Ekspertų patarimai, kaip išsirinkti geriausius oro drėkintuvus namams

Prasidėjus šaltajam metų sezonui ir šildymui namuose stipriai išsausėja oras, pradeda šerpetoti oda, plyšti lūpos bei kankinti nuolatinis nuovargis. Pirmoji ir skubioji pagalba tampa oro drėkintuvai. Tačiau ekspromtu perkami įrenginiai gali neatnešti norimų rezultatų. Tad pristatome esminius jų skirtumus ir patarimus, kaip išsirinkti geriausius oro drėkintuvus namams.

Sauso oro pavojai

Sausas oras sukelia ne tik akivaizdžiai matomų, bet ir sunkiai identifikuojamų pavojų. Be įprastų odos pasikeitimų ir nuovargio gali nusilpti imunitetas, atsirasti arba paūmėti alergijos, be jokios priežasties imti sirgti vaikai.

Taip yra todėl, kad sausame ore lengvai sklando įvairūs mikroorganizmai, bakterijos, virusai ir alergenai. Dėl šios priežasties įkvepiant sausą namų orą jie be papildomų barjerų patenka į žmogaus organizmą ir kenkia sveikatai bei organizmo atsparumui. Be to, kvėpuojant tokiu oru sunkiau pasisavinamas deguonis, kuris ypač reikalingas viso kūno funkcionalumui, įskaitant ir smegenų veiklą.

Sausas oras ypač kenksmingas mažiems vaikams, nes jie įkvepia ženkliai dažniau ir daugiau oro nei suaugusieji. Todėl nenuostabu, kad atvėsus orams jie pradeda dažniau sirgti, o tai gali pereiti ir į ilgalaikius mažųjų sveikatos sutrikimus.

Oro drėkintuvų tipai

Pagrindinė oro drėkintuvų funkcija – drėkinti ir palaikyti tinkamą oro drėgmę. Kadangi oro drėkintuvų asortimentas yra platus, aptarsime esminius jų skirtumus, pagal kuriuos jie yra skirstomi. Oro drėkintuvų tipai pagal veikimo principą yra skirstomi į garinius, evaporacinius ir ultragarsinius.

Oro drėkintuvai, skleidžiantys garus

Įprastai tokio tipo oro drėkintuvai į orą skleidžia šaltus arba šiltus garus. Pirmuoju atveju oro drėkintuvai ventiliatoriaus pagalba pripildo orą drėgmės prapučiant jį pro šlapią filtrą arba kempinę. Po to garai yra tolygiai paskleidžiami po patalpą.

Šiltų garų oro drėkintuvas pripildo atmosferą drėgmės užvirindamas vandenį. Veikimo metu dėl kaitros ore žūsta dauguma virusų ir bakterijų, o į patalpas patekę vandens garai ne tik palaiko tinkamą jų drėgmę, bet ir jas sušildo. Tad šio tipo įrenginys bus naudingas ne vienu aspektu.

Evaporaciniai oro drėkintuvai

Tai naujos kartos oro drėkintuvų technologija, kuri leidžia orą drėkinti be papildomų šalutinių produktų – garų. Naudojant tokį įrenginį oras pripildomas drėgmės natūraliu būdu. Šis oro drėkintuvas patalpoje nesukuria akivaizdžiai matomos miglos, o ant paviršių nepaliekami nešvarumai – vandens kalkės ir nuosėdos. Tad evaporaciniai oro drėkintuvai padės palaikyti ilgalaikę švarą namuose ir puoselėti baldų bei daiktų estetinę išvaizdą.

Ultragarsiniai oro drėkintuvai

Ultragarsinio oro drėkintuvo pagrindinis privalumas – tylus veikimas. Viduje esanti membrana vibruoja ir sukuria vandens debesį, kuris ventiliatoriaus pagalba yra paskirstomas patalpose. Kai kurių įrenginių dugnas būna padengtas medicininiu akmeniu, kuris panaikina iš vandens chlorą. Todėl ultragarsinio oro drėkintuvo veikimui gali būti naudojamas tiesiog vanduo iš krano.

Kaip išsirinkti geriausius oro drėkintuvus namams

Žemiau atskleisime vieną auksinę pagrindinę taisyklę, kuri palengvins įrenginio išsirinkimą net ir tiems, kurie visiškai nesidomi technika. Taip pat pridėsime ir keletą papildomų kriterijų, kurie leis mėgautis papildomais oro drėkintuvų privalumais

Tinkamas oro drėkintuvo tipas

Tai yra vienas pagrindinių oro drėkintuvo pasirinkimo kriterijų. Tai nulems ar jūsų pirkinys bus maksimaliai naudingas namams ir atsipirks investicijos į jį.

Šalto oro garintuvas patiks tiems, kurie nori palaikyti stabilią patalpų temperatūrą, kadangi veikimo metu įrenginys nešildo patalpų. Dėl šios priežasties šis garintuvas yra vienas ekonomiškiausių ir suvartoja mažą kiekį elektros energijos.

Šilto oro garintuvas bus naudingas tiems, kurie turi alergijų, yra jautresni ir jų imuninė sistema yra silpnesnė nei kitų. Ypač tai aktualu tėvams, auginantiems vaikus, kadangi patalpų drėkinimo metu papildomai yra pašalinami iš oro sveikatai kenksmingi mikroorganizmai. Be to, šilto oro drėkintuvai kambarių temperatūrą kilsteli kelis laipsnius aukštyn, tad būnant tokioje patalpoje galima mėgautis jaukia šiluma.

Ultragarsinis oro drėkintuvas yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie įrenginį naudos tylos reikalaujančiose erdvėse kaip miegamasis, vaikų ar darbo kambarys. Taip pat dėl savo saugaus naudojimo, jis mėgstamas šeimų, kuriose auga mažyliai ir gyvena augintiniai.

Skirtingas patalpų plotas

Žinodami, kokio dydžio patalpose naudosite oro drėkintuvą, žinosite kokio galingumo, našumo ir dydžio įrenginio jums reikia. Dažniausiai visa esminė informacija yra nurodoma prekės aprašyme, tad jums belieka sulyginti turimus duomenis su prekės kortelėje esančia informacija. Mažoms patalpoms gali užtekti ir paprasto, nedidelio stalinio drėkintuvo. Didelėms patalpoms pravers pastatomi, didesni ir našesni įrenginiai.

Papildomos funkcijos

Jos leidžia ne tik stebėti patalpų drėgmę, papildomai prisidėti prie oro kokybės puoselėjimo, bet ir lengvai naudotis įrenginiais.

Oro kokybės gerinimui

Aromaterapija, UV sterilizacija ir jonizacija papildomai valys orą, padės palaikyti teigiamų ir neigiamų jonų balansą bei pripildys sveikatai naudingais aromatais. Šių funkcijų dėka kvėpuosite švaresniu ir gaivesniu oru, o deguonį įsisavinsite žymiai geriau. Tad taip ne tik stiprinsite imuninę sistemą, apsisaugosite nuo galimų ligų, bet ir tapsite energingesni ir žvalesni.

Lengvesniam naudojimui

Oro drėgmės stebėjimui yra  naudingas hidrostatas. Jis parodo duomenis realiu laiku. Pagal tai galite keisti įrenginio veikimo režimus didinant arba mažinant oro drėkinimo intensyvumą. Laikmatis ir automatinis veikimo režimai palengvins oro drėkintuvo naudojimąsi, nes įrenginys įsijungs ir išsijungs pagal jūsų nustatytus laiko parametrus arba turimus oro kokybės duomenis. Taip pat ypač aktualus ir vandens bakelio dydis. Kuo jis yra didesnis, tuo rečiau reikės papildyti vandens rezervuarą.

Mažesnėms priežiūros išlaidoms

Nukalkinimo funkcija ir plaunamas filtras ypač pasitarnaus tiems, kurie nori sumažinti įrenginio priežiūros išlaidas. Oro drėkintuvas, turėdamas šiuos ypatumus tarnaus ilgiau, o jo naudojimui bus galima naudoti vandenį tiesiai iš krano bei daugkartinius filtrus.

Oro drėkintuvų atsiliepimai

Žinoma, teisingą sprendimą priimti gali padėti ir oro drėkintuvų atsiliepimai. Skirtingų žmonių asmeninės patirtys padės susidaryti teisingą vaizdą, kokie oro drėkintuvai namams yra geriausi.

O jei vis tik turite papildomų klausimų, kurie jums yra aktualūs renkantis oro drėkintuvą - drąsiai klauskite, rašykite ar skambinkite mūsų ekspertams. Esame pasiruošę padėti jums išsirinkti tokį įrenginį, kuris atitiktų visus jūsų poreikius.

Susiję straipsniai

2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.
2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2023-06-07

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.

Susijusios prekės