Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Mobilus kondicionierius – tikras išsigelbėjimas karštomis vasaros dienomis tiems, kurie yra ypač jautrūs aukštai oro temperatūrai. Jo pritaikymas yra universalus, todėl vienu įrenginiu galėsite atvėsinti skirtingus kambarius arba biuro kabinetus. Taip pat jie naudingi kraustantis iš vienų gyvenamųjų arba darbo patalpų į kitas, kadangi įrenginys nėra integruojamas į pastatų infrastruktūrą.

Tačiau tam, kad mobilus kondicionierius maksimaliai išpildytų jūsų lūkesčius – būtina išsirinkti tinkamą įrenginį. O tam puikiai pagelbės Oro1 ekspertų patarimai, kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių ir kodėl būtent šis vėsinimo įrenginys yra tinkamiausias jūsų namams.

Kodėl rinktis mobilų kondicionierių?

Mobilus kondicionierius yra tinkamas nedidelių patalpų atvėsinimui. Jis padeda paprastai ir greitai pasirūpinti namų, biuro, kitų komercinių ir sandėliavimo erdvių vėsa karštomis vasaros dienomis. Įrenginio įsigijimas ir montavimas nereikalauja specifinių žinių, todėl tuo galite lengvai pasirūpinti patys.

Veikimas

Mobilaus kondicionieriaus veikimo principas yra labai paprastas. Tai vienblokis įrenginys, savyje turintis aušinimo įrangą, kuri ištraukia iš patalpų karštą orą ir jį atvėsina. Šalia esantis ventiliatorius padeda vėsų orą paskirstyti po patalpas, o proceso metu sukurtas karštas oras lanksčia žarna lengvai pašalinamas į lauką.

Montavimas

Šio tipo kondicionierius galite montuoti patys. Užtenka pastatyti įrenginį apie 30 cm nuo sienos šalia balkono arba lango, pritvirtinti lango tarpinę ir į ją įstatyti karšto oro išleidimo žarną. Kadangi mobilus kondicionierius veikimui naudoja elektrą, būtina užtikrinti lengvą įrenginio prieigą prie maitinimo šaltinio.

Mobilus kondicionierius bus ypač naudingas tiems, kurie gyvena daugiabučiuose namuose ir neturi galimybės integruoti į savo namus stacionarių kondicionierių. Dažniausiai jiems reikia daugumos kaimynų sutikimų ar specialių leidimų, kurie apsunkina arba visiškai apriboja stacionarių kondicionierių montavimo galimybes.

Mobilumas

Mobilus kondicionierius yra vienas populiariausių kondicionierių tipų. Tai yra dėl to, kad įrenginys yra lengvai pernešamas arba ratukų pagalba pervežamas iš vienos vietos į kitą. Taigi, vienas įrenginys gali užtikrinti net kelių patalpų vėsinimą.

Priežiūra

Mobilaus oro kondicionieriaus priežiūra yra minimali. Reguliariai reikia išpilti vėsinimo metu susikaupusį kondensatą ir keisti oro filtrus.

Oro mikroklimato gerinimas

Dažnai mobilūs oro kondicionieriai sausina orą iš jo pašalindami perteklinę drėgmę. Tai padeda apsisaugoti nuo galimos pelėsio rizikos.

Taip pat jie gali valyti orą iš jo pašalindami smulkius teršalus, alergenus, dulkes ir net žiedadulkes. Veikiant mobiliam kondicionieriui gali dingti ir nemalonus patalpų kvapas. Todėl vienas įrenginys pravers sprendžiant net kelias su oro kokybe susijusias problemas.

Ekonomiškumas

Mobilūs oro kondicionieriai lyginant su kitais vėsinimo įrenginiais yra vieni iš pigiausių. Dėl savo efektyvumo jie palaiko malonią vėsą patalpose tam sunaudodami itin mažą kiekį energijos.

Estetika

Kompaktiški ir stilingi mobilūs oro kondicionieriai neatkreipia į save per daug dėmesio ir dažnai lengvai integruojami į bendrą patalpų dizainą. Todėl galite būti ramūs, kad naujas pirkinys nepakoreguos namų ar darbo aplinkos estetikos, o maloni vėsa leis ne tik atsipalaiduoti, bet ir susikoncentruoti į atliekamas užduotis.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis mobilų kondicionierių?

Mobilių kondicionierių asortimentas yra labai platus, todėl jį išsirinkti gali būti gan sudėtinga, kai nežinomi pagrindiniai įrenginio įvertinimo kriterijai. Oro1 ekspertai reikšmingiausius kriterijus, kurie padeda teisingai išsirinkti mobilų kondicionierių namams ir darbui.

Vėsinamų patalpų plotas

Tai svarbiausias bet kurio tipo oro kondicionieriaus pasirinkimo kriterijus, kuris diktuoja sąlygas, kuris įrenginys yra tinkamas. Nuo šio kriterijaus priklauso mobilaus kondicionieriaus galia, triukšmo lygis, našumas ir kiti parametrai.

Galingumas

Jis yra vienas pagrindinių kriterijų, kuris priklauso nuo vėsinamų patalpų tipo ir ploto. Išsirinkus tinkamo pajėgumo mobilų kondicionierių galėsite lengvai atvėsinti norimas patalpas. Jis vėsindamas dideles erdves neperkais, o veikdamas mažoje patalpoje per daug neišsausins oro bei nenaudos per daug elektros energijos.

Didesnio galingumo įrenginio gali prireikti tose patalpose, kurios yra didesnės, turi vitrininius langus arba aukštas lubas, yra išsidėsčiusios pietinėje pastato pusėje, o konstrukcijų izoliacija nėra pakankamai sandari.

Efektyvumas

Kalbant apie efektyvumą yra keletas punktų, kurie gali būti įtraukti į šį kriterijų. Pirmiausia tai gali būti mobilaus kondicionieriaus našumas – kiek vidutiniškai per valandą įrenginys gali perfiltruoti ir atvėsinti oro. Tai gali parodyti kaip greitai galite atvėsinti įkaitusias patalpas. Įprastai našumas skaičiuojamas kubiniais metrais per valandą.

Kitas efektyvumo punktas gali būti erdvių atvėsinimui suvartojamos energijos kiekis. Tai ypač aktualu, kai planuojama mobilų kondicionierių naudoti dažnai. Kuo didesnė energijos vartojimo efektyvumo klasė, tuo daugiau galite sumažinti elektros sąnaudų ateityje.

Prie mobilaus kondicionieriaus efektyvumo didinimo gali prisidėti tinkamas patalpų ir įrenginio galios suderinimas. Mažinti efektyvumą gali erdvių specifika, kuri yra nurodyta aukščiau prie patalpų dydžio ir jų įtakos įrenginio galios parametrams.

Dydis

Prieš planuojant įsigyti mobilų kondicionierių įvertinkite, kur jis stovės ir kiek jam reikės vietos. Būtent tai jums padės lengviau įvertinti, kokio dydžio mobilus kondicionierius yra reikalingas.

Darbinės oro temperatūros diapazonas

Įprastai Lietuvoje šis mobilaus kondicionieriaus atrankos kriterijus nėra svarbus. Tačiau, jei gyvenate išskirtinai šaltose arba per daug karštose patalpose – tai gali tapti svarbiu akcentu renkantis kondicionierių. Žinodami, kokioje oro temperatūros amplitudėje gali veikti įrenginys, būsite ramūs, kad jis nesuges per anksti ir kokybiškai vėsins patalpas.

Triukšmo lygis

Šis kriterijus yra labai svarbu tiems, kurie planuoja įjungtą mobilų kondicionierių laikyti miegamajame, vaikų ar darbo kambaryje. Tam, kad įrenginys tyliai veiktų, jis turi būti mažesnės galios arba turėti skirtingo veikimo greičio arba miego režimus. Ši informacija būna pateikta prekės informaciniame lapelyje, o triukšmo lygis nurodomas decibelais.

Papildomos funkcijos

Papildomos funkcijos gali ne tik palengvinti įrenginio valdymą, pavyzdžiui, parametrų nustatymas nuotoliniu būdu, laikmačio aktyvavimas, automatinis įrenginio išjungimas, temperatūros lygio palaikymas. Taip pat jos gali ir praplėsti mobilaus kondicionieriaus naudojimo galimybes. Pavyzdžiui, vėsinant patalpas galite išgarinti oro drėgmės perteklių arba  išvalyti ore esančius teršalus.

O jei vis tik kyla papildomų klausimų, kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių – kreipkitės į Oro1 komandą.

Susijusios prekės