Kodėl verta įsigyti infraraudonųjų spindulių šildytuvus?

Dažniausiai šildytuvų paklausa padidėja prieš šaltąjį metų sezoną – rudenį ir žiemą. Tačiau vis daugiau žmonių ima dairytis infraraudonųjų spindulių šildytuvų net ir ankstyvą pavasarį. Kodėl? Skaitykite straipsnį ir sužinokite, kuo jie tokie ypatingi, kokie yra jų privalumai prieš kitus šildytuvus.

Prailgina buvimo lauke sezoną

Vienas pagrindinių infraraudonųjų spindulių šildytuvų išskirtinumų – jų panaudojimo galimybės. Pirmiausia, jie yra atsparūs įvairiems lauko dirgikliams, kaip vėjas ir lietus. Todėl galima jais naudotis ištisus metus, tiek namų viduje, tiek ir lauke.

Taip pat yra unikalus ir jų veikimo principas, kuris neturi analogų. Infraraudonųjų spindulių šildytuvas gali efektyviai veikti lauko sąlygomis atvirose erdvėse. Įrenginys jas įšildo taip, kad būti lauko terasoje ar palapinėje yra taip malonu tarsi sėdint namie prie židinio. Todėl šis šilumos šaltinis prailgina buvimą gryname ore net ir tais atvejais, kai atrodo tam nėra palankių sąlygų.

Natūralios šilumos šaltinis

Infraraudonųjų spindulių skleidžiama šiluma yra prilyginama saulės spinduliams. Tai reiškia, kad būnant patalpose, kurias šildo infraraudonųjų spindulių šildytuvas, galite būti ramūs dėl savo sveikatos.

Šildymo metu infraraudonųjų spindulių šildytuvu įkaitinamas ne oras, o paviršiai. Todėl visoje erdvėje būna maloniai šilta ir gera. O netikėti vėjo gūsiai iš lauko neišsklaido sukurtos šilumos. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šie šildytuvai yra priskiriami ir lauko šildytuvams.

Taip pat infraraudonųjų spindulių šildytuvai nesukuria dirbtinio oro srovių judėjimo. Dėl šios priežasties į orą nuo paviršių nepasklinda dulkės, bakterijos, virusai ir kiti mikroorganizmai. Tai yra ypač aktualu itin jautriems ir alergiškiems žmonėms. Todėl jie drąsiai gali naudoti šį šildytuvą be rizikos susirgti arba paintensyvinti alergijos simptomus.

Mobilūs, pastatomi ir pakabinami

Įprastai šildytuvai pagal montavimo būdą būna stacionarūs arba mobilūs. Stacionariems yra priskiriami tokie šildytuvai, kurie yra montuojami prie sienos arba pakabinami. Mobiliems šildytuvams yra priskiriami šilumos šaltiniai, kurie yra pastatomi ir lengvai trasportuojami iš vienos vietos į kitą. Įprastai tai būna dujiniai šildytuvai ir elektriniai radiatoriai.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti mobilūs ir stacionarūs. Norint infrared šildytuvą naudoti skirtingose vietose, jo lempą galima pritvirtinti prie jam skirto stovo, kuris yra tvirtas ir atsparus vėjo gūsiams. Taip pat tą patį įrenginį galima pritvirtinti prie sienos arba lubų ir jis jau taps stacionariu šildytuvu, kuris neužims daug vietos. Tai ypač praverčia šildant mažas patalpas.

Šildymo lempos pagal individualius poreikius

Vienas įdomesnių infraraudonųjų spindulių šildytuvų privalumų – skirtingas lempų ryškumas. Tai ypač praverčia tiems gyventojams, kurie nori pritaikyti šildytuvą prie savo individualių poreikių ir įpročių. Be to, švelni šviesa nevargina ir neakina akių, todėl maksimaliai užtikrinamas malonus laiko praleidimas šildomose patalpose.

Pavyzdžiui, dalis infraraudonųjų spindulių šildytuvų skleidžia 80% mažiau šviesos lyginant su kitais šildytuvais. Todėl didžioji suvartojamos elektros energijos dalis tenka šildymo, o ne šviesos skleidimo procesams.  O pažangi įrenginių technologija leidžia sumažinti sunaudojamos elektros energijos kiekį iki 30-40%.

Vienas pažangiausių ir inovatyviausių yra infraraudonųjų spindulių šildytuvas Heatum H2600R EVOLUTION, kuriame yra integruota MICA kaitinimo sistema. Dėka jos šis šildytuvas,  priešingai nei kiti jo analogai, visiškai neskleidžia šviesos. Tai ypač naudinga tais atvejais, kai reikalingas šildytuvas, kuris į save visiškai neatkreipia dėmesio, tačiau efektyviai ir ekonomiškai atlieka savo tiesioginę funkciją – šildo patalpas.

Verta paminėti ir tai, kad dalis infraraudonųjų spindulių šildytuvų turi dvigubas lempas, kurios padvigubina šildytuvo pajėgumą apšildyti didesnes patalpas. O šildytuvai su integruotomis halogeninėmis lempomis erdves įšildo akimirksniu, vos tik jį įjungus.

Skirtingo ilgio infraraudonųjų spindulių bangos

Dar vienas svarbus infraraudonųjų spindulių šildytuvų privalumas – skirtingo ilgio bangos, kurios yra skirtos įvairaus  dydžio patalpų apšildymui. Trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra skirti didelių patalpų apšildymui, vidutinių bangų – atvirų ir uždarų erdvių šildymui, o tolimųjų bangų – nedidelių patalpų apšildymui.

Nesvarbu, ką jums reikia šildyti – namų ar komercines patalpas, šie universalūs šildytuvai tinka viskam. Todėl tikrai nustebsite, kai šis įrenginys bus naudojamas beveik visus metus, o investicijos į jį atsipirks jau per artimiausius 12 mėnesių.

Susiję straipsniai

2024-03-15

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Mėgaukitės šiluma viduje ir lauke.

Dalijamės informacija apie infraraudonųjų spindulių šildytuvus.
2023-12-27

Oro1 ekspertai pataria kaip išsirinkti tinkamą lauko šildytuvą

Sužinokite esminius lauko šildytuvų skirtumus ir išsirinkite tinkamą modelį savo terasai ar balkonui.
2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.

Susijusios prekės