Infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Mėgaukitės šiluma viduje ir lauke.

Atvėsę orai priverčia mus ne tik dažniau būti namuose, bet ir įsisupti į šiltesnius drabužius. O kartais neprasidėjus šildymo sezonui tenka ir šiek tiek pašalti. Dėl šių priežasčių rečiau būname lauke, neatveriame langų patalpų vėdinimui, kas prisideda prie silpstančios imuninės sistemos, peršalimo ligų susirgimo ir net pelėsio atsiradimo namuose.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai laužo šiuos nusistovėjusius standartus ir atveria platesnes galimybes. Naudojant juos galėsite daugiau laiko praleisti lauko terasose bei balkonuose be diskomforto. O namuose bus jauku ir šilta. Tad kuo ypatingi infraraudonųjų spindulių šildytuvai ir kodėl juos renkasi vis daugiau lietuvių? Apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Šildo paviršius, ne orą

Infraraudonųjų spindulių šildytuvus išskirtiniais nuo kitų šildytuvų padaro jų veikimas. Šių šildytuvų skleidžiami infraraudonieji spinduliai įkaitina ne orą, o paviršius. Dėl šios priežasties visi kartu, infrared šildytuvas ir įšilę objektai, skleidžia malonią šilumą

Taigi, tokiu būdu užtikrinama stabilios temperatūros šiluma, kuri išsilaiko ilgiau net ir atvirose erdvėse, o netikėti vėjo gūsiai jos neišsklaido. Todėl keisdami savo buvimo vietą nejausite kontrastingo oro srovių, o buvimas gamtoje žymiai labiau prailgės.

Ekonomiški ir naudingi sveikatai

Šio tipo šildytuvai sunaudoja žymiai mažiau elektros energijos. Jie įkaitina paviršius, kuriuos įtraukia į malonios temperatūros palaikymo procesą. Šildant patalpas infrared šildytuvais galite sumažinti sunaudojamos elektros energijos kiekį net iki 30%. Dėl šios statistikos infraraudonųjų spindulių šildytuvai ne tik vis labiau populiarėja, bet ir yra priskiriami ekonomiškiausių šildytuvų grupei.

Verta pažymėti, kad infraraudonųjų spindulių skleidžiama šiluma yra prilyginama saulės spinduliams. Tad galite mėgautis šilumos voniomis ir jaustis saugūs dėl savo sveikatos. Kalbant apie sveikatos puoselėjimą, šie šildytuvai turi ir dar vieną privalumą. Šildydami erdves jie nesukuria dirbtinio oro judėjimo, todėl nekelia nuo paviršių ir neskatina dulkių judėjimo ore. Galiausiai, šildomas oras infraraudonaisiais spinduliais išlaiko oro drėgmę.

Panaudojimo galimybės

Naujos kartos oro šildytuvai dažnai yra naudojami standartinėse situacijose – šildyti namus, butus, garažus, biurus ar kitas komercines erdves. Todėl dalinamės idėjomis, kur dar galite panaudoti šį stebuklingą šildytuvą.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas gali būti naudojamas didelių patalpų šildymui. Ypač naudingu jis tampa viešbučiuose, restoranuose, konferencijų salėse, įvairių pastatų vestibiuliuose ir holuose.

Infrared šildytuvai plačiai naudojami šildant atviras erdves. Tai gali būti įstiklintos kavinės ir restoranai, terasos, balkonai, kupolai ir kitos erdvės. Taip pat verta nepamiršti, kad net ir vasarą gali užklupti šalti orai. Būtent šio tipo šildytuvai gelbsti daugelį švenčių, nes jų dalyviai jaučiais šiltai ir jaukiai šildomose patalpose po atviru dangumi.

Naudojant šildytuvus lauke nėra ko baimintis. Įrenginiai turi iki 55IP atsparumą išorės dirgikliams. Tai reiškia, kad šildytuvas, šildydamas erdves, nėra veikiamas smulkių dulkių bei vandens srauto, kuris gali kristi mažu spaudimu.

Montavimo būdai

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai neužima daug vietos. Tačiau jie turi bent kelis pasirinkimus, kaip galite juos integruoti į norimą patalpą:

  • Pirmiausia juos galite pastatyti ant specialaus stovo. Tokiu būdu šildytuvą galėsite lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą.
  • Taip pat infrared šildytuvą galima pakabinti virš stalo. Taip jis neatkreips per daug dėmesio į save ir atrodys kaip įprasta lempa.
  • Galiausiai infraraudonųjų spindulių lempas galite pritvirtinti virš durų ar ant sienos. Šis būdas ypač populiarus tokiose vietose, kur nėra per daug erdvės.

Ką nulemia bangų ilgis?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai turi skirtingo ilgio bangas. Pagal tai jie yra skirstomi į atskiras grupes, kurios identifikuoja, kam yra skirti šio tipo įrenginiai:

  • Trumpųjų bangų infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra skirti itin didelėms patalpoms, kurioms nėra galimybių šildymui naudoti tradicinius sprendimus arba jų pajėgumo tiesiog nepakanka.
  • Vidutinių infraraudonųjų bangų šildytuvai yra skirti tiek uždarų, tiek ir atvirų erdvių šildymui. Tad jei planuojate įsigyti įrenginį lauko terasoms, turėtumėte žvalgytis šildytuvų, kurie yra priskiriami būtent šiai grupei.
  • Tolimųjų bangų infrared šildytuvai yra skirti nedidelių erdvių šildymui, įskaitant namų ir komercinės paskirties patalpas.

Jei vis tik neradote atsakymo arba įrenginio, kuris tiktų apšildyti jūsų norimas patalpas – drąsiai rašykite mums. Įvertinsime situaciją ir išrinksime geriausią sprendimą, atitinkantį jūsų individualius poreikius.

Susiję straipsniai

2023-12-27

Oro1 ekspertai pataria kaip išsirinkti tinkamą lauko šildytuvą

Sužinokite esminius lauko šildytuvų skirtumus ir išsirinkite tinkamą modelį savo terasai ar balkonui.
2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.
2023-06-07

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.

Susijusios prekės