Atvėsus orams žmonės vis daugiau laiko praleidžia namuose. Jie čia ilsisi, gamina valgyti, skalbia ir džiovina drabužius, maudosi duše arba vonioje, augina augalus, sportuoja ir net dirba. Dėl gyventojų veiklos oras prisipildo įvairiausiomis dalelėmis, kvapais ir drėgme. Dėl šalčio langai beveik visada būna uždaryti, o patalpos vėdinamos vis rečiau.
Tad laikui bėgant oro kokybė ima prastėti, savijauta – blogėti, o namų erdvės – prarasti savo ilgaamžiškumą. Tam daugiausiai įtakos turi perteklinė drėgmė, dėl kurios namuose gali atsirasti sveikatai ir namams žalingas pelėsis. Tad straipsnyje dalinamės efektyviais būdais, kaip kovoti su pertekline drėgme.
Įsigykite drėgmės surinkėją
Drėgmės surinkėjas yra pagrindinis prietaisas, kuris padeda efektyviai kovoti su pertekline oro drėgme. Jis naudojamas tiek esamai problemai spręsti, tiek oro kokybės profilaktikai. Taip pat jis gali padėti pašalinti kai kuriuos drėgmės šaltinius. Taip jo efektyvumas dar labiau padidėja.
Žinoma, drėgnas oras gali būti ne tik gyvenamuosiuose namuose. Ypač dažnai drėgmė ima kauptis naujai pastatytuose pastatuose, sandėliukuose, garažuose ir kitose nešildomose vietose. Šių erdvių priežiūrai ypač praverčia pramoninis, galingas drėgmės surinkėjas Adolus Cube X600.
Panaikinkite drėgmės šaltinius
Prieš pradedant naudoti drėgmės surinkėją svarbu pašalinti kiek įmanoma daugiau drėgmės šaltinių. Tokiu būdu sumažinsite oro drėgmės kilimą, o sausintuvas veiks efektyviau ir ekonomiškiau. Tad erdvių atmosfera žymiai greičiau pagerės, bus palaikomas tolygus oro drėgmės lygis, o sąskaitos už sunaudojamą energiją ženkliai nepadidės.
Iš pirmo žvilgsnio drėgmės šaltinių šalinimas atrodo gana lengva užduotis, tačiau taip nėra. Drėgmės lygį ore kelia visi: žmonės, jų veikla, augalai, gyvūnai, nesandari namo konstrukcija ir sanitariniai mazgai. Vieni drėgmės šaltiniai panaikinami gan greitai, kitiems gali prireikti žymiai daugiau laiko. Pirmiausia pradėkite nuo lengviausių užduočių.
Jei namuose turite itin daug augalų, pabandykite bent dalį jų sumažinti, pavyzdžiui, padovanoti artimiesiems. Pasistenkite skalbinius džiovinti lauke arba balkone, o jei neturite tokios galimybės – išbandykite oro sausintuvą Adolus OSMO su skalbinių sausinimo funkcija. Ji naudinga ištisus metus, o rudenį ir žiemą efektyviai džiovina sušlapusius drabužius, batus ir šalia durų esančius kilimus. Gaminant maistą būtinai naudokite gartraukį bei, jei yra galimybė, atverkite langus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tai yra efektyvu, kai lauke yra sausesnis oras, o svarbiausia – nelyja ir nesninga.
Jei mėgstate maudytis po itin karštu vandeniu, vonios kambaryje pravers vandeniui atsparus oro sausintuvas. Tokiu būdu papildoma drėgmė nepasklis po kitas namų erdves, o jos šaltinis bus greitai panaikintas. Tam ypač tinka beveik visi Oro1.lt parduodami drėgmės surinkėjai. Jie yra pritaikyti veikti erdvėse, kuriose yra 80-90% drėgmė.
Kaip išsirinkti drėgmės surinkėją?
Geriausią drėgmės surinkėją išsirinksite atsižvelgę į patalpų, kurias sausinsite, specifikaciją (plotas, drėgmės lygis ir kt.) bei savo poreikius. Taip įrenginį naudosite ilgai, jis bus ilgaamžiškas, o įrenginio teikiama nauda bus žymiai didesnė už sunaudojamą elektros energiją.
Komercinės ar gyvenamosios patalpos?
Įprastai didelėms, komercinėms, negyvenamoms ir nešildomoms patalpoms yra naudojami pramoniniai drėgmės surinkėjai. Jie yra labai galingi, atsparūs drėgmės, temperatūros ir mechaniniam poveikiui. Dėl savo pajėgumo jie naudoja daugiau elektros energijos, garsiau veikia, tačiau maksimaliai greitai išsprendžia drėgmės problemą.
Kiek labai drėgnos yra patalpos?
Šis teiginys yra labai svarbus, jei esate užimtas žmogus. Kuo drėgnesnės patalpos, tuo daugiau iš oro surenkama vandens, tuo dažniau reikia ištuštinti skysčio rezervuarą. Jei nenorite tam skirti daug dėmesio, rinkitės drėgmės surinkėją, kuris turi galimybę pritvirtinti vandens nuleidimo žarnelę į drenažą arba įsigykite didelės rezervuaro talpos oro sausintuvą. Dauguma mūsų asortimente esančių oro sausintuvų savo komplektacijoje turi papildomą žarnelę, o didžiausią vandens talpą, kuri siekia 8 l, turi oro sausintuvas Adolus OSMO.
Jei norite kuo greičiau panaikinti perteklinę drėgmę jums bus svarbus ir įrenginio našumas. Mūsų parduodami drėgmės surinkėjai per parą iš oro gali pašalinti iki 50 l vandens.
Patalpų dydis
Nuo patalpų dydžio priklauso oro sausintuvo galia. Jei erdvės nėra didelės, užteks nedidelio drėgmės surinkėjo, kuris veiks tyliau ir naudos mažiau elektros energijos. Jei kambariai yra gana dideli, pravartu pasirinkti galingesnį įrenginį. Drėgmės surinkėjo galios ir erdvių ploto suderinimas įprastai pateikiamas prekės aprašyme.
Vieta, kurioje veiks drėgmės surinkėjas
Tai yra be galo svarbu, jei norite drėgmės surinkėją naudoti nuolat. Tylos reikalaujančiose erdvėse (miegamajame, vaikų, darbo arba poilsio kambaryje) galingas oro sausintuvas gali trikdyti, tad būtinai sužinokite, ar jis turi papildomus veikimo režimus kaip miego / tylos. Tai palengvins jūsų kasdienybę ir padės kokybiškai pailsėti.