Prasidėjus karštajam metų sezonui dauguma pradeda domėtis oro vėsinimo įrenginiais. Tačiau žmonės pastebi, kad karščio problemai spręsti yra bent keletas būdų. Populiariausi iš jų – oro kondicionieriai ir oro vėsintuvai. Dažnai dėl savo panašumų jie yra laikomi vienu ir tuo pačiu įrenginiu.
Jie abu yra mobilūs, lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, bei atlieka pagrindinę funkciją – vėsina orą. Tačiau jie turi ir esminius skirtumus, kurie gali lemti jūsų teigiamą arba priešingai – neigiamą patirtį jais naudojantis. Tad šį kartą pakalbėkime, kuo skiriasi šie įrenginiai. Kada geriausia rinktis oro kondicionierių, o kuriais atvejais labiau pravers oro vėsintuvas.
Mobilus oro kondicionierius
Mobilus oro kondicionierius yra skirtas atšaldyti orą. Veikimo metu jis sukuria šalutinį produktą – karštą orą, kuris žarnos pagalba yra pašalinamas į lauką. Todėl efektyviam oro kondicionieriaus veikimui būtina lango tarpinė, kuri neleidžia šiltam orui grįžti į vėsinamą patalpą. Dėl šios priežasties įrenginys nuolat turi būti prie lango arba balkono.
Be tiesioginės savo funkcijos mobilus oro kondicionierius gali turėti ir papildomas funkcijas. Šaldymas, šildymas, sausinimas ir oro ventiliavimas prailgina įrenginio naudojimo sezoną. Todėl vietoj karštojo sezono, oro kondicionierius yra naudojamas visus metus.
Oro vėsintuvas
Oro vėsintuvas yra skirtas vėsinti ir drėkinti patalpas. Jo veikimo metu karštas oras patenka į įrenginio vidų ir per priekines groteles yra išpučiamas į erdvę. Oras yra atvėsinamas natūraliu būdu – jam praėjus pro šaltnešį ir ledukus. Todėl nesukuriamas papildomas karštas oras, o tai reiškia, kad įrenginys gali būti pastatytas bet kurioje namų vietoje. Svarbiausia, kad oras laisvai galėtų patekti į įrenginį.
Oro vėsintuvas, veikdamas patalpoje, ne tik nesausina oro, tačiau jį ir drėkina. Tad užkertamas kelias lengvam dulkių, bakterijų ir virusų judėjimui patalpoje ir jų patekimui į žmogaus organizmą. Verta prisiminti, kad prižiūrint oro vėsintuvą reiks reguliariai stebėti ir jį papildyti ledukais arba šaltu vandeniu.
Esminiai skirtumai
Kadangi abu įrenginiai yra skirti oro atvėsinimui verta žinoti esminius jų skirtumus tam, kad išsirinktumėte jums tinkamiausią ir naudingiausią įrenginį. Žemiau pateikiame palyginamąją lentelę, kuri leis suprasti kiekvieno įrenginio ypatumus.
Kada sausinti, o kada drėkinti?
Oro kondicionierius gali sausinti orą, o oro vėsintuvas – drėkinti. Tad verta žinoti, ar jūsų namuose yra reikalingi šie funkcionalumai. Tai padės lengviau apsispręsti, kuris įrenginys jums labiau reikalingas – oro kondicionierius ar oro vėsintuvas.
Padidėjusi oro drėgmė dažniausiai atsiranda prasidėjus lietingajam bei šaltam sezonui. Šiuo metų laiku mažiau vėdinami namai atveriant langus, o ir neretai iš lauko į vidų patenka dar drėgnesnis oras. Dėl šių priežasčių ant langų pradeda matytis vandens kondensatas, atsiranda drėgmės ir šalčio pojūtis, nemalonus kvapas ir pelėsis. Jį sunku išnaikinti, o jo būvimas yra žalingas tiek sveikatai, tiek ir namo infrastruktūrai bei baldams.
Išsausėjęs oras įprastai atsiranda prasidėjus šildymo sezonui. Įkaitę radiatoriai ne tik šildo orą, bet ir iš jo išgarina drėgmę. Sausame ore lengviau sklando dulkės, bakterijos ir virusai, kurie patekę į žmogaus organizmą gali inicijuoti įvairius susirgimus. Be to, sausame ore sunkiau pailsima, pradeda varginti išsausėjusių akių, odos, burnos ir nosies ertmės keliamas diskomfortas.
Tad jei jūsų namuose dažnai būna sausa, nerekomenduojame rinktis oro kondicionieriaus. Jis gali tik dar paūminti jau ir taip esamą oro kokybės problemą. Kitu atveju, jei namuose nuolat drėgna, oro vėsintuvas gali paspartinti pelėsio atsiradimą. Todėl skatiname įvertinti savo namų mikroklimatą ir išsirinkti tinkamiausią oro atvėsinimo įrenginį.
Mažos kainos spąstai
Žmonės susigundo pigiais oro vėsintuvais. Jų kainą lemia įrenginio komplektacija: galingumas, valdymo parametrai, gamintojas ir kiti kriterijai. Jei perkate oro vėsintuvą arba oro kondicionierių, būtinai įvertinkite jo galingumą. Kitu atveju galite įsigyti pigų vėsintuvą, kuris pagal savo galią galės atvėsinti patalpas vos keliais termometro stulpeliais.
Taip nepasieksite norimo rezultato, turėsite neigiamą patirtį ir galiausiai tebesikankinsite karšto oro patalpose. Jose ne tik blogai išsimiegosite, pailsėsite, bet ir bus sunku dirbi arba susikoncentruoti atliekant kasdienes užduotis. Todėl rekomenduojame rinktis įrenginius atsakingai, įvertinus visus esminius oro vėsintuvų ir oro kondicionierių parametrus.
O jei kyla klausimų, visada kreipkitės į įrenginių pardavėjus ir konsultantus – Oro1 ekspertus. Mes nuolat įvertiname klientų individualius poreikius ir juos suderiname su įrenginių teikiamais privalumais. Taip investuoti pinigai atsiperka ir apsaugo vartotojus nuo papildomų pirkinių pirkimo.