Kondicionieriai yra nepamainomas pagalbininkas norintiems atsigaivinti karštą vasaros dieną arba kovojant su pertekline drėgme. Žinoma, šis įrenginys turi ir daugiau naudų. Tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl žinių stokos žmonės patiria nemažai žalos ir ateityje atsisako naudoti kondicionierius. Oro1 ekspertai šiame straipsnyje supažindins jus su kondicionierių tipais, jų teikiamomis naudomis, galimomis grėsmėmis ir pateiks patarimus, kurie leis maksimaliai išnaudoti šį įrenginį.
Pirmasis jūsų kondicionierius
Jei jus vargina karštas namų ar darbo aplinkos oras, pats laikas imtis veiksmų, kad ši vasara būtų gaivi. Tam puikiai pravers oro kondicionierius. Jų yra keli tipai: mobilūs oro kondicionieriai ir stacionarūs kondicionieriai, kurie yra integruojami į namų infrastruktūrą.
Mobilus oro kondicionierius yra vienas geriausių pasirinkimų. Jis yra nedidelis, lengvai transportuojamas iš vienos vietos į kitą. Todėl vienu įrenginiu galėsite atvėsinti skirtingus kambarius, o esant poreikį išsivežti jį į biurą ar kitas patalpas.
Tuo tarpu blokiniai oro kondicionieriai yra žymiai galingesni, tačiau nekilnojami. Įprastai jie turi išorinį bloką, kurio montavimui dažnai reikia papildomų dokumentų ir kaimynų leidimo, jei gyvenate daugiabutyje. Tokiu atveju įsigijus stacionarų kondicionierių nebūsite garantuoti, kad galėsite jį iš karto arba iš viso pasistatyti.
Mobilaus kondicionieriaus nauda
Pagrindinė mobilaus kondicionieriaus paskirtis – efektyviai atvėsinti patalpų orą. Veikimo metu jis gali papildomai sausinti orą, todėl kondicionierius dažnai naudojamas ir kaip puiki priemonė pelėsio prevencijai. Taip vienu metu ne tik mėgausitės gaiviu oru, bet ir užkirsite kelią nemalonaus „svečio“ atsiradimui.
Jei jūsų namuose jau yra integruota vėsinimo sistema, tačiau jos nepakanka komfortabilios atmosferos sukūrimui, mobilus kondicionierius gali tapti papildomu vėsinimo šaltiniu. Įrenginys turi specialius transportavimo ratukus ir rankenas, todėl bet kuris šeimos narys lengvai perkels jį į reikiamą kambarį.
Papildomos mobilaus kondicionieriaus funkcijos leidžia išplėsti jo naudojimo galimybes. Pavyzdžiui, šildymo funkcija labai gelbsti vos tik prasidėjus pirmiesiems šalčiams, kai centrinis šilumos tiekimas dar nėra aktyvuotas. Itin jautrūs ir kvėpavimo takų problemų turintys žmonės mielai renkasi kondicionierių, turintį oro valymo funkciją. O papildomi veikimo nustatymai padės efektyviai naudoti elektros energiją ir pritaikyti įrenginį prie individualių jūsų poreikių.
Dažniausios grėsmės ir kondicionieriaus naudojimo klaidos
Pirmą kartą naudojant oro kondicionierių dažnai padaromos reikšmingos klaidos, kurios gali turėti neigiamos įtakos tiek namams, tiek ir žmonių sveikatai. Oro1 projektų vadovas Laurynas įvardija problemas, su kuriomis susiduria klientai ir kaip tai reikėtų spręsti. Dar geriau, jei šių neigiamų patirčių jums pavyktų išvengti.
Kondicionierius sukėlė peršalimą
Viena populiariausių kondicionieriaus naudojimo klaidų – sukurtas per didelis lauko ir patalpų oro temperatūros kontrastas. Karštą vasaros dieną skubama maksimaliai atvėsinti namų orą, o to rezultatas – peršalimo ligos, kurios kartais sugadina net atostogas.
Įsigijus pastatomą oro kondicionierių neskubėkite kardinaliai pakeisti namų oro temperatūrą. Ji turėtų būti ne daugiau 8 laipsniais mažesnė už lauko oro temperatūrą. Taip kūnas nepatirs šoko judant iš namų į lauko erdves ir atgal, o jūs apsaugosite savo sveikatą ir finansus nuo neplanuotų išlaidų.
Kondicionieriaus veikimas skatina alergines reakcijas
Šis su sveikata susijęs faktas atsiranda tada, kai žmogus yra alergiškas ir jautrus dulkėms, o namai nėra reguliariai valomi. Mobilus kondicionierius veikimo metu cirkuliuoja orą, todėl natūralu, kad jis, judėdamas patalpoje, kelia ant paviršių nusėdusius nešvarumus. Tai gali būti dulkės, stambūs gyvūnų ir žmonių plaukai ar net iš lauko patekusios žiedadulkės.
Šią problemą galima išspręsti keliais būdais. Pirmasis – reguliariai valyti namų paviršius. Antras – naudoti mobilų kondicionierių su stambių oro teršalų valymo funkcija. Trečias – papildomai naudoti oro valytuvą, kuris gali iš atmosferos išnaikinti iki 99,97% visų teršalų, įskaitant žiedadulkes, bakterijas ir net virusus.
Kondicionierius neveikia efektyviai
Tam, kad mobilus kondicionierius veiktų efektyviai, būtina pasirūpinti tinkama jo integracija į patalpas. Nors jo montavimas nereikalauja specifinių žinių ir tai galite atlikti patys, pravartu žinoti kelis triukus, kurie ženkliai padidins įrenginio efektyvumą.
Mobilų kondicionierių statykite prie lango arba balkono. Taip galėsite lengvai perkelti vieną karšto oro išleidimo žarnos galą į lauką. Tokiu būdu atvėsintas oras bus išpučiamas į patalpas, o šalutinis produktas, karštas oras, „iškeliaus“ iš įrenginio į lauką.
Būna atvejų, kai lauko ir patalpų oras ima maišytis dėl nesandarių lango ertmių. Tam puikiai praverčia papildomi kondicionierių priedai ir lango tarpinės. Būtent jos užtikrina, kad karštas oras negrįžtų į vidų ir galėtumėte mėgautis malonia vėsa. Oro1 ekspertas atkreipia dėmesį, kad jų parduodama lango tarpinė yra universali, tinkanti beveik visiems langams, lengvai nuimama ir uždedama, o svarbiausia – atspindi saulės šviesą, todėl apsaugo patalpas nuo papildomo šilumos šaltinio atsiradimo. Ši lango tarpinė neužima daug vietos, todėl gali būti sandėliuojama bet kuriame namų kampelyje.