Natūralus būdas atvėsinti ir drėkinti namų orą. Koks jis?

Tiek vasara, tiek ir žiema neigiamai veikia namų orą. Šiltuoju metų sezonu jus gali kankinti nepakeliamas karštis, kuris vargina, blaško ir mažina darbingumą. Tuo tarpu šaltuoju metu, ypač kai prasideda šildymo sezonas, labai išsausėja oras, kuriame lengvai sklando dulkės, virusai ir bakterijos. Jos silpnina žmonių imuninę sistemą. Tačiau jūs galite to išvengti. Oro vėsintuvas išspręs šias abi problemas. 

Oro vėsintuvo veikimo principas

Oro vėsinimui ir drėkinimui vėsintuvas naudoja vandenį arba ledukus. Taip į įrenginį patekęs karštas oras natūraliai atvėsta ir yra išpučiamas į patalpą. Be to, veikimo metu nesukuriamas joks pašalinis produktas, kuris patektų į gyvenamąsias ar darbo patalpas. Dėl šių priežasčių oro vėsintuvas yra tinkamas naudoti vaikams, nėščiosioms, itin jautriems, alergijas turintiems ir net senjorams. 

Oro vėsintuvo veikimas ir naudojimas yra labai paprastas. Todėl šeimos, auginančios mažamečius vaikus ar turinčios naminių gyvūnų, gali būti ramios dėl jų saugumo. 

Paprasta, efektyvu ir ekonomiška

Oro vėsintuvai yra mobilūs. Juos galima lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą. Patalpų vėsinimo metu nėra sukuriamas papildomas karštis, kurį reikėtų pašalinti į lauką. Vėsintuvai nėra montuojami prie lango, todėl ruošiant įrenginį naudojimui neprireiks jokių statybos griovimo darbų ar specialių žinių. 

Įrenginio priežiūra apima tik reguliarus vandens arba ledukų papildymas, tad nepatirsite ir papildomų išlaidų oro vėsintuvo išlaikymui. Vėsintuvai yra gana galingi ir per valandą gali perfiltruoti iki 402 kubinių metrų oro. Tačiau jie sunaudoja iki 20% mažiau elektros energijos lyginant su kitais panašaus efektyvumo oro atvėsinimo įrenginiais. 

Pažangūs sprendimai

Itališki Adolus oro vėsintuvai atitinka aukščiausius kokybės standartus. Įrenginiai pasižymi pažangiais sprendimais, kurie padeda žmonėms prisidėti prie ekologijos ir tvarumo. Juose yra naudojamas aplinkai draugiškas ledukų šaltnešis, kuris šaldo orą natūraliu būdu. Oro vėsintuvai į aplinką neišskiria žalingų šaltinių produktų, kurie galėtų pakenkti žmogaus sveikatai arba aplinkai.

Karšto oro pavojai

Beveik visi mėgsta šilumą, tačiau retas pagalvoja, kad ji gali būti ne tik naudinga, bet ir žalinga. Būnant itin karštoje erdvėje galima patirti dehidrataciją, o 26 ar daugiau laipsnių  temperatūra gali sukelti perkaitimą naminiams gyvūnams. Verta atkreipti dėmesį, kad tiek mažamečiai vaikai, tiek gyvūnai, yra žymiai jautresni aukštai temperatūrai nei suaugusieji, todėl būtina nuolat stebėti oro parametrus ir juos kontroliuoti. Be to, karštas oras kelia didelį pavojų žmonėms, turintiems širdies ir kraujagyslių ligų – gali sutirštėti kraujas, pakilti kraujospūdis ar net sutrikti širdies ritmas.

Sauso oro grėsmės

Sausas oras taip pat nėra draugas. Pirmiausia jo žalą galima pastebėti pradėjus sausėti odai, akims, nosies ir gerklės gleivinei. Kvėpuojant sausu oru, jame esantys mikroorganizmai lengvai patenka į kūną – gali sukelti alergijas, bakterines ir virusines ligas bei silpninti atsparumą išorės dirgikliams.

Įrenginiai, padedantys stebėti oro kokybę

Vėsintuvas yra efektyvus būdas natūraliai atvėsinti ir drėkinti orą. Tačiau kaip žinoti, kada reikia pradėti rūpintis oro kokybe? Oro stebėjimui itin praverčia meteorologinė stotelė arba hidrometras. Jis parodo abu parametrus (oro temperatūrą ir drėgmės lygį) realiuoju metu. Tad pamačius nukritusius arba normą viršijusius rodiklius nedelsiant galite imtis veiksmų patalpų mikroklimato gerinimui. Taip pat jį galima naudoti kaip elektroninį pastatomą laikrodį.

Nustatyta, kad komfortiškiausia ir žmogaus sveikatai tinkamiausia oro temperatūra yra apie 20 laipsnių. Skirtingų namų patalpų temperatūra gali svyruoti dėl jų mikroklimato. Pavyzdžiui, svetainėje ir darbo kambaryje turėtų būti 22, miegamajame, vaikų kambaryje ir virtuvėje – 20, prieškambaryje – 18,  o vonios kambaryje – net 24 laipsniai šilumos. Kalbant apie oro drėgmę verta žinoti, kad ji turėtų būti 40%-60% intervale. 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis oro vėsintuvą?

Oro vėsintuvą išsirinkti yra labai paprasta. Pirmiausia įvertinkite įrenginio dydį, ar jis tilps jam numatytoje vietoje. Jei oro vėsintuvas yra lengvas arba turi transportavimo ratukus, jį galėsite naudoti plačiai bet kuriame buto ar namo kambaryje, nes prietaisą bus paprasta perkelti. Taip pat sužinokite oro vėsintuvo rezervuaro talpą – kuo didesnė, tuo rečiau ją reikės pildyti vandeniu ar ledukais. Oro srautas arba rekomenduojamas vėsinamos patalpos dydis gali padėti jums suprasti, ar išsirinktas vėsintuvas bus pajėgus palaikyti komfortišką temperatūrą.

Atkreipkite dėmesį ir į papildomas funkcijas, kurios palengvins oro vėsintuvo naudojimąsi. Tam ypač praverčia laikmatis, kurio pagalba automatiškai sustabdysite įrenginio veikimą. Taip pat pravartu turėti galimybę keisti veikimo režimus, pavyzdžiui, nakties metu miegamajame įjungti miego veikimą, kuris yra žymiai tylesnis už įprastinį. Galiausiai, skirtingi ventiliatoriaus greičiai padės greičiau pasiekti norimą patalpų temperatūros lygį arba palaikyti namuose gaivą, kai nebereikia vėsinti oro.

O jei sunku išsirinkti oro vėsintuvą patiems – drąsiai rašykite mūsų oro kokybės ekspertams.

Susiję straipsniai

2023-06-07

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.
2024-01-29

Oro vėsintuvas. Kuo jis skiriasi nuo oro kondicionieriaus?

"Blog" straipsnyje aptarėme kuo gi skiriasi oro vėsintuvas ir oro kondicionierius.
2024-04-10

Geriausi mobilūs oro kondicionieriai namams ir biurui

Dalinamės žiniomis apie geriausius mobilius oro kondicionierius namams ar biurui.

Susijusios prekės