Meteorologinės stotelės namuose - ne tik mada, bet ir būtinybė

Jau įprasta namuose matyti standartinius oro temperatūros matuoklius. Pagal tai galite reaguoti laiku – atsukti šildymą, o galbūt net šilčiau apsirengti, jei šalčio pojūtis yra juntamas tik jums. Tačiau tam, kad gerai jaustumėtės tiek patalpose, tiek ir už jų ribų, vien termometro nepakanka. Todėl vis daugiau žmonių savo gyvenamojoje ir darbo aplinkoje integruoja meteorologines stoteles.

Tai skaitmeniniai prietaisai, kurie vienu metu gali matuoti namų ir lauko oro temperatūrą, drėgmės lygį, slėgį. Matydami visus šiuos duomenis suprasite, kodėl kai kuriais atvejais esate pavargę, išsiblaškę arba jaučiate šaltį, nors iš tikrųjų yra šilta.

Be to, integravus meteorologinę stotelę namuose galima ne tik pasirūpinti patalpų oro kokybe, bet ir tinkamai pasiruošti kur nors keliaujant. Tai gali išgelbėti visos dienos sėkmę ir padėti aplenkti nenumatytas oro permainas – pavyzdžiui, lietų.

Temperatūros ir drėgmės sekimas

Oro temperatūra ir drėgmė yra du neatsiejami dalykai, kurie tiesiogiai priklauso vienas nuo kito bei turi labai didelę įtaką tiek gerai žmogaus savijautai, tiek ir pastatų infrastruktūros ilgaamžiškumui. Todėl siekiant komfortiškiausios atmosferos būtina stebėti šiuos parametrus ir reaguoti laiku.

Oro temperatūros pinklės

Oro temperatūra gali prisidėti prie imuninės sistemos puoselėjimo, gero poilsio ir žvalumo. Bet tuo pačiu, per aukšta arba per žema oro temperatūra gali skatinti kvėpavimo, peršalimo ir virusinių ligų atsiradimą. Suaugusiųjų sveikatai naudinga patalpų temperatūra turėtų būti 18-22, o vaikų ir kūdikių – 20-23 laipsniai.

Oro drėgmės keliamos grėsmės

Oro drėgmė yra labai susijusi su oro temperatūra. Nukritus oro temperatūrai gali padidėti drėgmės lygis patalpose arba priešingai, esant aukštai temperatūrai – išsausėti. Abu šie kraštutinumai yra pavojingi.

Sausas oras džiovina akių, gerklės ir nosies gleivinę. O tai prisideda prie to, kad laisvai ore judančios bakterijos ir virusai lengvai patenka į žmogaus organizmą, alina imuninę sistemą ir skatina įvairių ligų atsiradimą. Ypač tai pasireiškia žiemą, kai prasideda šildymo sezonas. Taip pat, kvėpuojant sausu oru gali paūmėti ir taip jau juntami alergijos ar astmos simptomai.

Itin drėgnas ir šiltas oras yra puiki terpė bakterijų ir virusų dauginimuisi. Taip pat, dėl per didelės drėgmės namuose gali įsiveisti pelėsis, kurį panaikinti yra labai sunku. Jis yra pavojingas tiek sveikatai, tiek ir pastatų konstrukcijoms. Be to, būnant drėgnose patalpose jaučiamas perdėtas šaltis nors temperatūra yra komfortiška.

Vaikų ir kūdikių sveikatos prevencija

Vaikai ir kūdikiai, priešingai nei suaugusieji, dar neturi tinkamai susiformavusios termoreguliacinės sistemos. Ji pradeda funkcionuoti tik 1,5 - 2 augimo metus. Mažyliai taip pat negali pasakyti, kada jiems yra šilta arba šalta. Todėl mažiausieji šeimos nariai lengvai gali perkaisti arba peršalti. Turint meteorologinę stotelę žinosite oro temperatūrą realiu laiku ir galėsite imtis reikiamų veiksmų apsaugant mažylio sveikatą.

Keli matuokliai viename

Meteorologinės stotelės gali matuoti svarbiausius oro kokybės rodiklius: temperatūrą, drėgmę ir slėgį. Jei temperatūrą ir drėgmę žmogus junta lengvai, tai oro slėgio pokyčius pajausti beveik neįmanoma. Apie tai galima spėti tik iš prislėgtos savijautos ar skaudančios galvos. Tad žinant tikrąją šių negalavimų priežastį išvengsite nereikalingo vaistų gėrimo ir galėsite daryti veiksmus, kurie efektyviai leis atsikratyti nemalonių pojūčių.

Padeda sutaupyti

Mėgstantiems namuose minimalizmą, meteorologinė stotelė gali padėti atsisakyti kai kurių, vietą užimančių daiktų. Pavyzdžiui, šis mažas skaitmeninis aparatas gali taip pat rodyti laiką, datą bei tapti kas rytą jus žadinančiu žadintuvu. Tad kuo namuose mažiau elektrą naudojančių prietaisų, tuo mažesnės ir sąskaitos.

Be to, esant per didelei drėgmei juntamas nepaaiškinamas šaltis, todėl dauguma griebiasi elektrinių šildytuvų. Nors iš tikrųjų reikia mažinti drėgmės lygį. Tad šių rodmenų stebėjimas taip pat gali prisidėti ir prie mažesnio elektros energijos suvartojimo.

Daug vietos neužimanti, neutralaus dizaino elektroninė meteorologinė stotelė padės ne tik puoselėti savo sveikatą, įnešti į namus daugiau erdvės bei lengvumo, bet ir sumažinti išlaidas sveikatos gydymui, elektrai ir net namų remontui. Tad galite neabejoti, ši maža investicija atneš teigiamų pokyčių jūsų namuose jau pirmąjį mėnesį.

Susiję straipsniai

2023-09-21

Oro sausintuvas – patikima pagalba kovojant su pertekline drėgme ir pelėsiu

Apžvelgiame įvairių oro sausintuvų teikiamą naudą kovojant prieš per didelę drėgmę patalpose bei išduodame paslaptis kaip apsisaugoti nuo pelėsio.
2023-09-12

Drėgmės surinkėjas – patikimas būdas kovojant su pelėsiu sienose

Trumpai apžvelgsime kaip kovoti su pelėsiu ir pertekline drėgme patalpose.
2023-06-07

Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?

Apvželgiame kaip išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį mobilų oro kondicioneirių.

Susijusios prekės