Oro1 ekspertai pataria kaip išsirinkti tinkamą lauko šildytuvą

Atvėsus orams ir prasidėjus ilgėti vakarams dažnai užsidarome namuose. O gryno oro ir gamtos trūkumas nekelia didelio pozityvumo. Tačiau tie, kurie turi balkonus arba lauko terasas gali prailginti buvimo lauke sezoną iki ištisų metų.

Tam ypač pasitarnauja lauko šildytuvai. Jie pripildo erdves malonia šiluma, skleidžiama šviesa suteikia jaukumo, o pro stiklus matomas gamtovaizdis atpalaiduoja. Šiame straipsnyje Oro1 ekspertai pataria, kaip teisingai išsirinkti lauko šildytuvą, kad jis tarnautų jums efektyviai ir ilgai.

Lauko šildytuvų tipai

Lauko šildytuvai yra skirstomi į tris tipus pagal jų naudojamą energiją: dujiniai, elektriniai ir kūrenami mediena. Du pirmieji tipai yra populiariausi, todėl jiems ir skirsime daugiausiai dėmesio.

Dujiniai šildytuvai

Tai lauko šildytuvai, kurie veikia naudodami propano (arba propano-butano) dujas. Jie yra lengvai surenkami ir montuojami, todėl jums neprireiks specialistų pagalbos – tai galėsite padaryti patys. Jų priežiūra taip pat yra paprasta. Užtenka įjungti įrenginį, o pasibaigus dujoms pakeisti balioną nauju.

„Atkreipiame dėmesį, dujinius šildytuvus galima naudoti tik atvirose arba dalinai atvirose patalpose. Taip pat siekiant maksimalaus saugumo būtina užtikrinti pakankamus atstumus nuo degių paviršių. Tiesa, jie nėra dideli, gali siekti iki 1 metro. Konkretūs atstumai priklauso nuo pasirinkto modelio.“ – patarimu dalinasi Oro1 projektų vadovas Laurynas.

Elektriniai šildytuvai

Šių lauko šildytuvų veikimui būtina viena esminė sąlyga – elektros šaltinis. Todėl prieš planuojant įsigyti norimą elektrinį šildytuvą turite numatyti jo veikimui tinkamą vietą.  Elektrinių šildytuvų būna įvairių, tačiau populiariausi - infraraudonųjų spindulių šildytuvai.  

IR šildytuvai yra pastatomi, pakabinami arba montuojami prie paviršių ar lubų. Naudojimas ir montavimas nereikalauja specifinių žinių, todėl tai galite atlikti patys vadovaudamiesi gamintojo instrukcija. Be to, infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti naudojami tiek uždarose, tiek ir atvirose erdvėse.

Tiesa, nereiktų nerimauti dėl didelių elektros sąnaudų, nes šiuolaikiški Heatum elektriniai šildytuvai yra efektyvūs ir ekonomiški. 

Infraraudonųjų spindulių šildytuvų privalumai

Šio tipo šildytuvai yra labai populiarūs ne veltui. Jie turi tiek daug privalumų, kad jų nauda pajuntama jau pirmąjį kartą naudojant.

IR šildytuvai veikimo metu skleidžia infrared spindulius, kurie yra artimiausi saulės šviesos šilumai. Jie šildo ne orą, o paviršius. Tad net ir atviriausioje erdvėje jausite malonią šilumą tarsi būdami namuose šalia židinio. Didelis privalumas yra ir tai, jog jausitės komfortiškai net jeigu būsite vėjuotoje aplinkoje. Kadangi šildomi tik paviršiai, vėjas nedaro įtakos jūsų komfortui. 

Dėl savo veikimo specifiškumo infraraudonųjų spindulių šildytuvai nesukuria oro konvencijos, tad dirbtinai neskatinamas oro judėjimas, keliantis į viršų dulkes, alergenus, bakterijas ir virusus. Todėl šis įrenginys ypač naudingas alergiškiems žmonėms bei itin jautriems asmenims, pavyzdžiui, vaikams, nėščiosioms arba senjorams.

IR šildytuvų mobilumas leis vienu įrenginiu naudotis skirtingose patalpose ištisus metus. Pastatomi arba pakabinami šildytuvai gali pakeisti savo veikimo vietą net kelis kartus per dieną. Tad tai padeda apsisaugoti nuo perteklinių įrenginių pirkimo.

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią lauko šildytuvą

Lauko arba terasos šildytuvą lengva išsirinkti, kai tam tinkamai pasiruošiate. Išskyrėme 4 pagrindines kriterijų grupes, kurios leis jums nepasimesti šildytuvų gausoje ir džiaugtis nauju pirkiniu.

Lauko šildytuvo naudojimo vieta

Lauko šildytuvų saugiam ir efektyviam veikimui ypač svarbi vieta, kurioje stovės įrenginys. Dujiniam lauko šildytuvui bus labai svarbus vietos dydis, nes patalpoje turi būti pakankamai vietos, kad galėtumėte pastatyti šildytuvą. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį, jog dujinius šildytuvus galima naudoti tik atvirose arba dalinai atvirose patalpose.

Kalbant apie elektrinį šildytuvą, jis gali veikti tiek namuose, balkonuose ir atvirose lauko terasose. Priešingai nei įprastas lauko šildytuvas, infrared šildytuvas efektyviai šildo ir išlaiko šilumą net ir  vėjuotoje vietoje. Jam reikia tik prieigos prie elektros šaltinio. Tad kai kuriais atvejais teks pasitelkti į pagalbą ir prailgintuvus.

„Nepamirškite įvertinti, kiek daug drėgmės gali būti terasos šildytuvo veikimo vietoje. Pagal tai galėsite išsirinkti saugiausią šildytuvą, kuris turės tinkamą atsparumą drėgmei. Jis matuojamas IP standartu, kuris gali būti nuo 24IP iki 67IP. Pirmasis skaičius rodo atsparumą dulkėms, o antrasis - drėgmei. Kuo abu skaičiai didesni, tuo atsparumas yra didesnis. Mes rekomenduojame įsigyti atsparius aplinkos poveikiui šildytuvus, kad nereiktų rūpintis įrenginio saugumui vos pablogėjus oro sąlygoms.“ – vertingu patarimu dalinasi Oro1 vadovas Povilas.

Patikimas gamintojas

Rinkoje yra daug įvairių lauko šildytuvų gamintojų. Didelė dalis gamintojų neturi autorizuotų pardavimo partnerių Lietuvoje, tad susidūrus su problemomis ar norint gauti konsultaciją dėl šildytuvo veikimo ar montavimo ypatybių, gali kilti sunkumų. Renkantis konkretų modelį, reiktų atkreipti dėmesį ir į gamintojo patikimumą bei jo reputaciją. Oro1 parduotuvėje parduodami mūsų patikrintos kokybės Heatum lauko šildytuvai. Esame tiesioginiai atstovai, todėl puikiai išmanome šiuos įrenginius ir esant poreikiui, galime suteikti pilnavertišką konsultaciją ir pagalbą. 

Terasos šildytuvo naudotojai

Jei lauko šildytuvo veikimo zonoje bėgios vaikai arba gyvūnai, renkantis įrenginį būtina peržiūrėti visus galimus saugumo parametrus. Tai gali būti automatinis išjungimas lauko šildytuvui nugriuvus. Ypač tai aktualu, kai šalia nėra suaugusiųjų.

Taip pat naudingas bus ir neįkaistantis korpusas. Tad tiek vaikai, tiek suaugę išvengs rizikos nusideginti odą. Renkantis dujinį šildytuvą gali būti aktuali sandari ugnies degimo zona. Tai leis apsisaugoti nuo galimo gaisro pavojaus.

Asmenims, kurie yra jautrūs kvėpavimo ligoms, turi silpnesnę imuninę sistemą arba alergijas, geriausias pasirinkimas – infraraudonųjų spindulių šildytuvas. Jis neskatina įvairių alergenų ir bakterijų judėjimo visoje patalpoje, todėl galima išvengti nemalonių pojūčių esamuoju laiku ir ateityje.

Lauko šildytuvo dizainas

Estetinis šildytuvo vaizdas ypač aktualus tiems, kurie planuoja šildytuvus laikyti verslo patalpose arba namuose. Pavyzdžiui, kavinėms, restoranams ir viešbučiams ypač svarbus šildytuvų dizainas su ugnies šviesa, kuri pagyvina esamą interjerą. O namuose tai gali suteikti daugiau jaukumo ir romantikos.

Papildomos lauko šildytuvų funkcijos

Jos leidžia šildytuvą pritaikyti prie individualių poreikių. Tai gali būti ne tik skirtingi vartojimo įpročiai, paprastas naudojimas, bet ir polinkis į naujas technologijas.

Laikmatis padės automatizuoti lauko šildytuvo veikimo laiką ir išjungs jį praėjus nustatytam laikui. Tai jums sutaupys laiko, kurį galėsite skirti svarbesniems dalykams.

Nuotolinis valdymas suteikia daugiau laisvės valdant įrenginį per atstumą. Jums nebereikės keltis iš šilto krėslo norint pakeisti šildytuvo veikimo parametrus. Tai galėsite atlikti pulteliu.

Apsauga nuo perkaitimo kontroliuoja šildytuvo veikimą ir pasiekus ribinę temperatūrą išjungia įrenginį automatiškai. Tai padeda išlaikyti kaitinimo lempos ilgaamžiškumą.

Šildymo lygiai leidžia reguliuoti šildymo intensyvumą. Taip greičiau pasieksite norimą šilumos lygį arba palaikysite esamą patalpų temperatūrą.

Lauko šildytuvai – patikimas pagalbininkas norint prailginti buvimo lauke sezoną. Taip pat šis įrenginys bus naudingas visus metus, palaikant erdvių šilumą tiek atvirose, tiek uždarose patalpose. Tad jau dabar galite išsirinkti ir įsigyti jūsų namams naudingą įrenginį. O jei turite klausimų – drąsiai kreipkitės patarimo į Oro1 ekspertus nurodytais kontaktais el. paštu arba telefonu. 

Susiję straipsniai

2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.
2023-12-22

Kodėl privalote įsigyti priešgaisrinį detektorių, jei jo dar neturite namuose.

Papasakojome kodėl reikalingi priešgaisriniai detektoriai ir kokioms grėsmės jie užkerta kelią.

Susijusios prekės