Mobilių kondicionierių pritaikymas. Ką turi žinoti butų ir namų savininkai?

Kai į langus beldžiasi pavasaris ar vasara, žmonės skuba pasirūpinti vėsinimo įrenginiais. Jie padeda patalpose išlaikyti komfortišką oro temperatūrą. Būnant jose gyventojai ir svečiai jaučiasi energingi, žvalūs, budrūs ir puikios nuotaikos.

Vienas universaliausių pasirinkimų – mobilūs oro kondicionieriai. Jie tinka visų nedidelių patalpų vėsinimui, todėl straipsnyje bus aptarti esminiai privalumai integruojant šį vėsumos šaltinį į skirtingas patalpas: butus, namus ir darbo vietas. Taip pat gausite praktiškai pritaikomus patarimus tam, kad buitinius kondicionierius panaudotumėte maksimaliai efektyviai.

Oro kondicionieriai butams, namams ir biurui

Beveik visi mobilūs oro kondicionieriai yra skirti asmeniniam naudojimui ir yra vadinami buitiniais kondicionieriais. Renkantis įrenginį skirtingoms patalpoms verta žinoti pagrindinius jo privalumus, kurie padės išsirinkti geriausią variantą.

Vietos taupymas

Oro kondicionieriai butui yra nedideli, tačiau labai efektyvūs. Jie lengvai atras vietą net ir mažiausiuose butuose ar net darbo kambaryje. Kai kurie turi papildomas funkcijas, kurios leidžia vieną įrenginį naudoti kaip kelis skirtingus prietaisus. Tad mobilus kondicionierius pravers ne tik vasarą atvėsinant patalpas, bet ir žiemą norint jas sušildyti. Be to, kondicionieriai gali valyti ir sausinti orą. Visa tai padeda išvengia perteklinio įrenginių pirkimo ir pradėti gyventi tvariau.

Neutralus dizainas

Kiekvieno butas ar namas turi skirtingą interjerą. Renkantis mobilų kondicionierių nereikia vargintis galvojant, koks jo dizainas būtų tinkamiausias. Visi įrenginiai yra neutralūs ir per daug į save neatkreipia dėmesio. Be to, jo montavimui nereikia specifinių sienos griovimo ar kitų statybos darbų, todėl ir esamas patalpų stilius nebus sugadintas.

Tylus veikimas

Tai vienas svarbiausių atrankos kriterijų siekiantiems vėsinti patalpas, kuriose reikalinga tyla. Tai gali būti miegamasis, vaikų ar darbo kambarys. Pasirūpinus šių erdvių komfortiška temperatūra pagerėja miego kokybė, geriau pailsima, o darbo aplinkoje išlaikomas produktyvumas.

Oro kondicionieriai gali veikti tyliai, tačiau dažnai yra ir žymiai silpnesni. Kitu atveju, įrenginiai turi specialius tylaus veikimo ir greičio režimus, kurie sumažina skleidžiamus garsus iki minimalaus lygio. Naudojant tylius oro kondicionierius netrikdoma artimųjų ramybė ir užtikrinama komfortiška aplinka dirbantiesiems.

Mobilumas

Namų savininkai turėtų atkreipti dėmesį į šį įrenginį dėl jo mobilumo. Kondicionierius namams puikiai gali pasitarnauti atšaldant atokius patalpų kampelius, kurių nepasiekia oro vėsinimo sistemos. Lengvai pernešamu arba ratukus turinčiu įrenginiu be pagalbos galės naudotis net moterys. Esant poreikiui jį galima perkelti iš namų į kitas patalpas, pavyzdžiui, biurą arba mažą parduotuvę.

Dėl savo mobilumo oro kondicionieriai tampa tikru išsigelbėjimu butų gyventojams. Norint įrengti stacionarius, išorinius blokus turinčius oro kondicionieriaus dažnai reikia pasirūpinti specialiais leidimais ir kaimynų sutikimu. Kadangi daug butų yra nuomojami, tad sukontaktuoti su patalpų savininkais būna sudėtinga, o ir tai negarantuoja, kad leidimas bus gautas. Tad mobilus oro kondicionierius efektyviai gali išspręsti oro karščio mažinimo klausimus butuose.

Patogus naudojimas

Itin užimtiems žmonėms labai svarbu kuo mažiau laiko praleisti tikrinant arba prižiūrint įrenginius. Visi Adolus mobilūs oro kondicionieriai gali turėti savidiagnostikos, laikmačio ir vaikų apsaugos funkciją. O primontavus komplektacijoje esančią žarnelę nebereikia rūpintis ir vandens išpylimu - jis tiesiog nubėga į drenažą. Tai leidžia ramiai naudotis įrenginiu net ir tais atvejais, kai aplink nėra suaugusiųjų žmonių. 

Kondicionieriaus efektyvumo didinimas

Oro kondicionierius yra lengvai montuojamas, todėl parsivežus į namus ar biurą iš karto galima jį įrengti ir naudotis. Tačiau verta nepamiršti esminių taisyklių, kurios užtikrins tinkamą įrenginio naudojimą, o dažnu atveju net pagerins jo veikimo efektyvumą. 

Mobilus oro kondicionierius vėsindamas orą kartu sukuria ir šalutinį produktą – karštą orą, kuris specialios žarnos pagalba turi būti pašalinamas į lauką. Rekomenduojama įrenginį statyti tose vietose, kur yra lengvas priėjimas prie langų. Tam, kad oras negrįžtų atgal į patalpas būtina naudoti ir langų tarpinę. Ji padeda išlaikyti patalpų sandarumą, o Oro1.lt parduodamos – net atspindi saulės šviesą ir kaitrą. Tai ženkliai prisideda prie kondicionieriaus ekonomiškumo.

Pigiausi oro kondicionieriai

Pigiausi oro kondicionieriai gali būti dviem būdais: pigūs savo kaina arba jų sukuriama vertė yra žymiai didesnė už sumokėtus pinigus. Detaliau išanalizavus ir palyginus, pastebėsite, kad skaičiai ne visada laimi.

Pirmuoju atveju oro kondicionierių komplektacija yra paprasta. Jie beveik neturi papildomų funkcijų, įrenginiuose nerasta ir inovatyvių technologijų. Naudojant tokius oro kondicionierius elektros sąskaitoms išleidžiama tiek pat, o kartais net ir daugiau lyginant su standartiniais jų analogais. Pigūs oro kondicionieriai neretai genda greičiau, tad kartais naujo prietaiso reikia jau kitą sezoną. Įprastai gaunama vertė yra tik pirkimo metu sumokėta maža kaina.

Antruoju atveju išlošiama žymiai daugiau. Pavyzdžiui, Adolus oro kondicionieriuose naudojami inovatyvūs gamybos sprendimai, kurie prisideda prie gamtos tausojimo ir žmogaus sveikatos puoselėjimo. Juose yra daug šiuolaikiniam žmogui svarbių funkcijų,  kurios leidžia ateityje sumažinti elektros sąskaitas, patogiai valdyti įrenginį.  Neretai šie oro kondicionieriai yra 3in1 arba 4in1, todėl vieną įrenginį galima naudoti kaip tris ar keturis skirtingus prietaisus. Galiausiai dėl pažangių technologijų jie tampa ilgaamžiški. Dėl visų šių privalumų žmonės atsakingiau renkasi oro kondicionierius ir nepasiduoda pigios kainos vilionėms.

Susiję straipsniai

2024-04-10

Geriausi mobilūs oro kondicionieriai namams ir biurui

Dalinamės žiniomis apie geriausius mobilius oro kondicionierius namams ar biurui.
2023-06-07

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.
2024-01-29

Oro vėsintuvas. Kuo jis skiriasi nuo oro kondicionieriaus?

"Blog" straipsnyje aptarėme kuo gi skiriasi oro vėsintuvas ir oro kondicionierius.
2024-03-17

Viskas apie mobilų namų kondicionavimą. Pasirinkimas, naudojimas ir priežiūra.

Pasirūpinkite mobiliu kondicionieriumi prieš vasarą ir sutikite karščius be rūpesčių!

Susijusios prekės