašalinti drėgmės atsiradimo šaltinius. Pavyzdžiui, Adolus ONE, Adolus EVO, Adolus NERO ir Adolus LUMOS turi skalbinių sausinimo funkciją. Ji puikiai tinka tiek iš skalbimo mašinos išimtų, tiek ir lauke sušlapusių drabužių sausinimui. Taip pat jis yra tinkamas džiovinant kilimus ir palaikant komfortišką aplinką koridoriuose.

Dėka apgalvotų inžinerinių sprendimų Adolus drėgmės surinkėjai yra nedideli, tačiau itin efektyvūs. Šie oro sausintuvai per parą efektyviai iš aplinkos surenka nuo 10 iki 20 litrų vandens. Tad šio gamintojo perteklinės drėgmės surinkėjai atras savo vietą net ir drėgniausiuose namų kampeliuose.

Miegamajam pritaikyti modeliai

Ne paslaptis, kad prie papildomos oro drėgmės prisideda gyventojai su savo veikla: maisto gaminimu ar skalbimu. Taip pat tam įtakos turi augalai. Tačiau retai kas susimąsto, kad drėgną orą kuria patys žmonės ir net jų gyvūnai. Tad neretu atveju oro sausinimas reikalingas ir ten, kur daugiausiai praleidžiama laiko – miegamajame. 

Čia ypač svarbia funkcija tampa įrenginio veikimo garsas. Oro1 asortimente visi oro sausintuvai yra tinkami naudoti tylos reikalaujančiose vietose. Adolus sausintuvai veikia tyliai arba turi specialius veikimo režimus, kurie sumažina įrenginio keliamą garsą iki minimalaus.

Drėgmės surinkėjai komercinėms patalpoms

Verslai, kurie teikia paslaugas naudojant vandenį, turi ypač didelę riziką nukentėti nuo perteklinės drėgmės. Specialiai jiems atrinktas, didelio našumo Adolus OSMO per parą surinks iš erdvių iki 50 litrų vandens. Jis taps itin naudingu pagalbininku baseinuose, pirtyse, skalbyklose. Atsparus vandeniui įrenginys, kaip ir kiti Adolus oro sausintuvai, gali būti 80% drėgmę turinčiose patalpose.

Pramoniniam naudojimui skirti oro sausintuvai

Galingas, naujos kartos Adolus Cube X600 oro sausintuvas yra skirtas naudoti statybvietėse, sandėliuose, gamyklose, garažuose, rūsiuose net ir naujos statybos pastatuose. Po statybos darbų įprastai jų sienose dar yra likusi drėgmė, kurią būtina pašalinti prieš įsikeliant į naujus namus. Jis gali efektyviai išsausinti orą net 90 kvadratinių metrų plote ir per parą surinkti iki 50 litrų vandens. Šie sausintuvai yra sukurti dirbti itin agresyviomis sąlygomis: jų plieninis korpusas yra atsparus smūgiams, o pats mechanizmas – atsparus didelei drėgmei.

Padeda palaikyti oro kokybę

Be tiesioginės savo funkcijos, perteklinės drėgmės surinkėjai padeda užtikrinti oro kokybę. Dauguma įrenginių turi oro valymo filtrus. Jie gali būti vienkartiniai arba daugkartiniai, kuriuos išplovus galima naudoti pakartotinai. Sausintuvai be savo tiesioginės funkcijos gali iš oro pašalinti stambius teršalus kaip plaukai, pūkai ar kitos stambios dulkės. Taip pat filtrai prisideda prie įrenginių ilgaamžiškumo.

Papildomos funkcijos

Papildomos veikimo ir valdymo funkcijos padeda paprasčiau naudotis oro sausintuvu ir mėgautis gautu rezultatu. Išskiriamos dvi papildomų funkcijų grupės.

Pirmoji grupė yra skirta patogiam įrenginio naudojimui ir priežiūrai: automatinis išjungimas ir papildomas naudotojo informavimas apie prisipildžiusį vandens rezervuarą; automatinis režimas, palaikantis stabilų oro drėgmės lygį; laikmatis; intuityvus valdymo skydelis; drėgmės lygio rodymas; atitirpinimo funkcija; galimybė prijungti žarnelę kondensato nutekėjimui.

Antroji funkcijų grupė yra skirta sausintuvo pritaikymui individualiems poreikiams. Tai gali būti skirtingi įrenginio ir ventiliatoriaus veikimo greičiai bei specializuoti režimai, nuotolinis valdymas pulteliu arba mobiliąja programėle ar net vandens UV sterilizacija nuo virusų ir mikroorganizmų.

Inovatyvūs ir ekologiški

Adolus oro sausintuvai pasižymi unikaliais gamybos sprendimais, kurie leidžia sumažinti elektros sąskaitas bei gyventi tvariai. Oro vėsinimo metu įrenginiai vietoj standartinių HFC naudoja unikalias, gamtai draugiškas R290 vėsinimo dujas. Jos didina sausintuvų efektyvumą ir tuo pat metu tausoja energiją. Patekusios į aplinką dujos nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, neteršia aplinkos ir neturi neigiamos įtakos ozono sluoksniui.

Susiję straipsniai

2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.
2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2024-03-17

Ekspertų patarimai, kaip išsirinkti geriausius oro drėkintuvus namams

Oro1 komanda dalinasi patarimais kaip pasirinkti tinkamą oro drėkintuvą

Susijusios prekės

349,00 €
419,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 40 m2
Našumas: 50 ltr/diena (30°C, RH80%);
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Filtrai: Plaunamas oro filtras
-16%
139,00 €
155,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 30 m2.
Našumas: 10 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 120 m3/h.
-10%
44,00 €
69,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 20 m2.
Našumas: 300ml/diena (25°C, RH85%)
Drėgmės lygio kontrolė: Nėra.
Nominalus oro srautas: iki 70 m3/h.
-36%
349,00 €
419,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 40 m2
Našumas: 50 ltr/diena (30°C, RH80%);
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Filtrai: Plaunamas oro filtras
-16%
139,00 €
155,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 30 m2.
Našumas: 10 ltr/diena (30°C, RH80%)
Drėgmės lygio kontrolė: Yra.
Nominalus oro srautas: iki 120 m3/h.
-10%
44,00 €
69,00 €
Atsiimkite iš sandėlio
Pristatymas per 1-2 d.d.
Rekomenduojamas plotas: iki 20 m2.
Našumas: 300ml/diena (25°C, RH85%)
Drėgmės lygio kontrolė: Nėra.
Nominalus oro srautas: iki 70 m3/h.
-36%