Kiekvienas žino aromaterapijos poveikį žmogaus fizinei ir psichologinei sveikatai. Todėl vis daugiau žmonių nori išbandyti kvapų terapiją namuose. Tačiau tam, kad pasiektumėte norimus savijautos pokyčius, reikės ne tik išsirinkti tinkamą kvapų difuzorių, bet ir žinoti skirtingų eterinių aliejų teikiamą naudą.
Visa tai leis maksimaliai mėgautis aromaterapijos teikiamais malonumais ir efektyviai padėti sau jaustis geriau. Šiame straipsnyje apžvelgsime kvapų difuzorių tipus ir eterinių aliejų teikiamą naudą.
Aromaterapijos nauda
Aromaterapija yra priskiriama alternatyviosios medicinos šakai ir dažniausiai yra žinoma dėl savo teigiamos įtakos žmogaus sveikatai. Tinkamai jai pasiruošus galima sukurti palankią aplinką, kurioje yra lengviau atsipalaiduoti, nusiraminti, pailsėti, išsimiegoti, susikoncentruoti ir net produktyviai dirbti.
Be visa to, į orą skleidžiami kvapai gali veikti dezinfekciškai ir prisidėti prie įvairių kenkėjų naikinimo. Pastebima, kad namuose, kuriuose praktikuojama aromaterapija, nelieka vabzdžių ir kitų mikroorganizmų, kuriems nepatinka eterinių aliejų kvapai.
Galiausiai, erdvė, pripildyta maloniu aromatu, atrodo žymiai jaukesnė tiek namų gyventojams, tiek ir svečiams. Aromaterapijos pagalba galima sukurti jaukumo ir net prabangos įspūdį per daug neinvestavus į patalpų interjerą.
Kvapų difuzorius – kas tai?
Kvapų arba aromaterapijos difuzorius – eterinių aliejų garintuvas, kuris į orą skleisdamas garus pripildo jį maloniu ir sveikatai naudingu kvapu. Tai yra pagrindinis įrenginys, be kurio nepavyktų užsiimti aromaterapija.
Norint išsirinkti geriausią kvapų difuzorių namams ir darbui verta atkreipti dėmesį į įrenginio tipą, nepertraukiamą veikimo laiką, galią, skleidžiamą garsą, dizainą, dydį ir papildomas funkcijas.
Kvapų difuzorių tipai
Kvapų difuzoriai gali būti dviejų tipų: ultragarsiniai ir evaporaciniai. Ultragarsiniai aromaterapijos difuzoriai ne tik garina eterinius aliejus, bet ir tuo pačiu metu pripildo orą trūkstama drėgme. O garuose ištirpę eteriniai aliejai žymiai lengviau patenka į žmogaus organizmą ir kraują. Dėl to naudojant ultragarsinį kvapų difuzorių greičiau pajuntamas aliejų poveikis ir nauda. Kadangi šie difuzoriai veikia ultragarsu, jie gali būti bet kurioje, net ir tylos reikalaujančioje erdvėje – pavyzdžiui, vaikų ar darbo kambaryje.
Evaporaciniai kvapų difuzoriai atlieka vienintelę funkciją – paskleidžia į orą eterinių aliejų daleles. Kadangi jie į orą neskleidžia garų, ant paviršių neatsiranda kalkių ir apnašų žymės. O tai reiškia, kad patalpos išliks žymiai ilgiau švarios nei naudojant standartinius kvapų garintuvus. Verta atkreipti dėmesį, kad yra oro drėkintuvų, kurie turi vandens nukalkinimo ir aromaterapijos funkciją. Todėl juos naudojant taip pat galima išvengti vandens garų paliekamų apnašų ant paviršių.
Nepamirškite, kad evaporacinių difuzorių veikimui būtini vienkartiniai arba daugkartiniai filtrai. Todėl prieš įsigyjant šio tipo įrenginį rekomenduojame įvertinti galimas priežiūros išlaidas ateityje.
Eteriniai aliejai – kas tai?
Tai koncentruoto kvapo aliejai, kurie yra išgaunami natūraliu būdu iš skirtingų vaistinių augalų dalių. Priešingai nuo kvapiųjų žvakių, lazdelių ir kitų aerozolių, garinami eteriniai aliejai į aplinką neišskiria cheminių medžiagų, todėl jų naudojimas yra saugus.
Išsirinkti eterinius aliejus yra labai paprasta. Skirtingų kvapų aliejai, turi skirtingą poveikį. Todėl pagrindinis atrankos kriterijus yra pirkėjo norima nauda praktikuojant aromaterapiją.
Eterinių aliejų poveikis
Norintys nusiraminti ir kokybiškai pailsėti miego metu turėtų rinktis eterinius aliejus, kurie pasižymi raminančiu poveikiu. Tai gali būti garinimui skirti levandų kvapo aliejai.
Siekiantys būti energingesniais, produktyvesniais ir geresnės nuotaikos turėtų atkreipti dėmesį į tuos eterinius aliejus, kurie turi tonizuojančio poveikio. Pavyzdžiui, pipirmėčių arba citrusinių vaisių kvapo aliejai suteiks jėgų ir padės išlikti žvaliems visą dieną.
Sveikatos prevencija užsiimančių žmonių dėmesį patrauks tie eteriniai aliejai, kurie profilaktiškai prisideda prie geresnės sveikatos palaikymo. Arbatmedis grynina orą, o eukaliptas lengvina kvėpavimą, valo sinusus. Be to, eukalipto kvapo eterinis aliejus ypač tinkamas kvėpavimo problemų ir alergijas turintiems žmonėms.
Kovojantys su kenkėjais turėtų rinktis bet kurį eterinį aliejų. Ne paslaptis, kad musėms, uodams, kandims ir kitiems mažiems parazitiniams namų gyventojams nepatinka eterinių aliejų kvapas. Todėl propaguojama aromaterapija namuose pripildys namus ne tik jaukumo, švaros, prabangos pojūčio, bet ir ramybės jausmo, kad juose nėra nepageidaujamų svečių.
Šiuolaikinės technologijos leidžia saugiai namuose naudotis kvapų difuzoriais ir garinti eterinius aliejus. Todėl jums belieka išsirinkti tinkamiausią difuzorių ir nusiteikti maloniam kvapų terapijos laikui, kuris bus naudingas jūsų fizinei ir emocinei sveikatai.