Meteorologinės stotelės ir termometrai

Meteorologinės stotelės ir termometrai padeda lengvai sekti patalpų mikroklimatą. Nedideli elektroniniai prietaisai lengvai integruojami į bet kurių namų interjerą ir tiksliai seka mikroklimato duomenis realiu laiku. Todėl naudojant Oro1 internetinėje svetainėje esančius įrenginius galėsite laiku reaguoti į pasikeitusius oro parametrus ir užtikrinti sveikatai palankų mikroklimatą.

Skaityti daugiau

Meteorologinė stotelė – tai elektroninis prietaisas, padedantis stebėti tikslų namų mikroklimatą. Pagal turimus duomenis galima lengvai užtikrinti sveikatai palankią atmosferą namuose - didinti arba mažinti oro temperatūrą ir drėgmę. Taip pat kambario termometras prailgina interjero ilgaamžiškumą užkirsdamas kelią medinių paviršių trūkinėjimui bei pelėsio atsiradimui. Yra meteorologinių stotelių, kurios skirtos ne tik namų, bet ir lauko mikroklimato stebėjimui.

Viena meteorologinė stotelė gali pakeisti kelis įrenginius

Meteorologinėje stotelėje yra integruoti net keli funkcionalumai, leidžiantys sumažinti perteklinių daiktų naudojimą namuose. Dažniausiai šiuose prietaisuose yra vidaus ir lauko termometras, barometras, kambario drėgmės matuoklis, laikrodis bei žadintuvas.

Kambario termometras

Namuose žmonės praleidžia didžiąją laiko dalį, todėl ypač svarbu juose užtikrinti tinkamą oro temperatūrą. Rekomenduojama kiekvienuose namuose turėti kambario termometrą, kuris leistų laiku ir tinkamai pasirūpinti komfortiška atmosfera bei savo ir artimųjų sveikata.

Per aukšta oro temperatūra greitina bakterijų dauginimąsi, skatina prakaitavimą ir tirština kraują. Būnant tokioje aplinkoje yra rizika susirgti virusinėmis arba širdies kraujagyslių ligomis bei dehidratuoti.

Per vėsi oro temperatūra taip pat nėra naudinga sveikatai. Šaltoje patalpoje paūmėja tikimybė susirgti kvėpavimo takų bei nervų sistemos ligomis, gali prasidėti hipotermija. Ji ypač pavojinga vaikams, nes jie yra linkę greičiau atvėsti.

Lauko termometras

Oras, ypač Lietuvoje, yra sunkiai prognozuojamas. Tiems, kurie planuoja išvykas, veiklas ar darbus gryname ore, lauko termometras yra nepakeičiamas pagalbininkas. Jis gali matuoti lauko oro temperatūrą, atmosferos slėgį, rodyti vėjo greitį ir kryptį, mėnulio fazę ar net numatyti kelių dienų oro prognozę. Lauko termometras ir jame integruotas oro drėgmės matuoklis leidžia lengviau apsispręsti, kaip patogiai apsirengti, susiplanuoti dienos veiklas ir  darbus, kurių nepakoreguos netikėtai pradėjęs lyti lietus.

Drėgmės matuoklis

Stebint namų mikroklimatą ypač didelį ir svarbų vaidmenį atlieka drėgmės matuoklis. Jis parodo realią oro drėgmės situaciją. Per sausas oras skatina lengvą bakterijų judėjimą, todėl greičiau susergama virusinėmis ligomis. O itin drėgnas oras sukuria puikią terpę grybelio bei pelėsio atsiradimui. Jis yra kenksmingas tiek sveikatai, tiek ir baldų bei daiktų ilgaamžiškumui. Todėl turint drėgmės matuoklį galima išvengti netinkamos oro drėgmės neigiamos įtakos sveikatai ir namams. 

Barometras

Atmosferos slėgis yra nematomas ir sunkiai juntamas. Tačiau jo sukelti negalavimai yra itin nemalonūs, o atsiradimo priežastys retai kada sąmoningai priskiriamos per aukštam arba per žemam atmosferos slėgiui. Jautriausiai į slėgio svyravimus reaguoja sergantys širdies ir kraujagyslių arba nervų sistemos ligomis bei alergijas turintys žmonės.

Dažniausi per aukštas arba per žemas oro slėgis išprovokuoja galvos ir krūtinės skausmus, mažina darbingumą ir energingumą, skatina bendrą kūno nuovargį ir silpnumą. Atmosferos slėgio sukelti negalavimai praeina savaime, todėl barometras leidžia realiu laiku sužinoti šių negalavimų priežastis ir tinkamai sau padėti be vaistų.

Kalendorius, laikrodis ir žadintuvas

Kambario termometras su papildomomis kalendoriaus, laikrodžio ir žadintuvo funkcijomis skatina atsikratyti namuose esančiais pertekliniais daiktais. Nedidelis, stilingas ir lengvai pernešamas elektroninis prietaisas be laidų suteikia reikiamą informaciją, o esant poreikiui – pažadina ryte.

Vidaus termometro privalumai

Vidaus termometras be savo įprastos funkcijos – parodyti kambario ir lauko mikroklimato rodmenis, turi ir daugiau privalumų.

Skatina mažesnį energijos suvartojimą

Jei namuose yra drėgna, kad ir kiek bešildytumėte patalpas vis tiek jausite šaltį. Todėl prižiūrint namų mikroklimatą vadovaujantis vidaus termometro rodmenimis užtikrinsite komfortišką atmosferą ir sumažinsite sunaudojamos energijos kiekį. Naudojant meteorologinę stotelę žinosite, kada įjungti ir išjungti oro sausintuvą / drėkintuvą bei šildytuvą / šaldytuvą. O įrenginiai veiks tinkamu laiku ir tiek, kiek reikia.

Užkerta kelią ligoms ir blogai savijautai

Namų mikroklimatas turi didelę įtaką ne tik esamai, bet ir būsimai savijautai. Todėl užtikrinus bent tinkamą oro temperatūrą ir drėgmę ženkliai prisidėsite prie savo sveikatos puoselėjimo. Namuose oras bus žymiai švaresnis ir gaivesnis, o jūs - rečiau sirgsite.

Patarimai, kaip išsirinkti kambario termometrą

Kambario termometras turi be galo daug funkcijų, todėl prieš pradedant ieškoti tinkamo prietaiso namams išsirašykite tas, kurios jums yra aktualiausios: namų ir lauko temperatūros bei drėgmės matavimas, atmosferos slėgio ir kritulių rodymas, vėjo krypties ir greičio nustatymas ir kt.

Numatykite, kaip tiksliai norite žinoti mikroklimato duomenis. Įprastai temperatūros matavimui taikoma ne daugiau kaip 2 laipsnių, o drėgmės  - ne daugiau 5 procentų paklaidos.

Susisiekite!